X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"500+" dla niepełnosprawnych. Zobacz, kiedy można składać wnioski przez internet

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2019 15:29
- To ogromne ułatwienie dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji, które czas spędzają głównie w domu - mówi prezes ZUS Gertruda Uścińska. W piątek rozpocznie się nabór wniosków drogą online. 
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com

Opiekunowie lub pełnomocnicy osób niepełnosprawnych będą mogły usiąść do komputera, wypełnić i wysłać wniosek - podkreśliła prof. Gertruda Uścińska. 

Czytaj więcej
niepełnosprawni pomoc free shut 1200.jpg
Program 500 plus dla osób niepełnosprawnych

Świadczenie uzupełniające skierowane jest do osób, które nie tylko są niezdolne do samodzielnej egzystencji, ale też nie otrzymują żadnych pieniędzy ze środków publicznych bądź otrzymują z tych środków nie więcej niż 1600 złotych.

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] Wiceminister rodziny: złożono już 200 tys. wniosków o 500+ dla niepełnosprawnych

Rozpatrywanie wniosków rozpoczęło się 1 października

Z pełnej kwoty świadczenia, która wynosi 500 złotych, skorzystają osoby o najniższych dochodach. Gdy świadczenia ze środków publicznych sięgają na przykład kwoty 1200 złotych, wówczas na rękę osoba niesamodzielna otrzyma 400 złotych. Obowiązuje tu zasada "złotówka za złotówkę" - wyjaśniła profesor Uścińska. 

Z otrzymywanych środków publicznych wyłączone są między innymi dochody z pracy, renty rodzinne, zasiłek pielęgnacyjny, różnego rodzaju dodatki do świadczeń lub świadczenia jednorazowe.

dj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rząd przyjął trzy uchwały poprawiające warunki funkcjonowania firm oraz osób niepełnosprawnych

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2019 16:53
Podczas dzisiejszego posiedzenia Rada Ministrów przyjęła trzy uchwały, dotycząc programów rządowych, które mają przyczynić się do poprawy sytuacji polskich przedsiębiorców i firm, w tym tych najmniejszych, a także sytuacji osób niepełnosprawnych korzystających z programu "Dostępność+"
rozwiń zwiń