X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Premier: państwo musi bronić przedsiębiorców przed nieuczciwą konkurencją

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2019 12:33
- Podstawą rozwoju musi być aktywne państwo. Nie ma sprzeczności pomiędzy solidarnością a przedsiębiorczością. Podkreślamy konieczność służby wszystkim - powiedział premier Mateusz Morawiecki na konwencji wyborczej PiS w Katowicach. 
Audio
  • Premier Mateusz Morawiecki na katowickiej konwencji PiS (PR24)
Premier Mateusz Morawiecki przemawia w Katowicach
Premier Mateusz Morawiecki przemawia w KatowicachFoto: PAP/Łukasz Gągulski
  • Premier Mateusz Morawiecki podczas konwencji przedstawił Pakiet dla Przedsiębiorców
  • Najważniejsze jego punkty to m.in.: ryczałtowy ZUS bez zmian, ulga ZUS dla wybranych firm czy prosty PIT
  • Rząd przeznaczy również miliard złotych na bezpośrednie wsparcie inwestorów
konwencja kato pap 1200 ok.jpg
Beata Szydło: państwo ma stwarzać możliwości i dawać szanse

- Wizja rozwoju ma stanowić podstawę do wzrostu gospodarczego, który nikogo nie zostawia na marginesie. To program PiS. Fundamentem dobrej polityki jest wiarygodność. Mamy do zaoferowania także mnóstwo ciekawych rozwiązań. Chcemy udowodnić Polakom, że umiemy rządzić także w trudnych okolicznościach - podkreślił premier Mateusz Morawiecki.

Pakiet dla przedsiębiorców PiS Pakiet dla przedsiębiorców PiS

 - Podstawą rozwoju musi być aktywne państwo. Nie wstydzimy się tego, że pomaga ono najsłabszym. Nie ma sprzeczności między państwem solidarnym a przedsiębiorczym. Nierówności mogą być akceptowalne, ale tylko wtedy gdy wzrost gospodarczy służy wszystkim - dodał szef rządu. 

- Dążymy do sprawiedliwego rozwoju gospodarczego. Silne rodziny i silna gospodarka są i muszą być twarzą tego sukcesu. Chcemy, aby Polacy zarabiali godnie, dlatego będziemy kontynuować naszą rewolucję - przepowiedział premier.

Mateusz Morawiecki zapowiedział także pakiet ułatwień dla przedsiębiorców. - Bez nich nie byłoby tych wspaniałych sukcesów. Zmiana, którą zaproponował rząd Prawa i Sprawiedliwości jest fundamentalną zmianą dla polskich pracowników. Chcemy zaproponować ulgę dla przedsiębiorców, którzy mają przychody do 10 tys. zł i dochody do 6000 zł na zryczałtowany ZUS - zapowiedział. 

- Warto przypomnieć, że w 2012 r. partia Grzegorza Schetyny zwiększyła składkę na ZUS. Ich wiarygodność to mniej niż zero. Podwyższyli klin podatkowy dla wszystkich przedsiębiorców. My przeznaczamy środki z budżetu państwa na szybki rozwój mikro i makroprzedsiębiorstw - wskazał Mateusz Morawiecki.

1200_Morawiecki_PAP.jpg
Premier przedstawił pakt dla małych przedsiębiorców. Propozycje wsparcia i ulg

- Możemy rozmawiać ze wszystkimi i musimy się przebijać do świadomości Polaków o ostatnich czterech latach. Opozycja je zmarnował nie wypracowując konkretnego planu. My mamy program dla całej Polski i wszystkich Polaków. Do jego realizacji potrzebna jest odwaga, aby rozmawiać z tymi, którzy się jeszcze wahają. Trzeba sobie odpowiedzieć kiedy żyło się lepiej: teraz czy pięć lat temu? - podkreślił Prezes Rady Ministrów.

- Nasz los jest w naszych rękach 13 października. Polska jest dzisiaj wolna i przyszedł czas, abyśmy byli wielkim, dumnym i silnym narodem - podsumował premier.

<<RELACJA NA ŻYWO Z KONWENCJI PIS W KATOWICACH>> 

pkr/pb

Czytaj także

Premier spotkał się z przedsiębiorcami. "Polska jest dobrym krajem do robienia biznesu"

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2019 20:25
- Polska skupia się na tym, żeby być dobrym krajem do robienia biznesu dla małych, mikro i średnich przedsiębiorstw - mówił na spotkaniu w Katowicach premier Mateusz Morawiecki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Sobolewski: w Katowicach PiS przedstawi propozycje gospodarcze

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2019 09:34
- Premier Mateusz Morawiecki i prezes PiS Jarosław Kaczyński w sobotę podczas konwencji tematycznej w Katowicach omówią propozycje Prawa i Sprawiedliwości dotyczące rozwoju gospodarczego - powiedział szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski.
rozwiń zwiń