X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Polska pod Krzyżem". Organizatorzy: akcja zgromadziła dwa miliony osób

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2019 20:25
Dwa miliony osób zgromadziło nabożeństwo "Polska pod Krzyżem" - poinformowali organizatorzy wydarzenia. W spotkaniu 14 września na lotnisku Kruszyn pod Włocławkiem uczestniczyło ponad 60 tys. osób. W duchowej łączności w swoich parafiach i kościołach na modlitwie gromadziły się tysiące osób.
Audio
  • Maciej Bodasiński: akcja modlitewna "Polska pod Krzyżem" zgromadziła ponad 2 miliony uczestników (IAR)
  • Maciej Bodasiński: wszyscy, którzy wzięli udział w wydarzeniu, uczynili to w otwartości na bożą obecność (IAR)
Od lewej: Maciej Bodasiński, Przemysław Wręźlewicz i Małgorzata Iwanicka podczas konferencji prasowej podsumowującej akcję Polska pod krzyżem
Od lewej: Maciej Bodasiński, Przemysław Wręźlewicz i Małgorzata Iwanicka podczas konferencji prasowej podsumowującej akcję "Polska pod krzyżem"Foto: PAP/Mateusz Marek

Nabożeństwo "Drogi Krzyżowej" transmitowane przez Telewizję Polską obejrzało 1 milion 200 tysięcy osób. Jeden z organizatorów wydarzenia z Fundacji Solo Dios Basta Maciej Bodasiński podkreślił, że wiele osób włączyło się w wydarzenie przez internet.

Polska pod Krzyżem 1200 PAP.jpg
"Polska pod Krzyżem". Miłość do Polski, drugiego człowieka i wiara w Boga

- Do dzisiaj z różnych parafii z całej Polski spływają do nas informacje, filmiki z wypełnionymi kościołami osób modlących się, które włączyły się w to wydarzenie razem z nami - powiedział Maciej Bodasiński.

"Przypomnieć Polsce o krzyżu"

Na stronie internetowej "Polska pod Krzyżem" zarejestrowało się ponad 1300 parafii, ale wiele parafii włączało się w akcję bez rejestracji na stronie. Maciej Bodasiński zaznaczył, że spotkanie było przede wszystkim duchowym doświadczeniem, które zaprocentuje zarówno w życiu osobistym, jak i w życiu narodu.

[CZYTAJ WIĘCEJ] "Polska pod Krzyżem". Ponad 60 tysięcy uczestników

- I taki był główny cel spotkania. Żeby przypomnieć Polsce o krzyżu, Chrystusie, naszych korzeniach, historii i zaprosić ludzi do prawdziwego, głębokiego przeżywania wiary, by wiara stała się ważnym punktem odniesienia w naszym życiu - dodał Maciej Bodasiński.

Nabożeństwo i adoracja

Organizator wydarzenia "Polska pod Krzyżem" wyraził wdzięczność biskupom i wszystkim osobom, które włączyły się w jego organizację.

Uczestnicy spotkania wzięli udział w mszy świętej sprawowanej przez ordynariusza włocławskiego biskupa Wiesława Meringa, wysłuchali konferencji, uczestniczyli w nabożeństwie Drogi Krzyżowej, połączonej ze świadectwami wielu osób, i nocnej adoracji Najświętszego Sakramentu.

>>>[CZYTAJ TAKŻE] "Polska pod Krzyżem". Ks. Dominik Chmielewski: to wołanie do Boga o miłosierdzie

Patronem medialnym wydarzenia "Polska pod Krzyżem" było Polskie Radio.

bb

Czytaj także

Papież Franciszek poparł akcję "Polska pod Krzyżem": wypraszajcie dar zwycięstwa dobra nad złem

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2019 12:11
Papież Franciszek podczas środowej audiencji generalnej odniósł się do akcji ewangelizacyjnej "Polska pod Krzyżem" i poparł inicjatywę Fundacji Solo Dios Basta. Wezwał on również Polaków, by modlili się o zwycięstwo dobra nad złem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bp Wiesław Mering dla Polskiego Radia: "Polska pod Krzyżem" dostarcza ładunku nadziei

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2019 20:26
- Wiele znaków przemawia za tym, że Polska symbolicznie zgromadziła się pod Krzyżem Jezusa Chrystusa - mówił Polskiemu Radiu bp Wiesław Mering. Zakończyło się spotkanie modlitewne "Polska pod Krzyżem". We wspólnej modlitwie na lotnisku w Kruszynie we Włocławku uczestniczyło ponad 60 tysięcy osób z całej Polski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Biskup Wiesław Mering podsumowuje "Polskę pod Krzyżem": to była piękna manifestacja wiary

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2019 16:33
Zakończyło się spotkanie modlitewne "Polska pod Krzyżem". We wspólnej modlitwie na lotnisku w Kruszynie we Włocławku uczestniczyło ponad 60 tysięcy osób z całej Polski.
rozwiń zwiń