X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Premier: Polacy zasługują na godne życie i my to pokazujemy poprzez nasze programy

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2019 16:46
- Chcemy, by płace stawały się coraz wyższe dla wszystkich Polaków, do tego dążymy. Chcemy, by polskie firmy mogły rozwijać skrzydła – mówił premier Mateusz Morawiecki, który po konwencji odwiedził jedną z katowickich piekarni i cukierni.
Audio
  • Premier: PiS będzie dalej prowadzić dobrą politykę społeczną dla polskich rodzin (IAR)
Premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania z mieszkańcami miasta na Rynku w Rudzie Śląskiej
Premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania z mieszkańcami miasta na Rynku w Rudzie ŚląskiejFoto: PAP/Piotr Nowak
  • Premier Mateusz Morawiecki podkreślił, że celem rządu jest "podniesienie płac wszystkim Polakom"
  • Szef rządu mówił również o "rewolucji godności", którą prowadzi Prawo i Sprawiedliwość
  • Polityk zaznaczył, że gdyby nie pomoc społeczna rządu, Polakom żyłoby się o wiele ciężej

Szef rządu przypomniał, że jedna z ogłoszonych w sobotę propozycji przewiduje - jak mówił - "średnio 500 zł ulgi w ZUS-ie dla firm, które osiągają przychody do 10 tys. zł miesięcznie i dochody do 6 tys. zł miesięcznie - rocznie do 120 tys. zł przychodów".

Kaczyński1200.jpg
Jarosław Kaczyński: Polska będzie krajem na poziomie zachodu UE już na stałe

Jak mówił Mateusz Morawiecki, potrzebę takiego rozwiązania zgłaszali mu sami przedsiębiorcy, gdy odwiedzał np. zakłady fryzjerskie, warsztaty czy małe piekarnie i cukiernie. - Chodzi o niższy ZUS na rozkręcenie biznesu - tłumaczył szef rządu, będąc w sobotę w piekarni i cukierni Król.

Spotkanie z mieszkańcami Rudy Śląskiej

- Tak długo, jak będzie dobry gospodarz - Prawo i Sprawiedliwość - tak długo będziemy prowadzić naszą rewolucję godności, dobrą politykę społeczną dla polskich rodzin - mówił premier Mateusz Morawiecki na spotkaniu z mieszkańcami Rudy Śląskiej. Premier wskazywał, że konkurenci polityczni Prawa i Sprawiedliwości - partia Grzegorza Schetyny - "mówią, że programy rządu PiS to rozdawnictwo".

Mateusz Morawiecki przypomniał, że gdy nie było pomocy społecznej, Polakom żyło się o wiele ciężej. - To niech zajrzą do niektórych familoków, niech zajrzą do niektórych rodzin, jak się naprawdę wtedy żyło, jak nie było 500+, nie było 13. emerytury, jak nie było wyprawki szkolnej - ciężko było związać koniec z końcem - podkreślał Mateusz Morawiecki.

- To nie żadne rozdawnictwo, to elementarna sprawiedliwość społeczna - to jest nasza polityka, którą będziemy kontynuować, jeżeli nam zaufacie. Bo my nie tylko liczymy na wasz głos, my także liczymy się z waszym głosem, z głosem Polaków - dodał szef rządu.

Ułatwienie dla małych firm

Inna propozycja dla przedsiębiorców to - jak mówił premier - zwiększenie ryczałtu z 250 tys. euro do 1 mln euro, a potem do 2 mln euro, co oznacza także - jak mówił - "znaczącą możliwość zmniejszenia wszelkich obciążeń biurokratycznych" dla małych firm.

Premier wymienił także możliwość rozliczania CIT-u do wysokości 9 proc. nie tylko dla tych, którzy mają obroty do wysokości 1,2 mln euro, ale także - od 1 stycznia przyszłego roku - dla wszystkich tych firm, które rozliczają podatek CIT i będą miały obroty do 2 mln euro, a więc ponad 8,5 mln zł.

Premier Mateusz Morawiecki Katowice 1200 PAP.jpg
Premier: państwo musi bronić przedsiębiorców przed nieuczciwą konkurencją

Wsparcie inwestycji

- Wreszcie 1 mld zł dla nowych inwestycji, inwestycji innowacyjnych, inwestycji w strefach ekonomicznych i nie tylko - to jest coś, co też mam przyjemność dzisiaj zakomunikować - powiedział Mateusz Morawiecki.

- Dla wszystkich, którzy mają wyższe obroty, wyższe dochody, wyższe przychody, są na 19-procentowym podatku liniowym i płacą zryczałtowany ZUS, to pozostają na dotychczasowych warunkach, tutaj nie ma żadnego problemu - zapewnił premier.

pb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Premier: współpraca z Polonią jest priorytetem polskiego rządu

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2019 19:22
Premier Mateusz Morawiecki napisał w liście do uczestników V Zjazdu Klubów "Gazety Polskiej" Europy Zachodniej, że współpraca z Polonią jest priorytetem polskiego rządu. "Zależy nam na wzmacnianiu pozycji polskiej społeczności za granicą" - podkreślił szef rządu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pakiet dla przedsiębiorców. Zobacz, co proponuje PiS

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2019 16:56
Prawo i Sprawiedliwość wierzy w polskich przedsiębiorców - deklaruje premier Mateusz Morawiecki i zapowiada wprowadzenie kolejnych ulg dla firm. Szef rządu na poświęconej gospodarce konwencji PiS w Katowicach zaprezentował "Pakiet dla przedsiębiorców", na który składa się pięć proponowanych zmian, zmniejszających obciążenia dla biznesu. Co się na niego składa?
rozwiń zwiń