X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Zawiadomienie ws. prezydenta Płocka. W tle portal "SokzBuraka"

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2019 14:31
By uniknąć zarzutu braku obiektywizmu, śledczy z Płocka chcą, by inna prokuratura zajęła się zawiadomieniem Jacka Ozdoby z PiS o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez prezydenta Płocka Andrzeja Nowakowskiego z PO. Chodzi o wynajęcie lokalu dla Stowarzyszenia Wolne Miasto Płock, w którym działa Andrzej Szuliński, kojarzony z portalem internetowym "SokzBuraka".
Radny Warszawy Jacek Ozdoba złożył zawiadomienie ws. prezydenta Płocka. W tle sprawa SokuzBuraka
Radny Warszawy Jacek Ozdoba złożył zawiadomienie ws. prezydenta Płocka. W tle sprawa "SokuzBuraka"Foto: PAP/Wojciech Olkuśnik

- Zawiadomienie zostanie przekazane do Prokuratora Regionalnego w Łodzi z wnioskiem o wyłączenie naszej jednostki z rozpoznania tej sprawy - powiedziała rzeczniczka płockiej Prokuratury Okręgowej Iwona Śmigielska-Kowalska. Jak zaznaczyła, wniosek ten obejmował będzie również wyłączenie płockiej Prokuratury Rejonowej.

Komputer internet shutterstock-1200.jpg
Nie tylko "SokzBuraka". Kolejne media mają być powiązane z PO

- Ponieważ zawiadomienie dotyczy prezydenta Płocka, chodzi o uniknięcie zarzutu braku obiektywizmu - wyjaśniła Iwona Śmigielska-Kowalska, odnosząc się do powodów skierowania wniosku do Prokuratora Regionalnego w Łodzi, któremu podlegają m.in. płockie prokuratury.

Zawiadomienie ws. prezydenta Płocka

Zdaniem Jacka Ozdoby, który złożył we wtorek zawiadomienie, prezydent Płocka przekroczył uprawnienia lub nie dopełnił obowiązków, przyznając w trybie bezprzetargowym i po preferencyjnych stawkach lokal dla Stowarzyszenia Wolne Miasto Płock, w którym działa Andrzej Szuliński, kojarzony z portalem internetowym "SokzBuraka".

>>> [CZYTAJ WIĘCEJ] Jacek Ozdoba: zawiadomiłem prokuraturę ws. "SokuzBuraka"

Podczas konferencji prasowej przed płocką Prokuratura Okręgową Jacek Ozdoba argumentował, iż "pełnienie funkcji prezydenta nie oznacza, że decyzje mają być związane ze wspieraniem ludzi, którzy zajmują się, można powiedzieć już, systemowo hejtem i nienawiścią". Wskazywał przy tym, iż wynajęcie lokalu dla Stowarzyszenia Wolne Miasto Płock nastąpiło zarządzeniem prezydenta Płocka z 20 września 2018 r. "w środku kampanii wyborczej, która w pewnym momencie na »SokuzBuraka« przybierała obrzydliwy obraz".

Jak ocenił, Stowarzyszenie Wolne Miasto Płock "w żaden sposób nie ukrywa swojej aktywności politycznej", np. wspierającej Koalicję Obywatelską. O portalu "SokzBuraka" powiedział z kolei, że to "najgorszy ściek hejterski w internecie", który łączą dwie osoby - Andrzeja Szulińskiego, działającego w Stowarzyszeniu Wolne Miasto Płock i Mariusza Kozaka-Zagozdy, jak to określił, "znanego z uwagi na to, że - jak donosi portal »Sieci« - jest on zatrudniony w warszawskim ratuszu i ma związki z tym hejterskim profilem".

Jacek Ozdoba przypomniał, że Mariusz Kozak-Zagozda - według informacji tygodnika "Sieci" - korzysta z telefonu zarejestrowanego na spółkę Andrzeja Szulińskiego.

Jacek Ozdoba, warszawski radny, doradca w kancelarii premier Beaty Szydło, a następnie Mateusza Morawieckiego, współpracownik Patryka Jakiego w okresie, gdy był on wiceministrem sprawiedliwości, jest jednym z kandydatów PiS do Sejmu w okręgu nr 16 - Płock w nadchodzących wyborach parlamentarnych.

Prezydent Płocka odpowiada

Prezydent Płocka, odnosząc się we wtorek do zarzutów stołecznego radnego, mówił m.in., że płockie stowarzyszenia mogą ubiegać się "o różnorodne wsparcie ze strony miasta", a "jedną z form tego wsparcia jest możliwość wynajęcia lokalu na preferencyjnych warunkach". Andrzej Nowakowski zwrócił przy tym uwagę, że decyzje dotyczące wynajmu w tym trybie są podejmowane na podstawie zarządzenia z czerwca 2011 r., i dotyczą dwóch budynków, w których "na preferencyjnych warunkach, lokale za jedną złotówkę z metra, wynajmuje kilkanaście stowarzyszeń, w tym Stowarzyszenie Wolne Miasto Płock".

- Zupełnie niezrozumiała i kuriozalna jest próba powiązania tego, co miało miejsce rok temu, akurat w przypadku tego stowarzyszenia [Wolne Miasto Płock] z bieżącą kampanią polityczną, którą w mojej ocenie pan radny [Jacek Ozdoba] wykorzystuje li tylko do promocji własnej osoby, wykorzystując do tego jeszcze, w sposób instrumentalny, możliwość zgłoszenia do prokuratury sytuacji, która jest transparentna, przejrzysta i w żaden sposób - dla mnie - nie mająca nic wspólnego z zarzutami, które formułował pan warszawski radny - oświadczył we wtorek prezydent Płocka.

tarczyński 1200.jpg
Dominik Tarczyński: przerażające informacje o "SokuzBuraka". To są SB-ckie metody

Andrzej Nowakowski został zapytany o opinię o portalu "SokzBuraka". - Ciekawy, oryginalny. Są tam treści, które mogą budzić kontrowersje, ale są też treści, które w sposób ironiczny, satyryczny oceniają dzisiaj rzeczywistość - ocenił. Stwierdził przy tym, iż nie zauważył tam treści hejterskich.

Stowarzyszenie odcina się od "SokuzBuraka"

Według Krzysztofa Borkowskiego ze Stowarzyszenia Wolne Miasto Płock, Andrzej Szuliński jest członkiem tego stowarzyszenia, ale nie jest już związany z portalem "SokzBuraka". - Pan Andrzej Szuliński rzeczywiście był związany z "SokiemzBuraka" w sposób bardzo, bym powiedział, taki płynny. Był współwłaścicielem tej domeny. Nigdy nie redagował materiałów, które tam były zamieszczane - mówił we wtorek dziennikarzom Krzysztof Borkowski.

Ocenił, że "SokzBuraka" "to po prostu żartobliwy, humorystyczny portal, strona, na której rzeczywiście są wyśmiewane osoby, które są związane z partią aktualnie rządzącą". Według niego, zarzuty Jacka Ozdoby wobec stowarzyszenia Wolne Miasto Płock, które działa od 2016 r., "są absolutnie bezpodstawne".

>>> [CZYTAJ RÓWNIEŻ] Cezary Gmyz: nieformalnym szefem twórcy "SokuzBuraka" może być K. Brejza

Stowarzyszenie Wolne Miasto Płock organizowało m.in. protesty przed sądami w ramach ogólnopolskiej akcji. W ostatnim czasie było też inicjatorem budowy w Płocku, w rodzinnym mieście Tadeusza Mazowieckiego (1927-2013), jego pomnika. Powołało ono w tym celu społeczny komitet, który w konkursie wybrał projekt do realizacji. Przedsięwzięcie wsparł finansowo płocki Urząd Miasta. Pomnik został odsłonięty 11 września, w ramach obchodów 30. rocznicy powołania rządu, którego Tadeusz Mazowiecki był premierem.

Tygodnik "Sieci" napisał, że "SokzBuraka" to "najbardziej hejterski, a jednocześnie najbardziej popularny obszar internetu, w którym atakuje się PiS". Według tygodnika, za portalem stoi człowiek PO, który zatrudniony jest nie tylko przez tę partię, ale również w stołecznym ratuszu.

jmo


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Oddanie władzy hejterom". K. Czabański o planach KO wobec mediów publicznych

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2019 08:50
Przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański powiedział, że przejęcie przez samorządy kontroli nad regionalnymi ośrodkami mediów publicznych nie oznaczałoby, iż władzę otrzymają obywatele. - To ma być oddanie władzy hejterom - ocenił szef Rady Mediów Narodowych na antenie Jedynki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Twórca "SokuzBuraka" pracuje w stołecznym ratuszu. Rzecznik wyjaśnia

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2019 12:29
- Mariusz Kozak-Zagozda został zatrudniony w ratuszu na pół roku na zastępstwo. Na razie trudno powiedzieć, czy będziemy kontynuować współpracę, musimy przeanalizować i podsumować dotychczasowe pół roku - powiedział rzecznik warszawskiego ratusza Kamil Dąbrowa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dominik Tarczyński: przerażające informacje o "SokuzBuraka". To są SB-ckie metody

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2019 08:12
- Dowiadujemy się, że największy hejterski portal "SokzBuraka" jest opłacany z publicznych pieniędzy. Jeśli to okaże się prawdą, to jest to absolutny skandal. Ten profil życzy śmierci i chorób - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł PiS Dominik Tarczyński. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

PiS chce od liderów PO jasnej deklaracji ws. homoadopcji

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2019 12:26
- Zwracam się do polityków PO - do Grzegorza Schetyny oraz kandydatki KO na premiera Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, żeby powiedzieli Polakom jaki mają plan na Polskę - powiedział wicepremier Jacek Sasin. Jego zdaniem, KO chce zalegalizować małżeństwa homoseksualne.
rozwiń zwiń