X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Kobieta utonęła w studzience kanalizacyjnej. Sąd uchylił wyrok

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2019 11:41
Suwalski Sąd Okręgowy uchylił w całości wyrok dwóch lat więzienia w procesie Ryszarda W., przedsiębiorcy odpowiedzialnego za śmierć kobiety w studzience kanalizacyjnej w Augustowie. W 2015 roku pracownicy firmy W. uszkodzili właz studzienki podczas remontu.
Ілюстрацыйны здымакFoto: Pixabay

W 2015 r. firma z Grajewa instalowała przewody elektryczne w jednej z dzielnic Augustowa. Pod koniec listopada 2015 r. podczas prac koparka uszkodziła właz studzienki kanalizacyjnej. Studzienka została zabezpieczona drewnianą paletą i kostkami chodnikowymi. Potem jednak ktoś paletę zabrał. 1 grudnia rano, kiedy było jeszcze ciemno, szła tamtędy 59-letnia mieszkanka Augustowa. Nie zauważyła otwartej studzienki, wpadła do środka i się utopiła.

sąd młoteczek 1200 shutt.jpg
Zapadł prawomocny wyrok ws. głośnej sprawy śmierci 2-letniej Lilianny z Piły

Zarzuty prokuratury wobec W.

Prokuratura oskarżyła współwłaściciela firmy Ryszarda W. o niewłaściwe zabezpieczenie studzienki i narażenie kobiety na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia i uszczerbku na zdrowiu.

Sąd Rejonowy w Augustowie w grudniu 2018 roku skazał go na 2 lata więzienia. Nakazał także zapłatę po 100 tysięcy zł zadośćuczynienia córce i synowi zmarłej. Od wyroku odwołali się adwokat oskarżonego i pełnomocnik oskarżycieli posiłkowych.

Sprawa do ponownego rozpatrzenia

Sąd Okręgowy w Suwałkach zdecydował we wtorek o uchyleniu wyroku w całości i przekazaniu sprawy do ponownego rozpatrzenia przez Sąd Rejonowy w Augustowie. - Sąd uznał, że postępowanie dowodowe w tej sprawie powinno być powtórzone, gdyż sąd pierwszej instancji dopuścił się błędów w ocenie dowodów - powiedział rzecznik prasowy suwalskiego sądu Marcin Walczuk.

To był już drugi proces w tej sprawie. W maju 2017 r. augustowski sąd skazał oskarżonego na 3,5 roku więzienia. Wówczas również Sąd Okręgowy w Suwałkach zwrócił sprawę do augustowskiego sądu do ponownego rozpatrzenia.


mbl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tragedia na jeziorze Staw. Utonął mężczyzna, jego 7-letnia córka zdołała się uratować

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2019 11:42
Na jeziorze Staw w Płocicznie-Tartaku niedaleko Suwałk doszło do tragedii. Wywróciła się łódź z 34-letnim mężczyzną i jego 7-letnią córką, ojciec dziewczynki utonął.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tragiczny wypadek na Podlasiu. Bus zderzył się ze szkolnym autobusem z dziećmi

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2019 15:23
Kierowca busa, który czołowo zderzył się rano z autobusem szkolnym wiozącym dzieci na drodze powiatowej Leśniki-Radule (Podlaskie), zmarł w szpitalu - podała po południu policja. Jak informowała wcześniej, żadne z dzieci nie odniosło obrażeń.
rozwiń zwiń