X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Szkoła wolna od ideologii LGBT". Ordo Iuris publikuje przewodnik dla nauczycieli

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2019 16:25
Instytut Kultury Prawnej Ordo Iuris zaprezentował przewodnik "Prawo nauczycieli do postępowania w zgodzie z własnym sumieniem". Poradnik jest odpowiedzą na naciski wobec nauczycieli przez ideologów LGBT w obszarze związanym z rodziną, małżeństwem i tematyką płciowości.
Audio
  • Przewodnik Ordo Iuris dla nauczycieli. Relacja Małgorzaty Jędrzejczyk (IAR)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock

Adwokat Rafał Dorosiński powiedział, że drugim obszarem nacisku wobec nauczycieli jest wolność religijna i przekonywanie o tak zwanej "świeckości szkoły".

- Jest ono całkowicie błędne, takiego sformułowania nie ma w polskim porządku prawnym - stwierdził adwokat.

Piontkowski PAP 1200.jpg
Dariusz Piontkowski: działania władz stolicy były niezgodne z prawem

Tłumaczył, że szkoła "ma obowiązek dbania o dziedzictwo narodowe, którego częścią jest wymiar religijny i tradycje religijne obecne w polskim społeczeństwie".

Konrad Dyda z Instytutu Ordo Iuris podkreślił, że każdy nauczyciel ma prawo do swobody wyboru stosowania metod realizacji podstawy programowej i nikt nie może go zmuszać do prowadzenia lekcji zgodnie ze ściśle określonym scenariuszem.

- Każdy nacisk, nakaz dyrektora, jednostki samorządu kogokolwiek innego w tej sprawie jest zupełnie bezprawny - dodał Konrad Dyda.

Wyjaśniał, że przypadku naruszania praw nauczyciela związanych z jego wolnością sumienia i religii, powinien on w pierwszej kolejności zwrócić się do dyrektora szkoły, a w przypadku braku skutecznej reakcji, do kuratorium oświaty. Ostatecznością jest wstąpienie na drogę sądową.

Sprawa nauczyciela z Bydgoszczy

Instytut Ordo Iuris wszczął postępowanie w obronie radnego Bydgoszczy i nauczyciela w szkole podstawowej Krystiana Frelichowskiego. Jak powiedział nauczyciel, za wyrażenie dezaprobaty wobec ideologii LGBT dyrektor szkoły zagroził mu rozwiązaniem umowy o pracę.

Przewodnik dla nauczycieli umieszczony jest na stronie internetowej Instytutu Ordo Iuris. Instytut oferuje również pomoc prawną nauczycielom i rodzicom.

mr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Grzegorz Górny o ideologii LGBT: aksamitny totalitaryzm

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2019 08:35
- Mamy do czynienia z aksamitnym, miękkim totalitaryzmem, który nie tyle posługuje się brutalną przemocą fizyczną, co bardziej subtelnymi metodami wywierania nacisku, niejawnej perswazji, dezinformacji czy prowokacji – mówił o tzw. tęczowej rewolucji Grzegorz Górny, publicysta.
rozwiń zwiń