X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Minister zdrowia otworzył Monoprofilowe Centrum Symulacji Medycznej 

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2019 11:07
Minister zdrowia Łukasz Szumowski otworzył w Mazowieckiej Uczelni Publicznej (MUP) w Płocku Monoprofilowe Centrum Symulacji Medycznej służące do praktycznych ćwiczeń zawodowych w ramach kształcenia studentów na kierunku pielęgniarstwa.
Minister zdrowia Łukasz Szumowski otworzył nowoczesne centrum edukacji dla studentów
Minister zdrowia Łukasz Szumowski otworzył nowoczesne centrum edukacji dla studentówFoto: Twitter/ministerstwo zdrowia
  • Minister zdrowia Łukasz Szumowski otworzył Monoprofilowe Centrum Symulacji Medycznej w Płocku
  • Szumowski ocenił, że takie placówki edukacyjne umożliwiają przygotowanie kadr medycznych do w pełni profesjonalnej opieki nad pacjentem
  • MCSM ma m.in. pracownię umiejętności technicznych i opieki pielęgniarskiej czy sale wyposażone w trenażery i w symulatory

Szumowski ocenił, że takie placówki edukacyjne umożliwiają przygotowanie kadr medycznych, w tym np. pielęgniarek czy położnych, do w pełni profesjonalnej opieki nad pacjentem. - Studenci muszą wykształcić w sobie takie umiejętności, żeby postępowanie ratujące życie pacjenta było tak naprawdę odruchem – podkreślił.

szumowski_1200.jpg
Łukasz Szumowski: "Piątka dla zdrowia" PiS jest krokiem milowym

Szef resortu zdrowia przypomniał, że Monoprofilowe Centrum Symulacji Medycznej w MUP to kolejna taka placówka edukacyjna w Polsce, a docelowo powstanie ich w sumie 35, obecnie działają 24. Łączny koszt ich utworzenia wynosi blisko 93 mln zł.

CZYTAJ TAKŻE: Minister zdrowia odpowiada fizjoterapeutom: podwyżka wyniosła 370 zł>>>

Nowoczesne wyposażenie

Monoprofilowe Centrum Symulacji Medycznej w MUP ma pięć sal, w tym pracownię umiejętności technicznych i opieki pielęgniarskiej. Sale wyposażone są w trenażery i w symulatory tzw. wysokiej wierności MCSM oraz w monitoring audiowizualny, który pozwala na bieżącą kontrolę i sterowanie przebiegiem zajęć, a także na ich rejestrację.

Według MUP prowadzone w placówce w trakcie zajęć ze studentami symulacje umożliwią m.in. "wielokrotne ćwiczenie umiejętności zawodowych tak często, jak jest to konieczne, aby zniwelować błędy i zoptymalizować wyniki kliniczne". Zajęcia w tej formule pozwolą np. na przećwiczenie i sprawdzenie umiejętności w rzadkich i nietypowych przypadkach.

CZYTAJ TAKŻE: Łukasz Szumowski: realizujemy ogromny wzrost nakładów na zdrowie>>>

Mazowiecka Uczelnia Publiczna podała, że Monoprofilowe Centrum Symulacji Medycznej powstało w ramach współfinansowanego z funduszy unijnych projektu poprawy jakości kształcenia na prowadzonym tam kierunku pielęgniarstwa. Koszt inwestycji wyniósł ponad 2,58 mln zł. Partnerem projektu jest Wojewódzki Szpital Zespolony w Płocku.

pkur

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Łukasz Szumowski: "Piątka dla zdrowia" PiS jest krokiem milowym

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2019 07:17
- Podwojenie finansów na służbę zdrowia oraz nadanie polityce zdrowotnej priorytetu w programie wyborczym PiS "Piątka dla zdrowia" jest krokiem milowym - powiedział minister zdrowia Łukasz Szumowski. Zaznaczył, że "to ogromna zmiana myślenia", która polega na tym, że "zdrowie jest jedną z najważniejszych polityk państwa i rządu".
rozwiń zwiń