X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Wycofana skarga. Niemiecka telewizja przeprosi b. więźnia Auschwitz

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2019 16:56
- Niemiecka telewizja ZDF wycofała skargę kasacyjną od wyroku krakowskiego sądu, który orzekł, że telewizja ta ma przeprosić byłego więźnia Auschwitz za użycie zwrotu "polskie obozy zagłady" - poinformował zespół prasowy Sądu Najwyższego. 
Siedziba ZDF w Berlinie
Siedziba ZDF w BerlinieFoto: Shutterstock/cbies

Krzysztof Michałowski z zespołu prasowego Sądu Najwyższego przekazał, że oświadczenie o wycofaniu skargi wpłynęło do SN w piątek. Jak dodał, zgodnie z przepisami w przypadku cofnięcia skargi, SN umarza postępowanie kasacyjne, prawomocny wyrok zaś, zapadły w II instancji staje się ostateczny.

Shutterstock ZDF 1200.jpg
ZDF nie zamierza przepraszać za "polskie obozy zagłady". Stacja walczy przed sądem

ZDF: polskie obozy zagłady Majdanek i Auschwitz

Były więzień Auschwitz, Karol Tendera, wytoczył proces za posłużenie się przez ZDF w 2013 r. określeniem "polskie obozy zagłady Majdanek i Auschwitz" w informacji na jej portalu, dotyczącej planowanej emisji programu dokumentalnego. W grudniu 2016 r. krakowski sąd apelacyjny prawomocnie nakazał niemieckiej stacji umieścić na stronie głównej jej serwisu internetowego przeprosiny za użycie tego określenia.

Wcześniej sąd I instancji uznał, że dobra osobiste powoda - w postaci jego godności człowieka, tożsamości narodowej i godności narodowej - zostały naruszone przez ZDF użyciem inkryminowanych słów, ale został skutecznie przeproszony przez ZDF w osobistym liście, dlatego powództwo oddalił.

[PRZECZYTAJ TAKŻE] >>> "Polskie obozy śmierci" w tekście "Jerusalem Post". Interwencja ambasadora

Sąd apelacyjny zmienił ten wyrok i zobowiązał ZDF do publicznego przeproszenia Karola Tendery za naruszenie jego dóbr osobistych przez użycie tego sformułowania - uznał, że w takim przypadku przeprosiny listowne nie wystarczą.

Jeszcze w 2017 r. do Sądu Najwyższego wpłynęła skarga kasacyjna pełnomocników ZDF od tego wyroku. W październiku 2017 r. SN zdecydował o jej przyjęciu do rozpoznania na rozprawie. Termin na rozpoznanie skargi kasacyjnej był wyznaczony na środę 25 września.

kstar

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Pierwsze ofiary piekła KL Auschwitz

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2019 08:04
14 czerwca 1940 przybył do Auschwitz pierwszy masowy transport polskich więźniów politycznych, liczący 728 więźniów z więzienia w Tarnowie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niemiecka gazeta: dyskusja o reparacjach tak, ale nie na drodze rozliczeń za cierpienia

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2019 13:21
Przed 80. rocznicą wybuchu II wojny światowej temat zadośćuczynienia za straty wojenne stał się znów przedmiotem sporu. "Dyskusja o reparacjach może odbywać się tylko dobrowolnie i tylko w pojedynczych przypadkach, a nie na drodze czegoś w rodzaju rozliczeń za niepojęte cierpienia" - napisał niemiecki dziennik "Frankfurter Allgemeine Zeitung".
rozwiń zwiń

Czytaj także

ZDF nie zamierza przepraszać za "polskie obozy zagłady". Stacja walczy przed sądem

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2019 11:45
Sąd Najwyższy rozpocznie niebawem rozpatrywanie skargi niemieckiej telewizji publicznej ZDF na wyrok sądu w Krakowie, nakazujący stacji przeprosić za sformułowanie "polskie obozy zagłady" - informuje portal TVP Info.
rozwiń zwiń