X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Grupa "Speed" nie próżnowała. 3 tys. kierowców bez prawa jazdy

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2019 10:06
Stołeczna grupa "Speed" w niecały rok odebrała blisko 3 tys. dokumentów prawa jazdy kierowcom przekraczającym prędkość. Policjanci ze specjalnej jednostki wyposażeni w nieoznakowane radiowozy ścigają szczególnie niebezpiecznych kierowców. Na wzór stołecznej grupy powstały podobne we wszystkich komendach wojewódzkich w Polsce.
Patrol w nieoznakowanym radiowozie z videorejestratorem podczas pełnienia służby
Patrol w nieoznakowanym radiowozie z videorejestratorem podczas pełnienia służbyFoto: Leszek Rusek/REPORTER

Rzecznik stołecznej policji Sylwester Marczak przypomina, że początki grupy "Speed" wiązały się z walką z nielegalnymi wyścigami ulicznymi.

Podkreśla, że ci kierowcy uważali się za "najlepszych z najlepszych", a swoją brawurową jazdą powodowały szczególnie duże zagrożenie dla innych kierowców. Szczególnie często uprawnień do kierowania pozbawiani są kierowcy, którzy przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym.

Dzień bez ofiar

W czwartek obchodzony jest Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach EDWARD (European Day Without a Road Death).

Sylwester Marczak przypomina, że wciąż na polskich drogach giną uczestnicy ruchu drogowego. Rzecznik podkreśla, że można mówić o brawurze, nadmiernej prędkości, złym stanie technicznym, czy nietrzeźwości, ale zawsze główną przyczyną wypadków jest człowiek.

- To on podejmuje niebezpieczne decyzje, w wyniku których giną inni ludzie - przypomina. Pomysłodawcy projektu EDWARD wskazują, że największy wpływ na poprawę bezpieczeństwa na drogach mają właśnie sami ich użytkownicy.

źródło: policja.pl

Stołeczna policja przygotowała specjalny spot telewizyjny pokazujący różne sytuacje, w których dochodzi do wypadków. Są tam pokazane różne okoliczności wypadków od nieuwagi, przez lekceważenie przepisów do brawury.

W Polsce niemal codziennie dochodzi do śmiertelnych wypadków. Jedynie podczas wyjątkowo trudnych zimowych warunków pogodowych zdarzały się dotąd dni bez takich ofiar.

st

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Policja podsumowała akcję "Telefony". Ponad 14 tys. wykroczeń

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2019 13:04
W poniedziałkowej akcji wzięło udział ok. 5 tys. policjantów ruchu drogowego. Celem było egzekwowanie od kierowców przestrzegania zakazu korzystania podczas jazdy z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku. - Przy okazji ujawniliśmy 50 osób poszukiwanych - przekazał rzecznik Komendy Głównej Policji insp. Mariusz Ciarka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Porywał dla okupu, wymuszał haracze. B. lider śląskiej mafii zatrzymany

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2019 11:33
Mężczyzna ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości od kilku lat. Ma do odbycia karę 15 lat więzienia m.in. za porwania dla okupu. Jego grupa brutalnie traktowała swoje ofiary poprzez przystawianie im broni do głowy, grożenie śmiercią oraz wożenie w bagażniku ze skutymi rękami.
rozwiń zwiń