X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Joanna Augustynowska: zdrowie każdego Polaka powinno być priorytetem

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2019 14:25
- Służba zdrowia wymaga natychmiastowego dofinansowania. Dzisiaj, kiedy jesteśmy w kampanii wyborczej, obietnice składają wszystkie ugrupowania. To wyborcy muszą ocenić wiarygodność ekipy rządzącej. Zdrowie powinno powinno być priorytetem bez względu na barwy polityczne - mówiła w Polskim Radiu 24 Joanna Augustynowska, posłanka Platformy Obywatelskiej.
Audio
  • 30.09.19 Joanna Augustynowska: rząd PiS nie myśli o bezpieczeństwie pacjentów
Joanna Augustynowska
Joanna AugustynowskaFoto: PR24 / Adam Koniecki

- Przez ostatnie cztery lata sytuacja w służbie zdrowia się pogorszyła, jest więcej limuzyn niż kartek. Na SOR-ach zaczynają umierać ludzie. Są w sposób masowy zamykane oddziały psychiatryczne dla dzieci. Przykład z mojego okręgu wyborczego to pani minister B. Kempa, która startując w kampanii wyborczej w 2015 r.  obiecywała, że szpital powiatowy nie ostanie zamknięty. Została panią minister, szpital zamknięto. To jest właśnie wiarygodność w temacie służby zdrowia – mówiła posłanka PO.

Konstanty Radziwiłł 1200.jpg
Konstanty Radziwiłł: od 2015 r. kolejki w służbie zdrowia są znacznie mniejsze

Joanna Augustynowska zapewniała, ze w czasie rządów PO zrobiono dużo dla poprawy służby zdrowia. – Rozpoczął sią m.in. program szybkiej diagnostyki onkologicznej zapoczątkowany przez ministra Bartosza Arłukowicza, który sprawił, że setki tysięcy pacjentów mogły przejść od szybkiej diagnozy do konsultacji i leczenia – stwierdziła i  zauważyła, że obserwuje pogarszający się stan warunków w szpitalach i braki personelu - przez ostatnie cztery lata rząd Prawa i Sprawiedliwości nie myśli o bezpieczeństwie pacjentów. Minister Łukasz Szumowski, który obiecywał pomoc np. w refundacji leków onkologicznych, okłamał pacjentów, wprowadził obostrzenia, przez które niewielu pacjentów może z refundacji korzystać - podkreślała.

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] Jacek Łęski (TVP): prywatyzacja służby zdrowia to droga donikąd

Więcej w zapisie audycji.

Rozmawiał Antoni Trzmiel.

PR24/ka

____________________ 

Data emisji: 30.09.2019

Godzina emisji: 13:40

Czytaj także

A. Macierewicz: służba zdrowia jest niezbędna dla rozwoju gospodarczego

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2019 17:30
- Służba zdrowia jest niezbędnym elementem możliwości rozwoju gospodarczego. Jest niezbędna także dla rozwoju siły militarnej państwa - powiedział w Polskim Radiu 24 wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości Antoni Macierewicz, odnosząc się do przedstawionej w sobotę w Opolu przez liderów PiS "Piątki dla zdrowia".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jacek Łęski (TVP): prywatyzacja służby zdrowia to droga donikąd

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2019 11:40
- Służba zdrowia to dziedzina najtrudniejsza do reformowania. Krzyżują się tam potężne interesy, a reformy wcale nie są mile widziane. Z drugiej strony, mamy na szali ludzkie życie - powiedział Jacek Łęski (TVP). W audycji "Studio prasowe" publicyści dyskutowali o propozycjach poprawienia sytuacji w ochronie zdrowia. 
rozwiń zwiń