X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Gospodarka i tradycja. Konwencja PiS w Bielsku-Białej

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2019 20:24
- Chcemy obronić polską tradycję i coś, co jest jej najważniejszym elementem - wolność. Polska musi pozostać wyspą wolności i PiS to gwarantuje - powiedział Jarosław Kaczyński na konwencji okręgowej, która odbywa się w Bielsku-Białej na Podbeskidziu.
Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński podczas konwencji w Bielsku-Białej
Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński podczas konwencji w Bielsku-BiałejFoto: PAP/Andrzej Grygiel

kaczynski 1200 pap.jpg
Prezes PiS w Kaliszu: naszym celem jest polska wersja państwa dobrobytu

Transmisja wideo:

Tak relacjonowaliśmy konwencję okręgową PiS w Bielsku-Białej:

21.15

Na scenie pojawili się wszyscy kandydaci bielskiej listy wraz z liderem partii Jarosławem Kaczyńskim, który na koniec poprosił o mobilizację.

21.10

- Głosujmy na PiS, bo to gwarant dobrobytu - powiedział Stanisław Szwed.

21.06

21.03

Na scenie pojawił się Stanisław Szwed – polski polityk i związkowiec. Poseł na Sejm III, V, VI, VII i VIII kadencji, od 2015 sekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

21.01

Prezes PiS: musimy pracować do ostatniej chwili. Musimy wykorzystywać każdy dzień, by przekonać chociaż jedną osobę. Każdy głos jest ważny

20.59

20.57

- Dziś możemy doprowadzić do tego, że poziom życia Polaków, poziom gospodarki będzie na poziomie europejskim - powiedział prezes PiS.

20.55

20.53

20.51

- To, co robimy jest wielką zmianą. Przywracamy demokrację, a jednocześnie pokazujemy naszemu narodowi perspektywy - przyznał Jarosław Kaczyński.

20.50

20.47

- Nasi przeciwnicy opowiadają kolejną bajkę, tak jak w 2007 r. Obiecywali wtedy chociażby dobrze opłacanych lekarzy w świetnie wyposażonych szpitalach. Wszystko to było jednak mówione z pełną świadomością, że niczego takiego nie zrobią - mówił lider partii rządzącej.

20.45

20.43

Prezes PiS: rządzenie to nie jest haratanie w gałę i spotykanie się przy dobrym winie oraz cygarach. To jest bardzo ciężka praca, która wymaga wysiłku intelektualnego i fizycznego.

20.40

20.38

- Rządzenie to ciężka i systematyczna praca wymagająca wysiłku intelektualnego i fizycznego - stwierdził prezes PiS.

20.36

20.34

20.31

- Nie manipulujemy, tylko uczciwe rozmawiamy z Polakami - powiedział prezes PiS.

20.27

Na scenie pojawił się prezes PiS Jarosław Kaczyński, który uczcił minutą ciszy zmarłego Kornela Morawieckiego.

20.20

Rozpoczęła się konwencja PiS w Bielsku-Białej.

W czwartek lider PiS, był w Kaliszu i w Częstochowie. W Wielkopolsce mówił między innymi, że odrzucenie w wyborach realizowanego przez jego obóz programu, który określił jako "Polska plus",  będzie skutkować ofensywą przeciwko tradycjom, wartościom i zdrowemu rozsądkowi.

- Polacy w wyborach zdecydują pomiędzy "Polską plus", a "Polską minus". Pierwszy wybór jest programem realizowanym przez Prawo i Sprawiedliwość - mówił prezes.

"Polska krajem bezpieczeństwa ekonomicznego"

Wyliczał, że Polska teraz to kraj wielkich programów społecznych i gospodarczych, obrony tradycyjnych wartości i polskich interesów w sferze godności oraz bezpieczeństwa ekonomicznego i militarnego.

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ]>>>Prezes PiS: proszę o pełną mobilizację, sondaże nie wygrywają. Każdy głos może zadecydować

Podkreślał, że wybór opozycji "Polski minus",  oznaczałby regres w obszarze polityki społecznej, która zostanie w jego opinii najpierw ograniczona, a ostatecznie prawdopodobnie całkowicie zaniechana.

W Częstochowie prezes Jarosław Kaczyński mówił, że "dzień wyborów będzie dniem odpowiedzi na pytanie o polską duchowość i zachowanie dziedzictwa przekazywanego przez pokolenia". Przekonywał, że filary stanowiące o tożsamości Polaków są obecnie atakowane, a Prawo i Sprawiedliwość powinno stanowczo odpowiedzieć na tę tendencję.

"Rodzina to podstawowa komórka społeczna"

Przypomniał również słowa prezydenta Lecha Kaczyńskiego, który określił cywilizację chrześcijańską jako "najbardziej życzliwą człowiekowi cywilizację w dziejach świata". Dodał, że ataki na podstawy chrześcijańskiego dziedzictwa są szczególnie niebezpieczne dla wrażliwej na nie "tkanki społecznej".

W tym kontekście Jarosław Kaczyński odniósł się do rodziny, którą określił mianem "podstawowej komórki społecznej", umożliwiającej ciągłość pokoleń.Przemawiając na konwencji w Częstochowie Jarosław Kaczyński podjął również temat rozwoju gospodarczego Polski. Jasno przekazał, że Prawo i Sprawiedliwość opowiada się za odrzuceniem koncepcji, w której nasz kraj traktowany jest jedynie jako źródło taniej siły roboczej. 

jj/dn 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Premier: Polacy muszą żyć na poziomie europejskim

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2019 15:08
- Nasz program to program realnej demokracji, lepszej pracy, lepszej płacy, bezpiecznej rodziny, bezpiecznego państwa, bezpieczeństwa na ulicach - to chcemy kontynuować i wzmacniać - powiedział premier Mateusz Morawiecki w Ząbkowicach Śląskich. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Publicyści o wystąpieniu prezesa PiS w Zielonej Górze: przekaz do twardego elektoratu

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2019 18:55
Publicyści komentujący w Polskim Radiu 24 wystąpienie lidera Prawa i Sprawiedliwości w Zielonej Górze, byli zgodni co do przekazu prezesa. Ich zdaniem był skierowany do wyborcy "tożsamościowego".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezes PiS: proszę o pełną mobilizację, sondaże nie wygrywają. Każdy głos może zadecydować

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2019 20:13
- Fundamentem wszystkiego jest rodzina, która jest dziś atakowana - powiedział na konwencji Prawa i Sprawiedliwości w Częstochowie prezes partii Jarosław Kaczyński. Było to drugie czwartkowe spotkanie PiS z wyborcami. Poprzednie miało miejsce w Kaliszu.
rozwiń zwiń