X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Prezydent: elita to nie jest grupa ludzi, która może więcej, czy której wolno więcej

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2019 11:24
- Elita to grupa ludzi, której wolno mniej i która ponosi szczególną odpowiedzialność przed całym społeczeństwem za to, w jaki sposób prowadzi sprawy czy to gospodarcze, czy to publiczne, czy inne - powiedział prezydent Andrzej Duda podczas inauguracji roku akademickiego na Uczelni Łazarskiego w Warszawie.
Audio
  • Andrzej Duda na inauguracji roku akademickiego na Uczelni Łazarskiego (IAR)
Andrzej Duda i rektor uczelni dr hab. Maciej Rogalski podczas inauguracji roku akademickiego 20192020 na Uczelni Łazarskiego w Warszawie.
Andrzej Duda i rektor uczelni dr hab. Maciej Rogalski podczas inauguracji roku akademickiego 2019/2020 na Uczelni Łazarskiego w Warszawie.Foto: PAP/Leszek Szymański

W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele Sejmu i samorządu, studenci, a także Żołnierze AK z batalionu Baszta, w której walczył założyciel uczelni Ryszard Łazarski. W przemówieniu Andrzej Duda życzył uczelni, by kształciła jak najwięcej studentów na jak najwyższym poziomie, by jej absolwenci stanowili elitę polskiego społeczeństwa. 

"Tytuł elity zobowiązuje"

ADuda-MMorawiecki-pap-1200.jpg
Prezydent i premier na czele rankingu zaufania. Na drugim biegunie liderzy Konfederacji i KO

- Ludzie dobrze wykształceni, ludzie bardzo dobrze przygotowani, ludzie wykonujący odpowiedzialne zawody, czy sprawujący odpowiedzialne funkcje są elitą. Chciałbym, aby w naszym kraju była elita, która rozumie, co to znaczy być elitą. Wtedy rzeczywiście będziemy krajem prawdziwie nowoczesnym i będziemy krajem, o którym można powiedzieć, że jest państwem poważnym, w którym sprawy także i publiczne (...) są dobrze prowadzone - tłumaczył prezydent podczas uroczystości na warszawskiej uczelni.

Na Uczelni Łazarskiego studia zaczyna w tym roku 1300 studentów. W ciągu 26 lat funkcjonowania tej placówki studia ukończyło tutaj 30 tys. osób. Uczelnia posiada 11 kierunków studiów, wśród nich prestiżowe wydziały: prawa i medyczny. Podczas inauguracji wręczono dyplomy doktorskie, Brylanty Łazarskiego, nagrody rektora dla wykładowców oraz wyróżnienia dziekańskie dla najlepszych studentów. Studenci pierwszego roku złożyli ślubowanie.

pg

Czytaj także

Andrzej Duda: jesteśmy zwolennikami pozostawienia otwartych drzwi do UE

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2019 17:18
Prezydent Andrzej Duda oświadczył, że Grupa Wyszehradzka jest zwolennikiem pozostawienia otwartych drzwi do Unii Europejskiej. Polski prezydent w Lanach w Czechach uczestniczył w spotkaniu prezydentów państw Grupy Wyszehradzkiej oraz Serbii i Słowenii.
rozwiń zwiń