X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Gabriel Janowski: Janusz Wojciechowski musi bronić racji rolników

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2019 12:34
- Janusz Wojciechowski ma świetne przygotowanie merytoryczne. Chciałbym żeby był twardym zawodnikiem, który zajmie się negocjowaniem spraw związanych z żywnością - powiedział Gabriel Janowski, były minister rolnictwa. 
Audio
  • 4.10.19 Gabriel Janowski: życzę Januszowi Wojciechowskiemu, by został komisarzem.
Gabriel Janowski
Gabriel JanowskiFoto: PR24/TB

Polskiego kandydata na komisarza ds. rolnictwa Janusza Wojciechowskiego czeka prawdopodobnie powtórne przesłuchanie przed komisją ds. rolnictwa Parlamentu Europejskiego.

Ryszard Czarnecki 663.JPG
Ryszard Czarnecki: wystąpienie Janusza Wojciechowskiego spokojne i merytoryczne

Ważna rola komisarza ds. rolnictwa

Po pierwszym przesłuchaniu koordynatorzy frakcji politycznych w komisji rolnej Parlamentu Europejskiego postanowili, że skierują do niego dodatkowych sześć pytań pisemnych. Dopiero po przeanalizowaniu odpowiedzi zdecydują, czy potrzebne jest powtórne wysłuchanie.

– W Unii Europejskiej są dwa stronnictwa, które nadają ton debacie dotyczącej rolnictwa. Z jednej strony są ci, którzy uważają, że jest ono bardzo ważną dziedziną, musi być otoczone opieką i nie można dopuścić do skorodowania wspólnej polityki rolnej. Inni natomiast twierdzą, że środki pieniężne idące na rolnictwo w znacznej części należy wykorzystać na sprawy związane z klimatem. Dlatego rola pana Wojciechowskiego byłaby bardzo ważna – wskazał Gabriel Janowski.

Ochrona interesów dwóch stron

Były minister rolnictwa wyjaśnił, że Janusz Wojciechowski, w przypadku wyboru na stanowisko komisarza, musiałby z jednej strony bronić racji rolników, a z drugiej rozumieć racje strony, która opowiada się za przekierowaniem finansów przeznaczonych na sprawy rolne na inne kwestie. – Nie jest to łatwa sytuacja. Mimo tego życzę panu Wojciechowskiemu, by został komisarzem – stwierdził gość Polskiego Radia 24.

pap janusz wojciechowski  1200.jpg
Piotr Wawrzyk: Janusz Wojciechowski ma wizję ws. rolnictwa

Dobry i potrzebny kandydat

Gabriel Janowski ocenił, że przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen powinna opowiedzieć się za tym, by Janusz Wojciechowski został wybrany na komisarza ds. rolnictwa, bo jest "dobrym i potrzebnym kandydatem".

– Pamiętajmy, że pani von der Leyen była popierana przez polski rząd w swoich staraniach o stanowisko szefowej KE, więc można powiedzieć, że coś za coś. Przepraszam bardzo, ale dlaczego Polska ma być poszkodowana? Pan Wojciechowski ma świetne przygotowanie merytoryczne. Chciałbym, żeby był twardym zawodnikiem, który zajmie się negocjowaniem spraw związanych z żywnością – podkreślił.

Z Gabrielem Janowskim rozmawiał Michał Rachoń.

Polskie Radio 24/db

--------------------------------------

Data emisji: 4.10.2019

Godzina emisji: 10:09

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Janusz Wojciechowski: komisja ds. rolnictwa jest jedną z najważniejszych w Unii Europejskiej

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2019 16:57
– Rolnictwo w Europie ma przyszłość. Jeśli będę za nie odpowiedzialny to zrobię wszystko, by rozwijało się. (…) Czuję problemy rolników. Nie trzeba mi opowiadać o życiu na wsi, bo znam to z własnego doświadczenia – powiedział w Polskim Radiu 24 Janusz Wojciechowski, kandydat na komisarza Unii Europejskiej. – Szansa na tekę ds. rolnictwa to wielki sukces negocjacyjny rządu – dodał.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Z. Krasnodębski: uwagi ws. J. Wojciechowskiego były bezpodstawne

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2019 21:00
- Są pewne grupy w Parlamencie Europejskim, które chciałyby odrzucenia niektórych kandydatów na unijnych komisarzy, ale nie obserwujemy, by główne frakcje zwarły się w jakimś boju - powiedział prof. Zdzisław Krasnodębski, eurodeputowany PiS. - Wszyscy prawdopodobnie pozytywnie zagłosują nad nowym kształtem KE - dodał.
rozwiń zwiń