X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Wpadka z paragonem z apteki. Minister zdrowia do Borysa Budki: czekamy na przeprosiny

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2019 08:00
Zdrowie jest zbyt poważnym tematem, żeby wprowadzać Polaków w błąd, napisał we wtorek na Twitterze minister zdrowia Łukasz Szumowski, odnosząc się do zarzutu posła Borysa Budki (PO-KO) dot. ceny leku dla dzieci po przeszczepie wynoszącej jakoby 2 tys. zł. 
Borys Budka w siedzibie TVP
Borys Budka w siedzibie TVPFoto: PAP/Radek Pietruszka

Borys Budka przedstawił podczas wieczornej debaty w TVP i opublikował na Twitterze post: "Oto paragon hańby tego rządu. Ponad 2000 zł dla dziecka po przeszczepie, które rodzice muszą wydać tylko dlatego, że ten rząd zamiast dofinansować służbę zdrowia woli wydawać na nagrody dla swoich ministrów".

"Panie Pośle Budka, może Pan nie zorientował się, ale lek, o którym Pan mówił jest objęty refundacją i dla dzieci kosztuje 3,20. Zdrowie jest zbyt poważnym tematem, żeby wprowadzać Polaków w błąd. Czekamy na przeprosiny..." - napisał na Twitterze minister. 

Projekt bez tytułu 12000.jpg
Wpadka Borysa Budki podczas debaty przedwyborczej. Chodzi o paragon z apteki

"Ten lek kosztuje 3 złote i 20 groszy. Warto się dowiedzieć zanim zamieści się taką informację" - powiedział PAP Szumowski. 

Skąd taki paragon - nie mam pojęcia. Lek jest refundowany, jest na receptę, nie mam wątpliwości. W Polsce obowiązuje ustawa refundacyjna, a jeżeli lek jest na ryczałt, to niemożliwe, żeby ktoś płacił takie kwoty - dodał.

Borys Budka w kolejnych wpisach na Twitterze próbował wybrnąć z wpadki z paragonem. "Jeśli rzeczywiście jest refundowany, pytanie jak działa PaństwoPiS?" - pytał. Potem tłumaczył, że "w 2015 r. ten lek kosztował 3,20. Gdy PiS doszedł do władzy, gwałtownie podrożał do ponad 1000 złotych" i "dopiero 1.09. trafił na listę leków refundowanych". 

fc

Czytaj także

Łukasz Szumowski: "Piątka dla zdrowia" PiS jest krokiem milowym

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2019 07:17
- Podwojenie finansów na służbę zdrowia oraz nadanie polityce zdrowotnej priorytetu w programie wyborczym PiS "Piątka dla zdrowia" jest krokiem milowym - powiedział minister zdrowia Łukasz Szumowski. Zaznaczył, że "to ogromna zmiana myślenia", która polega na tym, że "zdrowie jest jedną z najważniejszych polityk państwa i rządu".
rozwiń zwiń