X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Mariusz Błaszczak: moim zadaniem jest zwiększenie liczby żołnierzy

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2019 10:35
Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak powiedział, że jego zadaniem jako ministra jest między innymi zwiększenie liczby żołnierzy. Dziś na placu Piłsudskiego w Warszawie blisko 1800 żołnierzy, którzy odbyli służbę przygotowawczą, złożyło przysięgę wojskową.
Audio
  • Szef MON: w ciągu roku 32 tys. obywateli naszego kraju zdecydowało o przystąpieniu do Wojska Polskiego. Bardzo się cieszę z takiego odzewu (IAR)
  • Mariusz Błaszczak: jestem spokojny - pan prezydent zaakceptuje wniosek ws. podwyższenia uposażenia żołnierza (IAR)
Przysięga wojskowa blisko 1800 żołnierzy, którzy wstąpili do Wojska Polskiego i rozpoczęli przygotowawczą służbę wojskową
Przysięga wojskowa blisko 1800 żołnierzy, którzy wstąpili do Wojska Polskiego i rozpoczęli przygotowawczą służbę wojskowąFoto: twitter.com/@MON_GOV_PL

1200_Błaszczak_PAP.jpg
Szef MON: obecność wojska zawsze przekłada się na korzyść dla społeczności lokalnej
  • Szef MON wziął udział w uroczystości na Pl. Piłsudskiego, podczas której 1800 żołnierzy złożyło przysięgę wojskową
  • Mariusz Błaszczak przypomniał, że "w ciągu roku 32 tysiące obywateli naszego kraju zdecydowało o przystąpieniu do Wojska Polskiego"
  • Minister obrony narodowej zaznaczył, że żołnierze muszą być godziwie nagradzani i zapowiedział zwiększenie wynagrodzenia

Jak podkreślił podczas przemówienia Mariusz Błaszczak - w zwiększeniu stanu osobowego Wojska Polskiego ma pomóc kampania "Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej". - Rok temu rozpocząłem kampanię "Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej", w ciągu roku 32 tysiące obywateli naszego kraju zdecydowało o przystąpieniu do Wojska Polskiego, bardzo się cieszę z takiej odpowiedzi, to bardzo ważne dla naszej przyszłości - powiedział szef resortu obrony.

Minister obrony narodowej dodał, że żołnierze muszą być godziwie nagradzani. W tej sprawie złożył w połowie września wniosek do prezydenta Andrzeja Dudy. - W tym wniosku zawarta została podwyżka uposażenia, też mówię o uposażeniu wraz z dodatkami, z dodatkowym uposażeniem rocznym, z 5530 złotych na 6150 złotych - powiedział Mariusz Błaszczak. Znając prezydenta oraz jego troskę i dbałość o Wojsko Polskie, jestem spokojny, że Pan prezydent ten wniosek zaakceptuje - mówił szef MON.

Mariusz Błaszczak zainaugurował kampanię "Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej", 14 października 2018 roku w Lublinie. Żołnierze, którzy złożyli dziś przysięgę odbyli służbę przygotowawczą w 29 jednostkach wojskowych na terenie całego kraju. Szkolą się zgodnie ze specjalnościami jednostek rodzajów sił zbrojnych: Wojsk Lądowych, Sił Powietrznych i Marynarki Wojennej.

pb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

F-35 przylecą do Polski. "Obronność i bezpieczeństwo są bezcenne"

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2019 10:49
- F-35 to najnowocześniejsze samoloty, ich zakup będzie ogromnym wzmocnieniem polskiego potencjału militarnego. Bardzo dobrze, że szef MON Mariusz Błaszczak zapowiedział twarde negocjacje cenowe, natomiast obronność i bezpieczeństwo są bezcenne - mówił w Polskim Radiu 24 Witold Repetowicz (Defence24.pl).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef MON: rząd dba o bezpieczeństwo, opozycja Polskę rozbrajała

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2019 23:50
- Dziś Polska jest bezpieczna. Dbamy o bezpieczeństwo, zwiększamy liczebnie Wojsko Polskie, modernizujemy wyposażenie Wojska Polskiego, a więc Polska jest bezpieczna - powiedział szef MON Mariusz Błaszczak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef MON podpisał umowę na kolejne dostawy broni dla armii

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2019 13:09
Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak podpisał w fabryce broni "Łucznik" w Radomiu dokumenty dotyczące kolejnych dostaw broni strzeleckiej dla Wojska Polskiego. - Żeby Polska była bezpieczna, Wojsko Polskie musi być liczniejsze. Ta broń trafi w głównej mierze do Wojsk Obrony Terytorialnej, ale nie tylko - podkreślił szef MON.
rozwiń zwiń