X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Jarosław Kaczyński: będziemy kontynuować naszą politykę społeczną

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2019 14:45
- Jesteśmy formacją empatyczną, umiemy się wczuć w sytuację innych, także w sytuację tych, którym jest bardzo źle, których szczególnie dotknęły wszystkie przemiany po 1989 roku - powiedział Jarosław Kaczyński. W Warszawie odbyła się konwencja Prawa i Sprawiedliwości.
Audio
  • - Nasz wielki program społeczny doprowadził do tego, że sfera ubóstwa została zlikwidowana - powiedział w Warszawie prezes PiS Jarosław Kaczyński (PR24)
Prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas konwencji w Warszawie
Prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas konwencji w WarszawieFoto: PAP/Paweł Supernak

Jarosław Kaczyński mówił, że rządy PiS przywróciły reguły solidarności społecznej.

Na regionalnej konwencji wyborczej swojego ugrupowania w Warszawie Jarosław Kaczyński podkreślał, że Prawo i Sprawiedliwość jest "formacją empatyczną", która umie się wczuć w sytuację tych, których transformacja wpędziła w nędzę.

"Różnica między tolerancją a afirmacją"

Jarosław Kaczyński stwierdził, że w najbliższych wyborach Polacy zdecydują także o kwestiach fundamentalnych - ideach. Ocenił przy tym, że cywilizacja europejska opierała się zawsze na chrześcijaństwie.

- Ta cywilizacja jest przez niektórych atakowana na zachód od naszych granic i my tutaj musimy się obronić - mówił prezes PiS.

- Jest różnica między tolerancją a afirmacją - my nie będziemy tego afirmować, polskie państwo nie będzie tego afirmować: nie będzie małżeństw homoseksualnych, nie będzie adopcji dzieci (przez pary homoseksualne - red.), nie będzie także eutanazji, musimy się przed tym obronić - podkreślił Kaczyński.

mid-19928074.jpg

"Piątka dla zdrowia" PiS. Ł. Szumowski: dobry standard opieki w każdym mieście

Prezes PiS: umiemy fachowo rządzić

Lider Prawa i Sprawiedliwości podkreślił, że jego formacja zrealizowała obietnice uzdrowienia sytuacji w Polsce, dlatego że wiedziała, jak to zrobić.

- I w przeciwieństwie do oponentów politycznych, umiała fachowo rządzić - powiedział Jarosław Kaczyński.

Podczas konwencji przemawiał również Mariusz Kamiński. Minister spraw wewnętrznych zaapelował o mobilizację wyborców.

RELACJA:

15.10

15.05

15.00

- Musimy być czynni do końca - podkreślił na koniec konwencji Jarosław Kaczyński. Dodał, że pamięta "niejedne" wybory, gdzie okazało się, że "swoją drogą sondaże, a swoją drogą wynik". Zaapelował o "wielki, wielki wysiłek".

14.58

Trwa prezentacja kandydatów PiS z Warszawy. "Jedynką" na tej liście jest Jarosław Kaczyński.

14.51

- Idźcie na wybory, żeby Polska nie wyglądała tak, jak wyglądają niektóre sprawy w Warszawie - powiedział Mariusz Kamiński w Warszawie.

14.49

- Nie możemy dopuścić do sytuacji, żeby takie środowiska, tak traktujące ludzi, interes publiczny, tak nieudolnie organizujący władze publiczne i życie publiczne, rządzili naszym krajem - mówił o opozycji polityk będący "dwójką" na liście PiS w Warszawie.

14.48

Szef MSWiA Mariusz Kamiński zaapelował do wyborców o mobilizację.

14.46

- Nie zgadzamy się na "Plan Rabieja" - zadeklarował prezes PiS i zapowiedział, że za rządów partii "nie będzie małżeństw homoseksualnych, nie będzie adopcji dzieci pary homoseksualne, nie będzie eutanazji".

14.44

- Ta cywilizacja jest przez niektórych atakowana na zachód od naszych granic i my tutaj musimy się obronić - mówił prezes PiS.

14.42

14.40

- Jeżeli chodzi o przeciętne płace, mamy dziś 57 proc. siły nabywczej płac niemieckich. To powinno być 100 proc. Dojdziemy do tego, jeżeli społeczeństwo nas poprze i pozwoli nam kontynuować tę politykę przez kolejne kadencje - powiedział Jarosław Kaczyński.

- Myślimy dalej niż jedna kadencja - mówił w Warszawie.

14.37

- Stawiamy sobie bardzo realne i opisane cele: dogonić przeciętną Unii Europejskiej w ciągu najwyżej 14 lat - deklarował prezes Prawa i Sprawiedliwości.

Dodał, że "w ciągu 21 lat" Polska ma dogonić Niemcy, które od tej przeciętnej UE są bogatsze.  

14.34

Jak zaznaczył lider PiS, polityka społeczna rządu, "wpisuje się w przedsięwzięcia gospodarcze, które mają prowadzić do podtrzymania naszego, szybkiego jak na te czasy, rozwoju".

Jego zdaniem trudności gospodarcze II RP wynikały z niskiego popytu. - My popyt zwiększamy. To wielokrotnie opisywania w ekonomii metoda, która okazała się skuteczna - mówił w Warszawie.

14.32

Zaznaczył, że sytuacja, która miała miejsce w Polsce przez wiele lat była "sytuacją niemoralną".

- To była sytuacja, w której łamano podstawowe reguły solidarności społecznej. Myśmy te reguły solidarności społecznej, reguły Solidarności - tego największego w dziejach ludzkości ruchu społecznego - przywrócili - powiedział prezes PiS.

14.30

Prezes PiS wrócił uwagę, że rządowe programy społeczne przyczyniły się do spadku ubóstwa.

- Nasz wielki program społeczny doprowadził do tego, że sfera ubóstwa, często skrajnej nędzy, ten zeszyt wiszący w bardzo wielu sklepach na polskiej prowincji, to wszystko zostało zlikwidowane. To nasze wielkie osiągnięcie, nie tylko polityczno-ekonomiczne, to nasze osiągnięcie społeczne i - powiem więcej - nasze osiągnięcie moralne - podkreślił.

14.29

- Jesteśmy formacją empatyczną, umiemy się wczuć w sytuację innych, także w sytuację tych, którym jest bardzo źle, których szczególnie dotknęły wszystkie przemiany po 1989 roku - powiedział Jarosław Kaczyński.

14.25

Prezes PiS ocenił, że celem partii opozycyjnych jest "krótko mówiąc - odsunąć od władzy Prawo i Sprawiedliwość i nic poza tym". - Nasi wyborcy, obywatele Rzeczpospolitej, Polacy, muszą to wziąć pod uwagę - wskazał.

14.23

Jarosław Kaczyński ocenił również, że trzy ugrupowania: Koalicja Obywatelska, Sojusz Lewicy Demokratycznej i Polskie Stronnictwo Ludowe "to jest taka w gruncie rzeczy trójgłowa jedna partia".

- Oni wszyscy opierają się na tym, że są antyPiS-em, wiele więcej do powiedzenia nie mają, a teraz próbują zwerbować do tego PO-KO jeszcze czwartą partię - Konfederację - powiedział.

14.21

- Demokracja ma sens wtedy, jeśli zapowiedzi partii, które wystawiają swoich kandydatów w wyborach, są realizowane. Jeżeli tak nie jest, mamy do czynienia z pustą procedurą - powiedział lider partii rządzącej.

14.18

Jarosław Kaczyński podkreślił, że Prawo i Sprawiedliwość "uzyskało wiarygodność". - Pierwszy raz w dziejach Polski po 1989 roku zrealizowano zapowiedzi, które zostały sformułowane przed wyborami - podkreślił.

14.17

Rozpoczęło się przemówienie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

14.16

14.12

Konwencja rozpoczęła się od odśpiewania hymnu Polski.

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Propozycje PiS: wzrost płacy minimalnej, podwójna "trzynastka", wyższe dopłaty dla rolników

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2019 16:08
Wyższe płace, dwie dodatkowe emerytury, wyższe dopłaty dla rolników, podwyższenie ryczałtu dla firm, obniżenie podatków, zwiększenie nakładów na służbę zdrowia, modernizację szkół i szpitali - to propozycje zaprezentowane w sobotę przez PiS na konwencji wyborczej w Lublinie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jarosław Kaczyński: skałą, na której należy w Polsce budować, jest rodzina

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2019 13:10
- Nasza formacja służąc Polsce, służąc polskiej rodzinie, wykonując swoje zobowiązania, swoje zapowiedzi okazała się wiarygodna. Rodzina jest skałą, na której trzeba budować - mówił prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas pierwszej z cyklu konwencji tematycznychm, która odbywała się w Łodzi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gospodarka i tradycja. Konwencja PiS w Bielsku-Białej

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2019 20:24
- Chcemy obronić polską tradycję i coś, co jest jej najważniejszym elementem - wolność. Polska musi pozostać wyspą wolności i PiS to gwarantuje - powiedział Jarosław Kaczyński na konwencji okręgowej, która odbywa się w Bielsku-Białej na Podbeskidziu.
rozwiń zwiń