X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Sąd ogranicza akcję "Stop Pedofilii". Fundacja zapowiada odwołanie

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2019 12:39
Gdański sąd wydał postanowienie dot. ograniczenia prowadzenia akcji "Stop Pedofilii" przez Fundację Pro-Prawo. Orzeczenie to efekt procesu, który wytoczyło Stowarzyszenie na rzecz osób LGBT "Tolerado". Fundacja zapowiedziała odwołanie.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: IAR/Krystian Dobuszyński

Stowarzyszenie na rzecz osób LGBT "Tolerado" domagało się zaprzestania "rozpowszechniania nieprawdziwych i homofobicznych treści na temat rzekomego związku pomiędzy pedofilią a homoseksualnością".

CZYTAJ RÓWNIEŻ
pedofilia 1200 shutterstock.jpg
Sejm uchwalił ustawę o państwowej komisji ds. pedofilii

Decyzja sądu

Sąd w Gdańsku nakazał, żeby na czas trwania procesu fundacja przestała rozpowszechniać część informacji.

"Sąd zakazał wolontariuszom Fundacji publikowania zdjęć homoseksualistów z tęczową flagą wraz z takimi hasłami jak »Pederaści żyją średnio 20 lat krócej«, »Czyny pedofilskie zdarzają się wśród homoseksualistów 20 razy częściej«, lub »Tacy chcą edukować twoje dzieci. Powstrzymaj ich«." - czytamy na portalu Katolickiej Agencji Informacyjnej.

Decyzja sądu dotyczy m.in. rozpowszechnianych przez fundację ulotek, ale też plakatów czy nadruków na pojazdach.

Pro-Prawo uważa, że w ten sposób została ograniczona "nie tylko możliwość informowania Polaków o powiązaniach między homoseksualizmem i pedofilią oraz o konsekwencjach oddawania się praktykom homoseksualnym, ale również mówienia o epidemii AIDS wśród homoseksualistów, co jest powszechnie znanym faktem, zarówno naukowym, jak i statystycznym".

CZYTAJ RÓWNIEŻ
PAP Mariusz Dzierżawski 1200.jpg
Do Sejmu wpłynął obywatelski projekt ustawy inicjatywy "Stop Pedofilii"

Pro-Prawo: będziemy kontynuować akcję

Fundacja wystosowała oświadczenie, w którym wyraża zadowolenie z tej części postanowienia sądu, w której mowa jest o edukacji seksualnej. "Tolerado" postulowało, aby Pro-Prawo zakazano informacji dotyczącej Standardów Edukacji Seksualnej WHO.

"Sąd oddalił tę część wniosku oznajmiając, iż postulaty uczenia małych dzieci masturbacji i wyrażania zgody na seks są faktycznie obecne w Standardach WHO" – poinformowano w komunikacie nadesłanym KAI.

Postanowienie sądu jest nieprawomocne. "Fundacja zapowiedziała, że będzie się od niego odwoływać a akcja »Stop Pedofilii« będzie kontynuowana" - czytamy na eKAI.pl.

mze, KAI

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Postępowanie ws. drukarza będzie wznowione. Jest decyzja Zbigniewa Ziobro

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2019 14:42
Wraca sprawa drukarza, którego sąd uznał za winnego, a który odmówił wydruku baneru fundacji LGBT. Teraz postępowanie zostanie wznowione. - Zawsze będziemy opowiadać się za wolnością - powiedział Marcin Romanowski, wiceminister sprawiedliwości.
rozwiń zwiń