X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

M.Błaszczak: z takiej postawy, jak majora Sułowskiego, bierze się morale dzisiejszej armii

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2019 18:46
Uczestnik Powstania Warszawskiego, więzień KL Auschwitz, kpt. Tadeusz Sułowski ps. Tadek
Uczestnik Powstania Warszawskiego, więzień KL Auschwitz, kpt. Tadeusz Sułowski ps. Tadek Foto: Jacek Turczyk

W Otwocku na Mazowszu, szef MON Mariusz Błaszczak wziął udział w pikniku militarnym przygotowanym przez resort obrony z władzami samorządowymi. Awansując Tadeusza Sułowskiego z kapitana na majora, powiedział, że historia jego życia, jest historią walki o niepodległość naszego kraju. - Zarówno harcerstwo, Armia Krajowa, jak i później również walka w oddziałach, które nie godziły się z tym, co wydarzyło się bezpośrednio po II wojnie światowej, a więc aresztowanie pana majora, to piękny życiorys - powiedział.

Dbanie by Wojsko Polskie było liczniejsze

- Życiorys udowadniający miłość do Polski, poświęcenie i ofiarność dla Ojczyzny. To są cechy, które odznaczają dzisiejszych żołnierzy Wojska Polskiego. Właśnie z takiej postawy, jaką reprezentuje pan major, bierze się morale dzisiejszych żołnierzy Wojska Polskiego - ocenił minister.

Przypomniał, że zadanie, które przed nim stoi, to dbałość, o to by Wojsko Polskie było coraz liczniejsze. Dlatego doprowadził do powołania 18 Dywizji Zmechanizowanej w miejsce rozwiązanej 1 Warszawskiej Dywizji im. Tadeusza Kościuszki. - Ta dywizja została rozwiązana przez rząd koalicji PO-PSL, kiedy o bezpieczeństwo wyraźnie nie dbano. Ale te czasy mamy już za sobą. Priorytetem rządu premiera Mateusza Morawieckiego, rządu Prawa i Sprawiedliwości jest bezpieczeństwo naszej Ojczyzny - podkreślił minister Mariusz Błaszczak. Dodał, że tylko wtedy, gdy Polska jest bezpieczna, może się rozwijać.

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ]>>>Kpt. Tadeusz Sułowski: byłem w katowni UB przy ul. Rakowieckiej

Zakupy nowoczesnego uzbrojenia

Nawiązując do swojego najbliższego wyjazdu do Stanów Zjednoczonych, wraz z prezydentem Andrzejem Dudą podkreślił, że oprócz morale polskie wojsko musi być wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt. Zaznaczył, że zmianom w tej dziedzinie służą zakupy w nowoczesnego uzbrojenia, jak systemu Patriot, czy właśnie negocjowany kontrakt na dostawy F35 dla Polski, ale też umowa o stałej obecności wojsk USA w Polsce.

Zachęcał do odwiedzania stoisk Wojsk Obrony Terytorialnej, jednostki GROM, Żandarmerii Wojskowej prezentujących się sobotę w Otwocku i pokazujących swój sprzęt, czy czołgu Leopard, do którego oglądania utworzyła się kolejka dzieci. Zachęcał też do związania się z Wojskiem Polskim i wstępowania do armii.

Podczas pikniku mieszkańcy Otwocka mogli spotkać się z żołnierzami i zobaczyć czołg Leopard, odwiedzić kilka stoisk promocyjnych jednostek wojskowych, m.in GROM, pokazującego wyposażenie specjalne, czy Żandarmerii Wojskowej, która m.in. przywiozła symulator dachowania w wypadku samochodowym. Prezentowała się też policja i strażacy.

jj

 

Czytaj także

Szef MON: agresja sowiecka była początkiem mordów na polskich żołnierzach

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2019 10:23
Minister obrony narodowej oddał hołd weteranom w 80. rocznicę agresji sowieckiej na Polskę. Mariusz Błaszczak w opublikowanym w internecie wystąpieniu przypomniał o ofiarach Zbrodni Katyńskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zjazd kawalerzystów z całej Polski. Upamiętnią "Łupaszkę"

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2019 07:48
W Biskupcu w warmińsko-mazurskiem odbędzie się dziś Kawaleryjskie Zakończenie Lata. Impreza upamiętnia płk. Zygmunta Szendzielarza "Łupaszkę".
rozwiń zwiń

Czytaj także

W niedzielę pogrzeb 22 Żołnierzy Wyklętych. Spoczną w Panteonie - Mauzoleum na Powązkach

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2019 16:20
W niedzielę Żołnierze Wyklęci po raz kolejny zostaną przywróceni zbiorowej pamięci. Uroczysty pogrzeb 22 ofiar UB zamordowanych w więzieniu na Mokotowie, odbędzie się na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach w Warszawie.
rozwiń zwiń