X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Jakie są źródła finansowania organizacji LGBT? Niepokojący raport

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2019 11:10
Fundacja Mamy i Taty przedstawiła informacje nt. źródeł finansowania organizacji LGBT. - Myślimy, że skala finansowania organizacji LGBT jest bardzo duża i ona będzie rosła - powiedział Marek Grabowski w rozmowie z polsatnews.pl.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Katie Stevens Photography

- Przewidywaliśmy w nim kilka kierunków, w jakich będzie się rozwijał ruch LGBT w Polsce: że będzie dążył do ograniczenia wolności słowa poprzez wprowadzanie tzw. mowy nienawiści, że ukierunkuje się na dzieci i na młodzież przede wszystkim poprzez radykalną edukację seksualną. Trzecią grupą tych kierunków jest kwestia wprowadzenia małżeństw jednopłciowych i dania im prawa do adopcji dzieci - podkreślił Grabowski.

lgbt1200.jpg
Raport o organizacjach LGBT w Polsce. "Chcą sformatować umysły młodych ludzi"

Jak dodał, "dzisiaj te postulaty są już wyrażane głośno". - Postanowiliśmy przygotować po dziewięciu latach nową wersję raportu zaczynając prace od zera i od określenia, co się kryje pod pojęciem ruchu LGBT - jakie to organizacje i jak są finansowane - mówił. Na ponad 180 stronach raportu przedstawiano 40 takich organizacji.

W raporcie opracowanym przez Fundację Mamy i Taty pokazane są źródła finansowania organizacji LGBT w Polsce. Wymienia on szereg instytucji publicznych i prywatnych. Jak zaznaczono w opracowaniu, w niektórych przypadkach wsparcie dla organizacji LGBT nie miało formy pieniężnej, ale wspomagano je m.in. poprzez preferencyjny wynajem lokalów lub publikacje reklam.

Wśród wspierających struktury LGBT są wymienione organizacje pozarządowe m.in. Fundacja im. Stefana Batorego, Lambda Warszawa i Kampania Przeciw Homofobii. Dodatkowo wśród firm prywatnych - według raportu - organizacje LGBT mają wspierać również duże zagraniczne koncerny.

Pełny raport można znaleźć na stronach Fundacji Mamy i Taty.


mamaitata.org.pl/polsatnews.pl/twitter.com/pb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Barbara Socha: organizacje LGBT swoją działalność koncentrują na dzieciach

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2019 18:19
– Organizacje LGBT swoją działalność koncentrują na młodzieży i na dzieciach, stąd nasze zainteresowanie tym tematem. Nasza fundacja broni praw rodziny – stwierdziła w "Pulsie Trójki" Barbara Socha z Fundacji Mamy i Taty.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lidia Burzyńska o sprawie prof. Nalaskowskiego: LGBT brutalnie wkracza w życie Polaków

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2019 19:06
- Prof. Aleksander Nalaskowski w swoim felietonie nazwał to, co czuje większość Polaków. LGBT wkracza w sposób bardzo brutalny w przestrzeń naszego życia - powiedziała w radiowej Jedynce Lidia Burzyńska, posłanka PiS. Do tematu rozpoczynającego się roku akademickiego i ideologicznych sporów z nim związanych odniósł się również poseł Józef Brynkus z PSL-Koalicji Polskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ordo Iuris: w kadencji R. Trzaskowskiego zwiększono finansowanie LGBT

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2019 18:14
Od początku prezydentury Rafała Trzaskowskiego dla warszawskich organizacji LGBT przeznaczono więcej pieniędzy niż w ciągu całej ostatniej kadencji Hanny Gronkiewicz-Waltz. Tak wynika z zaprezentowanego dziś raportu, przygotowanego przez Instytut na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris. Przedstawia on źródła finansowania stołecznych organizacji LGBT.
rozwiń zwiń