X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Nielegalny handel paliwem. Zatrzymano byłego prezesa spółki na usługach mafii

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2019 10:58
Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymała byłego prezesa kolejnej ze spółek uczestniczących w procederze legalizowania wprowadzanego do obrotu paliwa oraz prania brudnych pieniędzy. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: ABW

Jak przekazał  prokurator Krzysztof Bukowiecki, rzecznik łódzkiej prokuratury regionalnej, to już 22. osoba podejrzana w wielowątkowym śledztwie, którego przedmiotem jest działalność zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się wprowadzaniem do obrotu paliwa niewiadomego pochodzenia oraz legalizowaniem jego nabycia poprzez poświadczanie nieprawdy w wystawianych fakturach, które następnie dawały podstawę do obniżenia wysokości podatku.

Fałszywe faktury

Śledczy ustalili, że nielegalny proceder polegał na nabywaniu w okresie od września 2014 roku do marca 2015 przez dwie spółki oleju napędowego niewiadomego pochodzenia i sprzedawaniu go na terenie kraju przedsiębiorcom zajmującym się detaliczną dystrybucją paliw.

ABW 1200 free.jpg
60 mln zł wyłudzonego podatku VAT. ABW zatrzymała na Śląsku 3 osoby

- W celu ukrycia faktycznego pochodzenia paliwa, zorganizowano podmioty pozorujące prowadzenie działalności gospodarczej, wystawiające faktury VAT poświadczające nieprawdę o realizacji dostaw oleju napędowego na ich rzecz - wyjaśnił prok. Bukowiecki.

Firma-słup

Zatrzymany to 27-letni Mariusz P. Był on prezesem jednej z firm-słupów. Nie mając wpływu na jej działalność – jak tłumaczył rzecznik - podporządkowany członkom grupy przestępczej, w zamian za drobne wynagrodzenie składał wymagane podpisy na dokumentach, a także umożliwiał transfer i wypłatę w gotówce za pośrednictwem firmowych rachunków bankowych, placówek bankowych i kantorów środków pieniężnych uzyskanych w zamian za wystawianie nierzetelnych dokumentów.

Mariuszowi P. prokuratura przedstawiła zarzuty popełnienia przestępstw polegających m.in. na udziale w zorganizowanej grupie przestępczej, poświadczaniu nieprawdy w dokumentach, narażenia na uszczuplenie podatku VAT oraz podatku dochodowego od osób prawnych w łącznej kwocie ponad 10 mln zł, oraz prania brudnych pieniędzy o wartości ponad 16 mln zł. Grozi mu do 15 lat więzienia.

Prokurator zastosował wobec podejrzanego środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego w kwocie 10 tys. zł, dozoru policyjnego oraz zakazu opuszczania kraju. 

fc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Drobni przestępcy łatwiej trafią za kraty. Rusza rejestr wykroczeń

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2019 06:34
Dzięki rejestrowi, trudno będzie ukryć kryminalną przeszłość. "Zawodowi złodzieje" muszą się mieć na baczności. Rejestr ma ruszyć w listopadzie - pisze poniedziałkowa "Rzeczpospolita". Jak informuje dziennik, minister spraw wewnętrznych wysłał właśnie do Rządowego Centrum Legislacji projekt rozporządzenia o utworzeniu rejestru wykroczeń.
rozwiń zwiń