X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Premier: Prawo i Sprawiedliwość działa dla dobra zwykłych Polaków

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2019 17:40
- Każdy, któremu uda się przekonać kogoś do pójścia na wybory, przyczyni się do naszego zwycięstwa - powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas konwencji Prawa i Sprawiedliwości w Słupsku. 
Audio
  • Premier zaznaczył, że "każdy zakątek Polski powinien być traktowany jednakowo" (IAR)
Premier Mateusz Morawiecki podczas konwencji wyborczej Prawa i Sprawiedliwości
Premier Mateusz Morawiecki podczas konwencji wyborczej Prawa i SprawiedliwościFoto: PAP/Marcin Gadomski

Premier w poniedziałek wziął udział w konwencji PiS w Słupsku (woj. pomorskie). Poinformował, że podczas wizyty w tym regionie podpisał deklarację o rozwoju ziemi słupskiej, dzięki której mają tutaj trafić dodatkowe środki m.in,. na budowę dróg, szkół i przedszkoli, a także nowej infrastruktury sportowej. Na ziemię słupską ma trafić 115 mln zł, które będą m.in. rekompensatą za potencjalne straty dla regionu wynikające z planów budowy tarczy antyrakietowej.

Morawiecki zauważył, że kampania wyborcza znalazła się na "ostatniej prostej", która ma jego formację polityczną doprowadzić do zwycięstwa. "Kontynuacja naszych rządów oznacza jednocześnie normalność pod wieloma względami, także tutaj, na ziemi słupskiej, w regionach, które są bardzo często postrzegane jako regiony drugiej kategorii, które nie miały takiej szansy rozwoju, jak Trójmiasto, ze względu na wykluczenie społeczne, tereny po-PGR-owskie, wykluczenie komunikacyjne i inwestycyjne" - powiedział szef rządu.

Czytaj więcej
pis-premier-1200-pap.jpg
"Piątka PiS" na pierwsze 100 dni. Wiemy, jakie są priorytety rządu

Zapewnił, że takie subregiony jak np. subregion słupski będą miały lepsze szanse rozwojowe, dzięki skierowaniu tam dodatkowych środków finansowych. Zaznaczył jednocześnie, że jest to możliwe dzięki podjętym przez rządy PiS działaniom, takim jak m.in. uszczelnienie systemu podatkowego. "Dzięki temu mamy większe możliwości finansowe, które przekładamy na konkret. Konkret, z którym dzisiaj przybywamy, to jest podpisana przeze mnie uchwała o rozwoju ziemi słupskiej" - powiedział premier.

Zaznaczył, że od strony formalnej uchwała ma bardziej skomplikowaną nazwę. "Włączyliśmy ją w rozwój związany m.in. z tym, że tutaj (w Redzikowie w powiecie słupskim - PAP) jest ta tarcza (antyrakietowa) zaplanowana, tutaj jest baza wojskowa, która ogranicza do pewnego stopnia pola rozwojowe" - powiedział Morawiecki.

Inwestycje portowe

Podkreślił, że rzecznik rządu i poseł z Pomorza Piotr Müller podczas rozmów w ostatnich miesiącach zaproponował wiele bardzo konkretnych działań, które "zmienią oblicze gospodarcze, biznesowe tej ziemi". - Chcemy, żeby inwestorzy nie omijali tej ziemi tylko poprzez budowę drogi S6, żeby bliskość ziemi słupskiej była zachęcająca dla wszystkich inwestorów. Stąd droga S6 na pewno powstanie. To mogę obiecać - zadeklarował.

Szef rządu mówił też o inwestycjach w rozwój potencjału portowego i wykorzystanie Słupska i nieodległej Ustki jako "bramy wyjścia na Bałtyk". Przypomniał, że rząd przeznaczył już 235 mln zł na rozwój portu w Słupsku. "Jest potrzebne, żeby tutaj tworzyły się nowe miejsca pracy, żeby młodzi ludzi zechcieli tutaj zostać, żeby budowały się tu nowe przedsiębiorstwa. Po to jest ten wielki program rozwoju regionu słupskiego w postaci programów: sportowych, turystycznych, inwestycyjnych, drogowych, kolejowych" - mówił Morawiecki.

Premier wskazał też, że każdy region Polski powinien być traktowany w sposób jednakowy, ale "odpowiedni od strony możliwości rozwojowych". "I dlatego te setki milionów złotych dzisiaj w postaci programu dla ziemi słupskiej, rozwoju portu w Ustce, S6, drogi 21, ale również poprzez różnego rodzaju programy (...) to są nasze zobowiązania dla ziemi słupskiej, które przyciągną tutaj nowych inwestorów i świeży powiew rozwoju gospodarczego. Nowe szanse społeczne będą na pewno dużą gwiazdą nadziei dla ziemi słupskiej" - zapewnił Morawiecki.

Rozwój "drogownictwa" 

Premier wspomniał też o programie rozwoju dróg powiatowych i gminnych, który jest również realizowany w tym regionie. Poinformował, że na terenie powiatu słupskiego, gminy Słupsk i miasta na prawach powiatu, przeznaczono na ten cel ponad 30 mln zł z budżetu centralnego.

Morawiecki dodał, że "na najbliższe 10 lat przeznaczamy 36 miliardów zł na rozwój drogownictwa, dróg samorządowych".

Przekonywał, że głęboko wierzy, iż Ziemia Słupska stoi dzisiaj u progu bardzo dobrego rozwoju. "Że to, co dzisiaj podpisałem, ten specjalny program dla Ziemi Słupskiej, ale również te połączenia komunikacyjne, które mają odłożyć do lamusa wykluczenie komunikacyjne Ziemi Słupskiej; rozwój portu, który otworzy Słupsk na handel, rozwój turystyki, na który stawiamy teraz, inwestując dziesiątki milionów więcej w turystykę, odnowienie zabytków, kulturę polską, promocję kultury polskiej za granicą, że to wszystko złoży się na obraz wykorzystania szans dla Ziemi Słupskiej" - powiedział Morawiecki. 

"Bardzo was proszę o waszą aktywność"

Według niego, takimi działaniami rząd spowoduje, że Polacy, w tym młodzi ludzie, nie tylko nie będą stąd wyjeżdżać, ale że będzie coraz więcej takich miast, w których zwiększy się liczba ludności. Morawiecki powiedział, że chce, aby w Słupsku było podobnie jak w 60-tysięcznym Ełku, gdzie - jak powiedział - liczba mieszkańców rośnie.

Premier przekonywał również, że w nadchodzących wyborach należy się zmobilizować, ponieważ - jak podkreślił - te wybory są kluczowe. - Bardzo was proszę o waszą aktywność, od waszej aktywności zależy nasze zwycięstwo - apelował szef rządu do zebranych. Zadeklarował jednocześnie, że Prawo i Sprawiedliwość jest formacją polityczną, która chce działać na rzecz zwykłego człowieka.

Występujący przed premierem rzecznik rządu Piotr Müller wyraził nadzieję, że Prawo i Sprawiedliwość wygra wybory na Pomorzu, dotychczasowym bastionie Platformy Obywatelskiej.

Morawiecki podpisał uchwałę ws. rozwoju ziemi słupskiej w obecności lokalnych samorządowców. Dokument stanowi potwierdzenie przekazania środków regionowi. Uroczystości tej towarzyszyło także spotkanie premiera z samorządowcami, a ich rozmowy dotyczyły m.in. wyzwań dla całego Pomorza. 

dcz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Premier: chcemy zaprosić wyborców KO do Rzeczpospolitej Solidarnej

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2019 21:55
- Chcemy zaprosić wyborców Koalicji Obywatelskiej do naszej Rzeczpospolitej Solidarnej, Rzeczpospolitej, która jest dla wszystkich - powiedział premier Mateusz Morawiecki. Dodał, że ma nadzieję na zgaszenie nienawiści po wyborach.
rozwiń zwiń