X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Jarosław Kaczyński: idziemy ku własnym źródłom rozwoju

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2019 11:36
- Odbudowa elementarnej sprawiedliwości społecznej i sprawności rządzenia, realizacja programu, budowa wiarygodności, pozwala nam z uzasadnionymi nadziejami zabiegać o kolejne zwycięstwo - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński na konwencji w Krakowie. - To, co zapowiadamy na kolejne lata, także zostanie zrobione - podkreślił.
Audio
  • Przemówienie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego podczas konwencji w Krakowie (PR24)
Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński podczas konwencji w Krakowie
Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński podczas konwencji w KrakowieFoto: PAP/Łukasz Gągulski
  • Jarosław Kaczyński podczas konwencji w Krakowie podkreślił, że PiS jest partią wiarygodną, która zrealizowała program
  • - To, co zapowiadamy na kolejne lata, także zostanie zrobione - zapowiedział
  • Prezes PiS mówił, że polska gospodarka jest w stanie dogonić bogate kraje UE
  • - Idziemy ku własnym źródłom rozwoju, bo tak powinno postępować sprawne i sprawiedliwe państwo - stwierdził
  • Jarosław Kaczyński podkreślił, że fundamentem państwa jest rodzina, której PiS będzie bronić

- Pokazaliśmy w sposób najbardziej bezpośredni, łatwy do przeliczenia, kwantyfikowalny w sferze finansów publicznych. Pokazaliśmy, że te pieniądze, które miały być gdzieś zakopane, których kazał nam szukać Donald Tusk, te pieniądze, których nie ma i nie będzie - jednak są - mówił Jarosław Kaczyński.

"Nie pozwoliliśmy na dalsze okradanie naszego państwa"

pis-1200-pap.jpg
Prezes PiS: nasze zapowiedzi zostały spełnione, uzyskaliśmy wiarygodność

- Nie pozwoliliśmy na dalsze okradanie naszego państwa, ale w gruncie rzeczy naszego narodu, nas wszystkich i to właśnie stworzyło podstawę dla sukcesu w sferze społecznej, ale także w sferze gospodarczej. To także zbudowało nadzieję na przyszłość, nadzieję na dalszy rozwój naszego kraju i to pozwoliło nam także uznać, że już dziś dojrzeliśmy do momentu, w którym możemy sformułować nasz program na kolejne lata, nie na jedną kadencję, ale na dłuższą perspektywę i to jest program budowy polskiej wersji państwa dobrobytu - powiedział szef PiS.

- Dziś możemy w sposób odpowiedzialny powiedzieć, że polska gospodarka jest w stanie dogonić najpierw przeciętne, a z czasem bogate kraje UE - podkreślił Jarosław Kaczyński.

konwencja pis pap 1200.jpg
Konwencja PiS w Katowicach i pakiet dla przedsiębiorców. "Krok w dobrym kierunku"

"To co zapowiadamy, zostanie zrobione"

- Naszym celem jest uzyskanie wysokiego poziomu gospodarczego, ale także solidarności i spójności społecznej - zapowiedział prezes PiS. Zaznaczył, że droga do podnoszenia poziomu naszej gospodarki i szybkiego wzrostu, to droga unowocześniania.

- Sytuacja małych i średnich przedsiębiorstw została już radykalnie poprawiona i będzie poprawiana nadal - mówił prezes PiS. - Idziemy ku własnym źródłom rozwoju, bo tak powinno postępować sprawne i sprawiedliwe państwo. Chcemy by nasi rodacy wracali do ojczyzny - stwierdził.

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Michał Dworczyk w Wałbrzychu: budujemy państwo, którego azymutem jest godność człowieka

- Fundamentem państwa jest rodzina, której będziemy bronić - podkreślił szef rządzącej partii. Jarosław Kaczyński mówił też, że PiS wykonało swój program. - Jesteśmy wiarygodni. To, co zapowiadamy na kolejne lata, także zostanie zrobione - zapowiedział.

Zwrócił jednak uwagę, że wyborów nie wygrywają sondaże. - Wybory wygrywa się przy urnach. Proszę Państwa o wysiłek, determinację i mobilizację - zaapelował do wyborców.

Prezes PiS powiedział też, że ostatnio przedmiotem krytyki w Polsce stała się propozycja podniesienia płacy minimalnej. - Otóż niektórzy mówią, że to polskiej gospodarce zaszkodzi, że to zaszkodzi pracownikom. To jest, szanowni państwo, bardzo radykalna nieprawda - podkreślił Jarosław Kaczyński.

"Polska historia musi być znana nie tylko w Polsce"

Prezes przypomniał też o sukcesach rządu PiS w propagowaniu w świecie wiedzy o historii Polski, zwłaszcza historii II wojny światowej. Przejawem tego, jak mówił, było przemówienie prezydenta Niemiec Franka Waltera Steinmeiera podczas uroczystości 1 września, gdy przepraszał za niemieckie zbrodnie w czasie II wojny.

- To był ogromny sukces Polski, bo wiem, że Polacy zdają sobie sprawę z tego, co działo się podczas II wojny światowej, ale już nawet w Niemczech jest to wiedza dosyć ekskluzywna, a w innych krajach tym bardziej. Przyznanie, że Niemcy dopuścili się w Polsce gigantycznych zbrodni także wobec Polaków to był nasz wielki sukces - podkreślał Jarosław Kaczyński.

To dowód, mówił, "że można walczyć z tym, co nas obrażało i trwało przez dziesięciolecia". - Będziemy tą drogą iść dalej, polska historia musi być znana nie tylko w Polsce, ale i w świecie. Musi być świadomość, że niektórzy są nam bardzo dużo winni w sferze moralnej i nie tylko. Natomiast my, jeśli chodzi o II wojnę światową, nie jesteśmy nikomu nic winni - zaznaczył prezes PiS. 

PiS spotyka się z wyborcami

Kraków, Nowy Sącz i Tarnów - to trzy miasta w Małopolsce, w których dziś swoje konwencje organizuje PiS. W spotkaniach z działaczami i sympatykami bierze udział szef partii rządzącej Jarosław Kaczyński.

Wizytę w Małopolsce Jarosław Kaczyński rozpoczął już w sobotę, gdy przekonywał wyborców w Wadowicach, że PiS jest partią, która potrafi rządzić.

mid-19914055.jpg
Premier: podnoszenie płacy minimalnej to zjawisko realne i korzystne dla pracowników

Na każdej konwencji szef partii podsumowuje minione cztery lata rządów Zjednoczonej Prawicy i prezentuje nowe propozycje programowe, jak ogłoszony wczoraj w Katowicach Pakt dla przedsiębiorców.

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Sondaż: ponad 66 proc. Polaków przekonanych o zwycięstwie PiS

Właśnie podczas tej konwencji lider PiS podkreślał, że stawką październikowych wyborów jest przyszłość Polski.

paw/

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Propozycje PiS: wzrost płacy minimalnej, podwójna "trzynastka", wyższe dopłaty dla rolników

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2019 16:08
Wyższe płace, dwie dodatkowe emerytury, wyższe dopłaty dla rolników, podwyższenie ryczałtu dla firm, obniżenie podatków, zwiększenie nakładów na służbę zdrowia, modernizację szkół i szpitali - to propozycje zaprezentowane w sobotę przez PiS na konwencji wyborczej w Lublinie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jarosław Kaczyński: skałą, na której należy w Polsce budować, jest rodzina

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2019 13:10
- Nasza formacja służąc Polsce, służąc polskiej rodzinie, wykonując swoje zobowiązania, swoje zapowiedzi okazała się wiarygodna. Rodzina jest skałą, na której trzeba budować - mówił prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas pierwszej z cyklu konwencji tematycznychm, która odbywała się w Łodzi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mateusz Morawiecki: jesteśmy skuteczni i potrafimy zwalczać mafie VAT

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2019 21:11
- Udowodniliśmy, że wiarygodność jest najważniejszą wartością polityczną. Jesteśmy skuteczni i potrafimy zwalczyć mafie VAT - mówił w sobotę w Bieruniu (Śląskie) premier Mateusz Morawiecki.
rozwiń zwiń