X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Minister energii: pracujemy nad tym, by ceny prądu nie wzrosły

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2019 11:48
Krzysztof Tchórzewski poinformował, że przyszłoroczna akcyza i opłata przejściowa na prąd pozostaną na dotychczasowym poziomie. Minister energii podkreślił w TVP Info, że rząd pracuje nad kolejnymi rozwiązaniami, dzięki którym ceny prądu nie wzrosną.
Audio
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: pixabay

- Z ministrem finansów uzgodniliśmy, że na przyszły rok pozostanie obniżona akcyza i opłata przejściowa, a więc to jest prawie 60 procent ewentualnej podwyżki cen prądu. Te rzeczy mamy już domówione. 40 procent będziemy się jeszcze starali tak zrobić, żeby zamortyzować. Mamy czas do końca roku w tej sprawie - wyjaśnił minister energii.

prąd arch.jpg
"Mój Prąd". Ministerstwo Energii ostrzega przed oszustami

Ceny prądu na 2019 rok zostały zamrożone pod koniec czerwca, kiedy prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy, regulującej tę kwestię. Dzięki zmianie w prawie ceny prądu pozostały na poziomie z 2018 roku. Nowelizacja objęła m.in. gospodarstwa domowe, mikro- i małe firmy, szpitale oraz jednostki sektora finansów publicznych, w tym samorządy.

Krzysztof Tchórzewski przekonywał, że dzięki ustawie wszyscy odbiorcy energii elektrycznej oszczędzą w ciągu 2019 roku 8,5 miliarda złotych.

mr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Będą rekompensaty za wzrost cen prądu dla sektora energochłonnego. Ustawa z podpisem prezydenta

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2019 18:18
Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę, wprowadzającą system rekompensat za wzrost cen energii dla firm z sektora energochłonnego. Pierwsze wypłaty będą realizowane w przyszłym roku. 
rozwiń zwiń