X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Ordo Iuris: w kadencji R. Trzaskowskiego zwiększono finansowanie LGBT

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2019 18:14
Od początku prezydentury Rafała Trzaskowskiego dla warszawskich organizacji LGBT przeznaczono więcej pieniędzy niż w ciągu całej ostatniej kadencji Hanny Gronkiewicz-Waltz. Tak wynika z zaprezentowanego dziś raportu, przygotowanego przez Instytut na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris. Przedstawia on źródła finansowania stołecznych organizacji LGBT.
Audio
  • Ordo Iuris: w kadencji R. Trzaskowskiego zwiększono finansowanie warszawskich organizacji LGBT (IAR)
Rafał Trzaskowski
Rafał TrzaskowskiFoto: Twitter

Wiceprezes Instytutu Ordo Iuris Tymoteusz Zych mówił, że finansowanie znacznie się zwiększyło za prezydentury Rafała Trzaskowskiego. - Przez 10 miesięcy pomiędzy końcem listopada 2018, a końcem września 2019 roku przeznaczono 876,5 tysiąca złotych na projekty ideologiczne LGBT, a w całej kadencji 2014-2018 811 tysięcy złotych - zaznacza.

pixabay lgbt homoseksualizm 1200.jpg
Barbara Socha: organizacje LGBT swoją działalność koncentrują na dzieciach

Jak dodaje Tymoteusz Zych, innymi sposobami wspierania stowarzyszeń LGBT przez warszawski ratusz jest zlecanie im zadań publicznych oraz udostępnianie lokali miejskich "na preferencyjnych zasadach".

 Dotacje z Unii Europejskiej

- Lokale były udostępniane chociażby stowarzyszeniu Miłość nie wyklucza, czy Kampanii przeciw homofobii. W niektórych przypadkach były to lokale o powierzchni ponad 200 metrów kwadratowych w śródmieściu Warszawy. Roczny koszt najmu to na warunkach rynkowych kilkaset tysięcy złotych, a opłata ponoszona przez te organizacje, traktowane preferencyjnie, jest całkowicie symboliczna - zaznacza Zych.

Według danych przedstawionych w raporcie, organizacje zaliczane do ruchu LGBT od 2017 roku otrzymały też dotacje z Unii Europejskiej o równowartości prawie 2 milionów złotych.

Raport Instytutu Ordo Iuris "Finansowanie warszawskich organizacji LGBT" powstał na podstawie informacji uzyskanych od organizacji pozarządowych oraz od Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy. Dostępny jest na stronach internetowych Ordo Iuris. Termin "LGBT" odnosi się do lesbijek, gejów, osób biseksualnych oraz osób transpłciowych.

dn

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jerzy Kwaśniewski: deklaracja LGBT nie jest źródłem prawa miejscowego

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2019 08:55
- Wszystkie jednostki samorządu terytorialnego muszą działać w granicach prawa. Konstytucja jest tu całkowicie jednoznaczna i mówi, że kompetencje prezydenta miasta zakreślone są granicami upoważnień zawartych w ustawie - powiedział w Polskim Radiu 24 o warszawskiej karcie LGBT mec. Jerzy Kwaśniewski, prezes Instytutu na Rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Deklaracja LGBT+ w Warszawie. Wniosek Ordo Iuris o konsultacje społeczne

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2019 12:08
- Dokument jest wprowadzany bez zasięgnięcia opinii mieszkańców Warszawy, w szczególności rodziców. A wielotysięczne manifestacje pokazały, że sprzeciw wobec wdrożenia deklaracji LGBT+ jest znaczący - tłumaczy prezes Ordo Iuris Jerzy Kwaśniewski. Instytut zbiera podpisy pod wnioskiem do prezydenta stolicy o przeprowadzenie konsultacji społecznych ws. LGBT+.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak chronić dzieci przed seksualizacją? Ordo Iuris udostępniło przewodnik "Prawa rodziców w szkole"

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2019 13:00
Prawnicy Ordo Iuris udostępnili przewodnik "Prawa rodziców w szkole". Jest to odpowiedź na deklarację LGBT podpisaną przez Rafała Trzaskowskiego, która ma wdrażać w warszawskich szkołach system edukacji seksualnej.
rozwiń zwiń