X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Debata przedwyborcza TVP. Gorąca dyskusja m.in. o 500+ i służbie zdrowia

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2019 21:21
Przedstawiciele wszystkich pięciu komitetów wyborczych wzięli udział w debacie TVP. Usłyszeli pytania z różnych dziedzin życia, między innymi polityki socjalnej, służby zdrowia, rolnictwa, polityki zagranicznej i kwestii światopoglądowych.
Przedstawiciele komitetów wyborczych podczas telewizyjnej debaty
Przedstawiciele komitetów wyborczych podczas telewizyjnej debatyFoto: PAP/Radek Pietruszka

Podczas debaty komitet PiS reprezentował wicepremier Jacek Sasin, Koalicję Obywatelską - Borys Budka, PSL - lider ludowców Władysław Kosiniak-Kamysz, KW SLD - Andrzej Rozenek, a Konfederację - Jacek Wilk.

W drugim etapie debaty uczestnicy mieli czas na swobodną wypowiedź. Mieli także możliwość riposty.

pkw 1200 pap.jpg
Wybory parlamentarne 2019. PKW rozlosowała numery list komitetów

W pierwszej kolejności politycy byli pytani, czy są za utrzymaniem w obecnym kształcie programu 500+.

Poparcie dla 500+

Borys Budka zapewnił, że "nic, co zostało dane, nie zostanie zabrane". Podkreślił też, że "od samego początku" posłowie PO zgłaszali w parlamencie postulat, by wszystkie dzieci były objęte programem 500+. Zapowiedział, że PO postuluje również wprowadzenie tzw. 13 emerytury na stałe.

Według Budki realizacja programów społecznych PiS była możliwe dzięki temu, że koalicja PO-PSL zostawiła Polskę w bardzo dobrym stanie. - Suchą nogą przeszliśmy przez kryzys gospodarczy, zapewniliśmy wzrost minimalnego wynagrodzenia o blisko 100 proc. I to dzięki odpowiedzialnym rządom PO-PSL można było wprowadzić program 500+, który zostanie utrzymany - oświadczył.

Władysław Kosiniak-Kamysz przekonywał, że PSL jako jedyny klub opozycyjny poparł program 500+ od początku. Zapewnił, że jest za kontynuowaniem programu, bo - jak ocenił - dobrze służy on polskim rodzinom. Lider PSL zaznaczył jednak, że oprócz tego konieczne jest wprowadzenie "rozwiązania dot. godnego życia dla emerytów, nie raz do roku, tylko na stałe".

W imieniu swojego ugrupowania zobowiązał się do wprowadzenia emerytury wolnej od podatku; jak mówił, będzie to oznaczało emeryturę wyższą o 300-400 zł miesięcznie, czyli ponad 3-4 tys. rocznie.

Obniżka podatków i polskie rodziny

Jacek Wilk przekonywał z kolei, że Konfederacja ma najlepszy program gospodarczy, bo proponuje m.in. obniżkę podatków i zniesienie obowiązku płacenia składek na ZUS. Według niego dzięki takim rozwiązaniom "polskie rodziny będą miały więcej pieniędzy w swoich rękach". Podkreślił też, że w Polsce potrzebna jest gruntowna reforma systemu emerytalnego.

Andrzej Rozenek zapewnił, że Lewica popiera program 500+. - Ale niestety PiS się zatrzymał, po wprowadzeniu 500+ nie poszedł dalej: nie pomaga polskim rodzinom, jeśli chodzi o dostępność żłobków i przedszkoli, nadal nie ma publicznej komunikacji, która ułatwia polskim rodzinom podróżowanie po Polsce, dojazd do pracy i szkoły. Nie ma wsparcia dla emerytów. Lewica to wszystko zaproponuje - oświadczył. Zadeklarował m.in. 200 tys. miejsc w żłobkach, po to, by kobiety mogły pójść do pracy.

Jacek Sasin zauważył, że za rządów poprzedników wiele polskich rodzin tkwiło w ubóstwie, "a dzietność była na dramatycznie niskim, spadającym z roku na rok poziomie". Dlatego PiS zdecydowało o wprowadzeniu programu, będącego wsparciem dla polskich rodzin - dodał. Jak podkreślił Sasin, program ten zwrócił bardzo wielu rodzinom w Polsce godność.

- Program 500+ to fundament naszej polityki, będziemy go oczywiście dalej realizować. Nie wierzcie zapewnieniom naszych konkurentów, że ten program utrzymają. Od początku krytykowali ten program i mówili, że będą go ograniczać - oświadczył wicepremier, zwracając się do wyborców.

dn

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

CBOS: 73 proc. badanych chce głosować w wyborach samorządowych. PiS z najlepszym wynikiem

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2018 14:25
73 proc. badanych zadeklarowało, że weźmie udział w wyborach samorządowych jesienią 2018 r.; 15 proc. nie zamierza do nich pójść - wynika z sondażu CBOS. Spośród ankietowanych, 32 proc. zadeklarowało oddanie głosu na kandydata Zjednoczonej Prawicy, 16 proc. - PO i Nowoczesnej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ugrupowania przygotowują się na wybory. PiS ma gotowe listy, KO "jedynki"

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2019 06:28
Partie polityczne przygotowują się na ogłoszone przez prezydenta na 13 października wybory parlamentarne. PiS ma już gotowe listy, Koalicja Obywatelska zaprezentowała "jedynki", Lewica ogłosiła sztab i formułę startu, PSL wkrótce przedstawi kandydatów, a Kukiz'15 chce "korzystać z list" m.in. PSL.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wybory parlamentarne 2019. PKW rozlosowała numery list komitetów

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2019 13:30
1 dla PSL, 2 dla PiS, 3 dla SLD, 4 dla Konfederacji i 5 dla KO - to numery list wyborczych wylosowane w piątek w siedzibie Państwowej Komisji Wyborczej dla ogólnopolskich komitetów, które wystawią kandydatów do Sejmu we wszystkich 41 okręgach wyborczych.
rozwiń zwiń