X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Jerzy Kwieciński o Mieszkaniu plus: chcemy uzupełnić lukę na rynku mieszkaniowym

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2019 18:10
- Na koniec tego roku ilość mieszkań, która będzie zbudowana zarówno przez sektor prywatny, jak i publiczny, wyniesie około 200 tysięcy. W ciągu 10 lat chcielibyśmy osiągnąć poziom europejski - mówił w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl Jerzy Kwieciński, minister inwestycji i rozwoju, a od niedawna minister finansów. 
Jerzy Kwieciński
Jerzy KwiecińskiFoto: Polskie Radio 24

W Jasionce koło Rzeszowa odbywa się kongres 590 poświęcony tematyce gospodarczej. Podczas wspomnianego wydarzenia Jerzy Kwieciński odniósł się w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl do realizacji sztandarowego programu Prawa i Sprawiedliwości - "Mieszkanie plus". 

duda-Kongres1200.jpg
Prezydent: najważniejszy cel rządu to podnoszenie poziomu życia zwykłych obywateli

- Na koniec tego roku ilość mieszkań, która będzie zbudowana zarówno przez sektor prywatny jak i publiczny, będzie wynosiła około 200 tysięcy, czyli o jedną trzecią więcej niż w 2015 roku. W ciągu 10 lat chcielibyśmy osiągnąć poziom europejski - powiedział minister inwestycji i rozwoju.

"Celem rządu jest uzupełnienie pewnej luki na rynku mieszkaniowym"

Szef MIR skomentował też rosnące ceny mieszkań. Biorąc pod uwagę II kwartał tego roku, ceny są bowiem o 8,1 proc. wyższe niż rok wcześniej. - Ceny mieszkań rosną, bo zarabiamy więcej. Pensje wzrastają o mniej więcej 6-8 proc. rocznie, w zależności od tego, który miesiąc bierzemy pod uwagę - przyznał.

- Mamy coraz wyższy dochód rozporządzalny i możemy go przeznaczyć między innymi na kupno mieszkania. Celem rządu jest jednak uzupełnienie pewnej luki na rynku mieszkaniowym - dodał.

Z Jerzym Kwiecińskim rozmawiała Klaudia Dadura

Czytaj także

USA: gen. John Kelly odwiedzi Polskę z okazji Kongresu 590

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2019 10:51
Były bliski współpracownik prezydenta Donalda Trumpa generał John Kelly będzie gościem Kongresu 590, który w pierwszej połowie października odbędzie się w Rzeszowie. W wywiadzie dla Polskiego Radia Kelly wyrażał uznanie dla polskich żołnierzy, z którymi walczył w Iraku. Powiedział też, że prezydent Trump myśli o Polsce jako o kraju, który przezwyciężył spuściznę komunizmu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bogdan Rzońca (PiS): europosłowie KO nie widzą dobra polskiego państwa i rolnictwa

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2019 12:11
- To, co wyprawiają europosłowie Koalicji Obywatelskiej przechodzi ludzkie pojęcie. To szkodliwe dla Polski, ale takie osoby zostały wybrane - powiedział Bogdan Rzońca, europoseł Prawa i Sprawiedliwości. - Przykrym jest, gdy polscy eurodeputowani atakują naszego kandydata na komisarza - dodał.  
rozwiń zwiń