X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Lider Obywateli RP za aborcją w 9. miesiącu ciąży. "Zdrowe podejście"

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2019 09:21
- Aborcja powinna być dozwolona nawet w dziewiątym miesiącu ciąży. Jeśli ktoś się na takie coś decyduje, to znaczy, że ma dobry powód - powiedział lider Obywateli RP i kandydat do Senatu Paweł Kasprzak.
Lider Obywateli RP Paweł Kasprzak
Lider Obywateli RP Paweł KasprzakFoto: Grzegorz Banaszak/REPORTER/East News

- Ta sytuacja braku regulacji pozwala przeprowadzać aborcję np. w 8-9 miesiącu ciąży. Ja się za tym opowiadam nawiasem mówiąc, bo jeśli ktoś się na takie coś decyduje, to znaczy, że ma, przepraszam, dobry powód. To znaczy, coś się dzieje, co uzasadnia tak dramatyczną decyzję - podkreślił lider Obywateli RP.

morawiecki-1200-pap.jpg
Premier o aborcji: nie udało się wypracować lepszego kompromisu

Jak dodał "kanadyjskie prawo, bądź też brak prawa dokładniej mówiąc, wychodzi z założenia, że to jest sprawa tych ludzi - kobiety i lekarza". - Jeśli zechcą dopuścić do rozstrzygania tej sprawy i podejmowania decyzji kogokolwiek w rodzaju sprawcy tej ciąży, to też jest ich decyzja. Ja myślę, że to jest jedyne zdrowe podejście - dodał.

>>>[CZYTAJ TAKŻE] "Każde dziecko jest świętym darem Boga". Donald Trump w ONZ o aborcji

Paweł Kasprzak jest liderem antyrządowego ruchu Obywatele RP. Za swoją działalność w latach 2016–2017 Paweł Kasprzak został wybrany Człowiekiem Roku "Gazety Wyborczej" 2017 w kategorii "Społeczeństwo Obywatelskie". Obecnie Kasprzak kandyduje do Senatu w proteście przeciwko kandydaturze Kazimierza Ujazdowskiego, który ma wystartować z list Koalicji Obywatelskiej w jednym z warszawskich okręgów.

tvp.info/pb

Czytaj także

Michał Dworczyk: nie ma żadnych planów, żeby zmieniać tzw. kompromis aborcyjny

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2019 14:40
- W sprawie ochrony życia jest w tej chwili pewien kompromis, wypracowany przed laty i nie ma żadnych planów, żeby ten stan prawny zmieniać - zapewnił szef KPRM Michał Dworczyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Antyaborcyjny "Unplanned" wejdzie do Polski. Konsultor KEP liczy na "błogosławione efekty"

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2019 16:04
1 listopada do polskich kin trafi "Unplanned". To świadectwo byłej szefowej kliniik aborcyjnej, która - zobaczywszy na USG dziecka walczącego o przeżycie aborcji - zmieniła światopogląd - informuje RadioMaryja.pl.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Słowacja: parlament nie przyjął postulatów pro-life. Dzieci bez większej ochrony

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2019 13:26
Podczas trwającej sesji parlamentu słowaccy posłowie zajęli się czterema różnymi projektami dotyczącymi zwiększenia ochrony nienarodzonych. Żaden nie uzyskał większości głosów.
rozwiń zwiń