X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Szef MON: za dwa lata w Legionowie powstanie szpital wojskowy dostępny dla wszystkich mieszkańców

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2019 13:00
Dwa lata pozostały do zakończenia budowy szpitala wojskowego w Legionowie. W szpitalu, który składać się będzie z sześciu oddziałów i bloku chirurgicznego, zatrudnienie znajdzie 250 osób. W uroczystości podpisania umowy na budowę uczestniczył szef MON Mariusz Błaszczak.
Audio
  • Mariusz Błaszczak o idei budowy szpitala w Legionowie (IAR)
Mariusz Błaszczak podczas uroczystości podpisania umowy na budowę nowego szpitala wojskowego w Legionowie
Mariusz Błaszczak podczas uroczystości podpisania umowy na budowę nowego szpitala wojskowego w LegionowieFoto: PAP/Paweł Supernak

Szef MON przypomniał, że idea utworzenia placówki w Legionowie narodziła się w 1980 roku, kiedy w mieście powstawała "Solidarność". - To była jedna z zasadniczych potrzeb dla mieszkańców Legionowa, także dla części mieszkańców, którzy byli żołnierzami Wojska Polskiego - podkreślił Mariusz Błaszczak.

Szef MON poinformował, że szpital w Legionowie składać się będzie z sześciu oddziałów oraz bloku chirurgicznego, zapewniając zatrudnienie 250 osobom. Jak wyjaśniał minister, powodem budowy placówki jest rosnąca liczba żołnierzy mieszkających na terenie miasta. Podkreślił, że w porównaniu do "czasów niezbyt odległych, kiedy to likwidowano jednostki wojskowe w Legionowie i powiecie legionowskim, dziś liczba żołnierzy w Legionowie i powiecie legionowskim wzrasta". Mariusz Błaszczak wyraził radość z tego, że "marzenie wyrażone po raz pierwszy w 1980 roku właśnie się spełniło".

Szpital Wojskowy w Legionowie stanowić będzie oddział Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie. Szef MON podkreślił, że placówka będzie otwarta dla wszystkich mieszkańców Legionowa i powiatu. - Chciałem podkreślić, że pomysł budowy szpitala w Legionowie został skrytykowany przez wiceprzewodniczącego Platformy Obywatelskiej, byłego ministra obrony narodowej Tomasza Siemoniaka, który nazwał go absurdalnym - zaznaczył Błaszczak. Przekonywał, że gwarancją powstania placówki są rządy Prawa i Sprawiedliwości.

- Jeśli tak by się złożyło, że do rządów wróciliby politycy PO i PSL, to będą likwidować jednostki wojskowe, tak jak w 2011 roku zlikwidowali całą 1 Warszawską Dywizję Zmechanizowaną im. Tadeusza Kościuszki - powiedział szef MON.

cf

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Szef MON: WAT jest silną marką akademicką, zapewnimy jej odpowiednie warunki do rozwoju

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2019 15:09
Szef MON Mariusz Błaszczak wziął udział w inauguracji roku akademickiego w Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. Kierując swoje słowa do studentów uczelni wojskowej zapewnił, że Polski rząd może stworzyć odpowiednie warunki dla ich rozwoju.
rozwiń zwiń