X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Jerzy Kwieciński: polskie finanse są przygotowane na wszystkie scenariusze

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2019 11:57
- Uszczelnienie systemu podatkowego jest jednym z najważniejszych osiągnięć ostatnich czterech lat pracy Ministerstwa Finansów - powiedział w poniedziałek na Kongresie 590 minister finansów, inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński. Wiceminister finansów Leszek Skiba zapewnił, że polskie finanse publiczne .
Minister finansów, inwestycji i rozwoju Jerzy Kwiecińsk
Minister finansów, inwestycji i rozwoju Jerzy KwiecińskFoto: PAP/Darek Delmanowicz

Kwieciński podsumował 4 lata pracy resortu finansów. - To były dobre cztery lata (…) tak naprawdę to dokonania moich poprzedników - powiedział Kwieciński i podziękował za pracę Pawłowi Szałamasze, Teresie Czerwińskiej, Mateuszowi Morawieckiemu i Marianowi Banasiowi.

- Faktycznie, zmian trochę było, ale ministerstwo pracowało pełną parą, co widać po efektach - ocenił. Podkreślił, że główne zadanie MF to stabilne finanse publiczne, które mają pracować dla państwa i obywateli. Przypomniał przy tym, że deficyt sektora finansów publicznych spadnie w przyszłym roku do 0,3 proc. PKB, a projekt budżetu przygotowano po raz pierwszy z zerowym deficytem – będzie to budżet zrównoważony.

Jasionka Kongres 590 2019 - Leszek Skiba 1200.jpg
Leszek Skiba: państwo musi dostrzegać i wspierać wszystkich przedsiębiorców

Uszczelnienie systemu podatkowego

- Jedno z najważniejszych osiągnięć tych czterech lat to uszczelnienie systemu podatkowego – podkreślił szef resortu.

Zgodnie z danymi MF dochody z VAT wzrosły z 123,1 mld zł w 2015 r. do 175 mld zł w 2018. Rosły też wpływy z CIT-u, a w związku z tym przychody samorządów.
Kwieciński zwrócił uwagę na konsolidację służb skarbowych i utworzenie KAS, co – jego zdaniem - dało pozytywne rezultaty.

- Staramy się, aby ta administracja była jak najbardziej przyjazna. Znacząco zmniejszyła się ilość kontroli - mówił. Dodał, że resort finansów zakłada, iż na koniec tego roku kontroli będzie 2/3 mniej kontroli w stosunku do 2015 r.

Obniżenie podatków

Według danych MF w 2015 r. zakończono 55,7 tys. kontroli skarbowych, a ich skuteczność wyniosła ok. 84 proc. Natomiast w pierwszej połowie br. przeprowadzono 10,1 tys. kontroli, a skuteczność sięgnęła 91,34 proc.

- Chcemy żeby obniżanie podatków było wizytówką naszego rządu – podkreślił Kwieciński. Minister zauważył, że współautorem sukcesu jest też wiceminister Leszek Skiba. Powiedział on m.in., że Polska jest przygotowana na wszystkie scenariusze w najbliższych latach – możliwe turbulencje i spowolnienie, które mogą dotknąć także nasz kraj.

- Polski stan finansów publicznych jest na tyle dobry, że jesteśmy przygotowani na wszystkie scenariusze - zapewnił.

pkur

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

J. Kwieciński: będziemy bezwzględni dla przestępców, przyjaźni dla podatników

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2019 08:11
- Moim celem jest, żeby ta administracja była bezwzględna dla przestępców, dla mafii, a z drugiej strony przyjazna dla podatników - czyli dla nas wszystkich - mówił minister finansów, inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński na antenie Jedynki.
rozwiń zwiń