X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Inwestycja, na którą czekano latami. Przekop Mierzei Wiślanej rozpoczęty

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2019 16:24
W Elblągu podpisano umowę z generalnym wykonawcą przekopu przez Mierzeję Wiślaną. Uroczyste podpisanie umowy na realizację projektu jest finałem wieloletnich starań o połączenie Elbląga z Morzem Bałtyckim z pominięciem kontrolowanej przez Rosję Cieśniny Piławskiej.
Audio
  • Przekop Mierzei Wiślanej ma pozwolić na szybki rozwój portu w Elblągu oraz wpłynąć pozytywnie na gospodarkę całego regionu - relacja Przemysława Lisa (IAR)
Minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk
Minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek GróbarczykFoto: twitter.com/@MGMiZS_GOV_PL

EN_mierzeja-1200.jpg
Przekop Mierzei Wiślanej. Projekt PiS o kolosalnym znaczeniu dla Polski

Idea przekopu Mierzei Wiślanej pojawiła się już za czasów panowania króla Stefana Batorego w XVI wieku. Później do pomysłu wielokrotnie wracano, aż w 2007 roku rząd przyjął odpowiednią uchwałę, która rozpoczęła przygotowania do inwestycji. Projekt zawieszono w czasie rządów koalicji Platformy Obywatelskiej-Polskiego Stronnictwa Ludowego i powrócono do niego w 2015 roku - mówił w Elblągu minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej, Marek Gróbarczyk. - Od dziesięcioleci mówiło się i obiecywało realizację tej inwestycji. Dzisiaj to staje się faktem - powiedział minister Marek Gróbarczyk.

Pozytyw dla całego regionu

Przekop Mierzei Wiślanej ma pozwolić na szybki rozwój portu w Elblągu oraz wpłynąć pozytywnie na gospodarkę całego regionu - mówiła wiceminister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej, Anna Moskwa. - To jest rynek pracy i usługi, które koncentrują się wokół portu. Zawsze port był miejscem gdzie nie brakowało ani pracy, ani pieniędzy i tak dziś patrzymy na Elbląg - powiedziała wiceminister Anna Moskwa.

tvp mierzeja wiślana free screen przekop 1200.jpg
Przekop Mierzei Wiślanej. Opozycja krytykuje, jej kandydaci są za

Inwestycja, na którą czekano od lat

Prezydent Elbląga Witold Wróblewski zaznaczył, że jest to inwestycja, na którą mieszkańcy miasta i regionu czekają od lat. - Mam nadzieje, że dziś podpisana umowa zakończy dyskusję budować czy nie budować. Czekamy z utęsknieniem na to by jak najszybciej ta inwestycja została zrealizowana - powiedział Witold Wróblewski.

Na budowę nowej drogi wodnej składa się kanał o długości 1300 metrów, tor wodny o długości ponad 22 kilometrów, dwa porty osłonowe, sztuczna wyspa oraz infrastruktura hydrotechniczna i drogowa. Pierwsze jednostki popłyną nową drogą wodną w 2022 roku. Łączny koszt projektu to prawie 2 miliardy złotych. Prace mają rozpocząć się jeszcze tej jesieni. Za realizację inwestycji odpowiada konsorcjum firm NDI i BESIX.

pb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Marek Gróbarczyk o projekcie zwiększenia retencji

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2019 09:43
Minister gospodarki wodnej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk powiedział, że występuje problem z retencją wody w Polsce, a jego rozwiązanie może zająć wiele lat. Pierwszym krokiem w zwalczeniu problemu ma być Program Rozwoju Retencji, który ma zapobiegać skutkom powodzi i suszy. Jak podkreślił minister w Polskim Radiu 24 - tegoroczna susza pokazuje skalę problemu z zachwianą gospodarką wodną.
rozwiń zwiń