X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Dariusz Piontkowski: zawsze było tak, że część nauczycieli wychodziła poza swoje obowiązki

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2019 10:04
- To sygnał, że nauczyciele ciągle uważają, że należy coś jeszcze zmienić w prawie oświatowym, w sytuacji szkoły; będziemy rozmawiali – powiedział minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski, komentując wyniki sondażu ZNP, w którym ponad 50 proc. nauczycieli opowiedziało się za tzw. strajkiem włoskim.
Dariusz Piontkowski
Dariusz PiontkowskiFoto: Jakub Kamiński/East News

Prezes ZNP Sławomir Broniarz 2 października poinformował, że 15 października nauczyciele zaczynają bezterminową akcję protestacyjną - strajk włoski - polegający na wykonywaniu tylko tych czynności, które są opisane w przepisach prawa oświatowego. Jak wyjaśnił, nie będą realizowane m.in. wycieczki szkolne, zajęcia organizowane w dniu wolnym od pracy lub sprawozdania z pracy dydaktycznej szkoły.

pap_piontkowski-1200.jpg
Dariusz Piontkowski: w przyszłym roku na pewno będzie kolejna podwyżka dla nauczycieli

Zapytany o to w RMF FM Dariusz Piontkowski zauważył, że "strajku tak rozumianego, jak wiosną tego roku, słychać i widać, że nie będzie". - Z tego, co pamiętam, w szkole zawsze było tak, że część nauczycieli wychodziła poza swoje obowiązki, część wykonywała je, a część nie - pewnie na tym ten strajk ma nadal polegać - mówił.

Piontkowski zwrócił również uwagę, że prezes ZNP zapowiedział, że każdy nauczyciel sam będzie decydował o swoim udziale w strajku. Zaznaczył jednak, że wyniki ankiety ZNP to "sygnał, że nauczyciele ciągle uważają, że należy coś jeszcze zrobić w prawie oświatowym, w sytuacji w szkole". - Będziemy rozmawiali, wielokrotnie deklarowałem, że chcę rozmawiać - dodał.

Minister edukacji został także zapytany o prace związane z wprowadzeniem przyspieszonej emerytury dla nauczycieli. Zaprzeczył, by takie prace były prowadzone. - Trzeba się temu przyjrzeć - powiedział Piontkowski.

fc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

PiS stawia na edukację. Powstanie fundusz inwestycji w szkołę

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2019 15:07
- Powstanie fundusz inwestycji w szkołę. Na początek będzie zawierał 2 mld zł i będzie uzupełniany w razie potrzeb. Polska szkoła musi być nowoczesna - powiedział podczas konwencji programowej PiS w Lublinie premier Mateusz Morawiecki.
rozwiń zwiń