X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Michał Woś: Polska pomaga kształcić elity Afryki. Jest specjalny program studiów

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2019 14:08
Od 2017 r. UKSW realizuje projekt organizacji studiów anglojęzycznych dla studentów mniejszości religijnych, którzy pochodzą z terenów objętych dyskryminacją oraz przemocą. To wyraz praktycznego działania Polski – ocenił minister do spraw humanitarnych Michał Woś.
Spotkanie dotyczyło projektu prowadzonego na UKSW dla studentów mniejszości religijnych i etnicznych, pochodzących z terenów objętych dyskryminacją oraz przemocą
Spotkanie dotyczyło projektu prowadzonego na UKSW dla studentów mniejszości religijnych i etnicznych, pochodzących z terenów objętych dyskryminacją oraz przemocąFoto: PAP/Andrzej Lange

- Projekt UKSW jest wyrazem praktycznego działania – powiedział Woś podczas konferencji na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, odnosząc się do ustanowienia z inicjatywy Polski Międzynarodowego Dnia upamiętniającego ofiary aktów przemocy ze względu na religię lub wyznanie.

- Wsparcie mniejszości religijnych na świecie, tych, którzy są prześladowani, jest dla polskiej administracji, polskiego rządu bardzo ważnym tematem – podkreślił minister.

Kolejna edycja projektu

pap_migranci_1200.jpg
Watykan wobec problemu uchodźców i migrantów

Od 2017 roku UKSW zajmuje się organizacją studiów anglojęzycznych dla studentów mniejszości religijnych i etnicznych, pochodzących z terenów objętych dyskryminacją oraz przemocą, a w szczególności z Afryki. W roku 2019 odbywa się trzecia edycja projektu, w której weźmie udział 30 studentów m.in. z Ugandy, Kamerunu, Etiopii i Nigerii. W 2017 i 2018 roku studia rozpoczęło 30 studentów z różnych krajów Afryki.

Program obejmuje studia anglojęzyczne w obszarze teologii, filozofii oraz poznawania kultury Polski. Projekt jest finansowany z rezerwy ogólnej budżetu państwa w ramach umowy z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego. - Zakwaterowanie i pobyt księży w Polsce to natomiast stypendia finansowane przez Pomoc Kościołowi w Potrzebie – oświadczył dyrektor Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie, ks. prof. Waldemar Cisło.

"Lokalna elita"

Michał Woś mówił, że przez wykształcenie lokalnych elit wspomagamy kościoły lokalne, które są prześladowane. - Przecież ci studenci na UKSW nie zostaną w Polsce, wrócą do siebie, do Afryki, do tych kilkunastu krajów, gdzie żyją w swoich wspólnotach, w swoich kościołach i gdzie będą stanowili lokalną elitę – zaznaczył minister.

>>> Michał Woś: wyznawanie własnej religii jest fundamentalnym prawem człowieka

Zdaniem Wosia to bardzo ważne, że Polska pomaga, realizuje filozofię pomocy na miejscu, gdzie ludzie nie mają dachu nad głową, żywności, jedzenia - tam, gdzie są potrzebne środki medyczne czy bieżąca opieka medyczna.

Prorektor UKSW prof. Anna Fidelus zauważyła, że projekt realizowany przez UKSW jest "bardzo ważny dla osób z Afryki, pochodzących z terenów zagrożonych marginalizacją, ale także dla społeczności akademickiej, dla studentów, naszych wykładowców". - Dzięki tej integracji, działaniom polegającym na wsparciu mniejszości etnicznych możemy sami uczyć się bardzo wiele i w praktyce wprowadzać założenia inkluzji społecznej – dodała Fidelus.

krzyz-swiatlo-meczennstwo-chrzescijanstwo-jennifer1051-Pixabay-1200.jpg
Ks. Waldemar Cisło: wpisujemy się w nieustanną prośbę prześladowanych mniejszości, by być ich głosem

Nie tylko Afryka

Ks. Cisło zapowiedział, że od 2019 roku w wykładach w języku angielskim będą brali udział także studenci z Chin. - Jeszcze nie znamy dokładnej ich liczby – dodał.

Na koniec minister złożył podziękowania rektorowi UKSW ks. Stanisławowi Dziekońskiemu na ręce prof. Anny Fidelus za "zaangażowanie Uniwersytetu" oraz ks. Waldemarowi Cisło za "mocne zaangażowanie, za współpracę, działanie ramię w ramię z polskim rządem we wspólnie wyznaczonych priorytetach, jednocześnie robiąc dużo dobrego w Polsce i na świecie". Ks. Cisło złożył także kondolencje premierowi Mateuszowi Morawieckiemu w związku ze śmiercią jego ojca, marszałka seniora, Kornela Morawieckiego. Zapewnił również o modlitwie w jego intencji.

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polska pomoc dla Sudanu Południowego. 800 głodujących dzieci otrzyma jedzenie

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2019 22:11
800 głodujących dzieci z Sudanu Południowego otrzyma w najbliższych dniach pomoc Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej. Z Kenii wyruszyły właśnie ciężarówki z jedzeniem. Zostało ono kupione za pieniądze zebrane przez PCPM wśród Polaków.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polska Misja Medyczna zbiera na pomoc chorym w Malawi. Wielu ludzi bez dachu nad głową

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2019 09:21
Niewielkie państwo Malawi znajduje się we wschodniej Afryce między Tanzanią i Zambią. W marcu przez Malawi przeszedł potężny cyklon Idai, zaś z jego skutkami wciąż walczą organizacje charytatywne, między innymi Polska Misja Medyczna. Apeluje ona o pomoc dla mieszkańców.
rozwiń zwiń