X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Grzegorz Schetyna: wizja Kornela Morawieckiego dała nam wolną Polskę

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2019 11:49
- Nie bylibyśmy dzisiaj w wolnej Polsce, gdyby nie zaangażowanie oraz wielka wizja, którą realizował Kornel Morawiecki - mówił we Wrocławiu szef PO Grzegorz Schetyna, podkreślając, że Kornel Morawiecki był ważną postacią dla tego miasta oraz dla polskiej historii.
Kornel Morawiecki
Kornel Morawiecki Foto: PAP/Piotr Polak

W swoim wystąpieniu szef PO zaznaczył, że jest dziś we Wrocławiu, by powiedzieć parę słów o Kornelu Morawieckim. - O tej postaci ważnej dla Wrocławia, dla naszej najnowszej historii - dodał. Podkreślił, że za chwilę złoży wpis do księgi kondolencyjnej, która jest wystawiona w Starym Ratuszu.

kornel pogrzeb 1200 pap.jpg
W południe rozpoczną się uroczystości pogrzebowe Kornela Morawieckiego [RELACJA]

- Chcę powiedzieć, że nasza znajomość czy przyjaźń w latach 80-tych była fundamentem naszej wspólnej drogi do niepodległości, do wolnej Polski - mówił. - Nie bylibyśmy dzisiaj w wolnym Wrocławiu, w wolnej Polsce, gdyby nie jego zaangażowanie, wielka wizja, którą realizował, ale też skromność i taka ludzka przyzwoitość - podkreślił.

"Powinniśmy pamiętać o osobach, dzięki którym możemy żyć w wolnym kraju"

Jak mówił, w latach 90-tych i później, gdy był "na obrzeżu polityki", Kornel Morawiecki zawsze był taki sam. - Otwarty, uśmiechnięty, pogodny, szukający przyjaciół i pamiętający o przyjaźniach - zaznaczył Schetyna.

- Wydaje mi się, że powinniśmy o tym pamiętać - o tych postaciach, osobowościach, dzięki którym możemy mieszkać i żyć w wolnym kraju. To jest także wielka lekcja i nauczka dla nas, jak robić politykę, jak budować relacje między sobą, jak mimo różnic i sporów znajdować to, co jest wspólne. Chciałbym za te wszystkie lata i wielką drogę dziś Kornelowi Morawieckiemu podziękować - podkreślił.

Jak dodał, historia Solidarności Walczącej jest pełna wielkich postaci, które nie są na pierwszej politycznej linii. - Też o nich powinniśmy pamiętać - powiedział Schetyna.

1200_Kornel_Morawiecki_East_News.jpg
Prezes IPN: Kornel Morawiecki był człowiekiem nieuległym. Wierzył w to co robił

Uroczysty pogrzeb

Pogrzeb marszałka seniora Kornela Morawieckiego odbędzie się dziś w Warszawie. O godz. 12 w Katedrze Polowej Wojska Polskiego odbędzie się msza, następnie o godz. 15 na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach będzie miała miejsce ceremonia pogrzebowa. Pogrzeb będzie miał charakter państwowy. Udział w uroczystościach zapowiedział m.in. prezydent Andrzej Duda.

Kornel Morawiecki, działacz opozycji demokratycznej w PRL, przywódca Solidarności Walczącej, marszałek senior Sejmu VIII kadencji, ojciec premiera Mateusza Morawieckiego, zmarł w poniedziałek. Miał 78 lat.

W piątek w Sejmie była wystawiona trumna z ciałem marszałka seniora. Hołd zmarłemu oddali premier Mateusz Morawiecki z rodziną, marszałkowie Sejmu i Senatu: Elżbieta Witek i Stanisław Karczewski oraz prezes PiS Jarosław Kaczyński.

pb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kornel Morawiecki. Najważniejsza była dla niego Polska

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2019 23:58
Niezłomny działacz opozycji antykomunistycznej w czasach PRL, założyciel i przewodniczący Solidarności Walczącej. Kornel Morawiecki był również wybitnym politykiem i nauczycielem akademickim. Zmarł 30 września. W audycji "Nos Kleopatry" Artur Adamski, działacz Solidarności Walczącej i autor książek o marszałku seniorze, wspominał postać kawalera Orderu Orła Białego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Czabański: Kornel Morawiecki był wielkim człowiekiem

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2019 20:55
- Odszedł wielki człowiek, wielki działacz polityczny, Kornel niezłomny. To jest właśnie najlepsze określenie, jakie do niego pasuje - powiedział przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wdowa po Janie Olszewskim: cieszę się, że Kornel Morawiecki spocznie obok mojego męża

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2019 09:58
- Bardzo szanowałam Kornela Morawieckiego, był z niego dobry, wspaniały człowiek. Mój mąż bronił go w procesie za komuny. I cieszę się, że ten wspaniały człowiek spocznie obok mojego męża na Wojskowych Powązkach - powiedziała wdowa po Janie Olszewskim, Marta Olszewska.
rozwiń zwiń