X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Propozycje wsparcia i ulg. Pakiet PiS dla przedsiębiorców

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2019 12:55
Premier Mateusz Morawiecki na konwencji tematycznej PiS w Katowicach, poświęconej gospodarce, przedstawił i podpisał Pakiet dla Przedsiębiorców. Z kolei Jarosław Kaczyński powiedział, że ostatnie tygodnie kampanii są bardzo ważne i trzeba dotrzeć do jak największej liczby rodaków. Prezes PiS podkreślał, że trzeba doprowadzić do tego, żeby Polacy wiedzieli "między czym, a czym wybierają".
Audio
  • Prezes PiS Jarosław Kaczyński na konwencji PiS w Katowicach
  • Premier Mateusz Morawiecki na katowickiej konwencji PiS (PR24)
  • Była premier Beata Szydło na konwencji wyborczej PiS w Katowicach
  • Wicepremier Piotr Gliński na konwencji wyborczej PiS (PR24)
Konwencja tematyczna PiS w Katowicach
Konwencja tematyczna PiS w KatowicachFoto: PAP/Łukasz Gągulski
  • Najważniejsze punkty Pakietu dla Przedsiębiorców, to: ryczałtowy ZUS bez zmian, firmy o przychodach do 10 tysięcy złotych miesięcznie i dochodach do 6 tysięcy otrzymają ulgę w ZUS w wysokości 500 złotych, prosty PIT - ryczałt do 2 milionów euro przychodu firmy, 9-procentowy CIT dla firm do 2 milionów euro przychodów.
  • Rząd przeznaczy też miliard złotych na bezpośrednie wsparcie inwestorów.
  • Premier podkreślał, że "jeszcze niższe podatki i jeszcze więcej pieniędzy na inwestycje to pewien koszt dla budżetu.
  • - Ale uniesiemy ten koszt dla budżetu, bo mamy sprawne, sprawiedliwe państwo i dobrze zarządzane finanse publiczne - mówił szef rządu.

Zapis wideo z katowickiej konwencji PiS:

Pakiet rządu PiS dla przedsiębiorców Pakiet rządu PiS dla przedsiębiorców

Premier: podstawą rozwoju musi być aktywne państwo

Premier Mateusz Morawiecki na konwencji tematycznej PiS w Katowicach, poświęconej gospodarce, przedstawił i podpisał Pakiet dla Przedsiębiorców. Pakiet zawiera pięć punktów. Jeśli dochód firmy nie przekracza 6 tysięcy złotych, a przychód 10 tysięcy złotych miesięcznie, przedsiębiorca zapłaci niższe składki, średnio o około 500 złotych miesięcznie. Dzięki temu małe firmy oszczędzą ponad 1 miliard 200 milionów złotych. Rząd szacuje, że z tego rozwiązania skorzysta ponad 270 tysięcy przedsiębiorstw.

Premier Mateusz Morawiecki Katowice 1200 PAP.jpg
Premier: państwo musi bronić przedsiębiorców przed nieuczciwą konkurencją

Pozostali przedsiębiorcy będą rozliczali składki ZUS na obecnych, ryczałtowych zasadach. Zmiany nie będą się wiązały z jakimkolwiek podwyższeniem stawek ZUS dla żadnego przedsiębiorcy. - Zryczałtowany ZUS zostaje tak, jak był do tej pory dla wszystkich przedsiębiorców, którzy zarabiają powyżej 10 tysięcy złotych w przychodach co miesiąc - powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Rząd chce pomóc inwestorom

Czterokrotnie zostanie podniesiony limit przychodów, do którego polskie firmy mogą ryczałtowo rozliczać PIT. Granica zostanie podniesiona z 250 tysięcy euro do 1 miliona euro rocznych przychodów. Próg zastosowania ryczałtu będzie w przyszłości dalej podnoszony, aż do 2 milionów euro. Obniżona od 2019 roku do 9 procent stawka CIT obejmie większą liczbę podatników. Limit przychodów dla małego podatnika zostanie podniesiony z 1 miliona 200 miliardów euro do 2 milionów euro.

Rząd przeznaczy też 1 miliard 123 miliony złotych na bezpośrednie wsparcie inwestorów. Wsparcie będzie też dostępne dla małych i średnich firm, które chcą rozwijać się na rynku.

Premier Mateusz Morawiecki podkreślał, że "jeszcze niższe podatki i jeszcze więcej pieniędzy na inwestycje to pewien koszt dla budżetu". - Ale uniesiemy ten koszt dla budżetu, bo mamy sprawne, sprawiedliwe państwo i dobrze zarządzane finanse publiczne - mówił szef rządu w Katowicach.

J. Kaczyński: opozycja manipuluje Polaków przez strach

- Polska będzie krajem na poziomie zachodu UE już na stałe - to nasz cel i to można zrobić - przekonywał prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas konwencji tematycznej partii. Ocenił, że przeciwnicy polityczni PiS "przebierają się w owczą skórę" i "manipulują Polakami przez strach".

Prezes PiS na początku swojego wystąpienia złożył życzenia premierowi Mateuszowi Morawieckiemu z okazji imienin i pogratulował nowemu ministrowi finansów - Jerzemu Kwiecińskiemu, który pełni obecnie funkcję szefa resortów finansów, inwestycji i rozwoju. Jarosław Kaczyński ocenił, że poprzednie rządy kierowały się "anachroniczną" wersją liberalizmu, od której - jak dodał - odszedł rząd PiS.

1200_Szydło_PAP.jpg
B. Szydło: państwo ma dawać szanse tym, którzy są w najtrudniejszej sytuacji

"Przed nami jest przyszłość"

- Odrzuciliśmy coś, co było anachroniczne, szkodliwe społecznie, ekonomicznie, moralnie, bo godziło w podstawy moralności, w podstawy związków między ludźmi, godziło w to, co jest spoiwem społeczeństwa - mówił prezes PiS. - Uczyniliśmy to oczywiście przede wszystkim z powodów moralnych, z takich powodów, które odnoszą się do naszej relacji ze społeczeństwem, narodem - przekonywał Jarosław Kaczyński.

Prezes PiS akcentował też związki polskiej tradycji z chrześcijaństwem i podkreślał potrzebę wsparcia dla rodziny, będącej - jak mówił - podstawową komórką społeczną. - Przed nami jest przyszłość i pytanie, czy ta przyszłość to będzie kontynuacja naszego planu, naszej polityki, czy też będzie to cofnięcie się do tego wszystkiego, co było. Nasi przeciwnicy, choć ostatnio próbują przebierać się w owczą skórę, chociaż ostatnio próbują to czynić przy pomocy pewnej eleganckiej pani, to jednak zza jej postaci słychać kłapanie zębów wilka. I ten wilk ma konkretne nazwisko, nie będę go tutaj wymieniał - mówił Kaczyński.

Prezes PiS ocenił, że opozycja próbuje "przestraszyć" społeczeństwo i podejmuje próby "manipulowania Polakami przez strach". Podkreślał przy tym znaczenie ostatnich tygodni kampanii wyborczej.

Tak relacjonowaliśmy konwencję PiS w Katowicach

13.49

Zakończyła się katowicka konwencja PiS. O godzinie 16 w Wadowicach odbędzie się konwencja okręgowa PiS. W niej także weźmie udział prezes partii Jarosław Kaczyński. Celem konwencji okręgowych jest spotkanie z wyborcami, prezentacja programu partii oraz kandydatów PiS w wyborach do Sejmu i Senatu.

13.41

Trwa prezentacja kandydatów do Sejmu z katowickiej listy PiS.

13.39

13.35

Prezes PiS Jarosław Kaczyński: Przed nami jest przyszłość i przed nami jest pytanie, czy będzie to kontynuacja naszej polityki, czy cofnięcie się do tego, co było. Bo nasi przeciwnicy próbują przebierać się w owczą skórę i zza jej eleganckiej postaci słychać kłapanie wilka. Słyszymy opowieści, które mają przestraszyć i zmanipulować Polaków. 

13.29

Prezes PiS Jarosław Kaczyński: Ta wersja liberalizmu, jaka została przedstawiona Polakom, to wersja z pierwszej połowy XIX w. To był darwinizm społeczny, jaki w Polsce konstruowano. Wielkim przedsięwzięciem, jakiego się podjęliśmy, jest odejście od tego mechanizmu. I od tego modelu odeszliśmy. I to jest nasz wielki sukces - i w gospodarce, i w życiu społecznym. Odrzuciliśmy model szkodliwy ekonomicznie i społecznie. Odrzuciliśmy to czynnie, w realnej polityce.

- Wsparcie dla rodziny jest absolutnie fundamentalne - mówił Jarosław Kaczyński. 

1200_KonwencjaPiS_PAP.jpg
Krzysztof Sobolewski: w Katowicach PiS przedstawi propozycje gospodarcze

13.16

Premier Mateusz Morawiecki: Tradycja, historia, duma z Polski i prawda hist. mogą być fundamentem i siłą napędową całej polskiej gospodarki. To jeden z filarów polskiego państwa dobrobytu.

13.06

Jerzy Kwieciński, minister finansów, inwestycji i rozwoju: musimy pobudzać lokalną przedsiębiorczość.

- Motorem rozwojowym będą inwestycje. Przygotujemy Narodowy Plan Rozwoju, pokazujący wszystkie najważniejsze inwestycje w naszym kraju - drogowe, kolejowe, wodne, portowe, również infrastrukturę ochrony środowiska. Pokażemy Polakom wszystkie nasze inwestycje do roku 2030 - mówił Jerzy Kwieciński.

- Innowacyjność rozumiemy jako nowy wymiar przedsiębiorczość - dodał szef resortu finansów. 

13.00

Beata Szydło: programy społeczne stały się motorem rozwoju gospodarczego Polski.

- Polacy pokazali, że wartości związane z rodziną, z przywiązaniem do patriotyzmu, do ojczyzny, do wartości chrześcijańskich i z powrotem do kultury, jest najcenniejszym elementem naszego rozwoju - mówiła Beata Szydło.

12.51

Premier Mateusz Morawiecki symbolicznie podpisał Pakiet dla przedsiębiorców. - Podpisałem ten pakiet, bo wierzę w was, w przedsiębiorców. Prawo i Sprawiedliwość wierzy w polskich przedsiębiorców, a wiarygodność służy Polsce - mówił premier.

12.42

Premier Mateusz Morawiecki: Nasz model rozwoju gospodarczego zakłada skok w innowacyjność. Będziemy promowali zawody kreatywne, będziemy promowali polską naukę.

12.36

Założenia pakietu dla przedsiębiorców przedstawia premier Mateusz Morawiecki.

Premier Mateusz Morawiecki: Dla małych i średnich przedsiębiorstw mamy ulgę średnio 500 złotych w płatności na ZUS. Dla przedsiębiorców o przychodach do 10 tys. złotych miesięcznie, a dochodach do 6 tys. złotych miesięcznie, średnio mamy ulgę w wysokości 500 zł od zryczałtowanego ZUS. Zryczałtowany ZUS dla małych i średnich przedsiębiorstw zostaje bez zmian. Przeznaczamy środki budżetu państwa na szybki rozwój MSP. Podniesiemy progi pozwalające rozliczać się na 9-procentowym CIT.

12.26

Premier Mateusz Morawiecki: Chcemy pokazać, że jesteśmy gotowi rządzić w trudnych okolicznościach, że znajdziemy pieniądze na programy rozwojowe. To jest program PiS: powszechny rozwój gospodarczy całej Polski. Państwo musi być aktywne. Państwo to nie nocny stróż. Nie ma sprzeczności między solidarnością, a przedsiębiorczością. Solidarne państwo i przedsiębiorcze państwo to droga ku przyszłości. 

12.23

Premier Mateusz Morawiecki: bardzo potrzebna jest ta energia, jaką widać na tej sali. Potrzebna nam jest mobilizacja, przed nami jeszcze kilka tygodni bardzo ciężkich zmagań.

12.20

Piotr Gliński: nieprzypadkowo mówimy o gospodarce na Śląsku. Polski Śląsk to jest podstawa polskiej gospodarki i rozwoju w dalszym ciągu. 

Piotr Gliński: polski rozwój to wielkie programy inwestycyjne i takie programy znajdują się w naszych propozycjach. Polski rozwój to także wsparcie dla przedsiębiorców i biznesu.

Piotr Gliński na konwencji PiS w Katowicach
00:26 glinski - znakiem firmyowym naszego programu jest wiarygodnosc.mp3 Wicepremier prof. Piotr Gliński: znakiem firmowym naszego programu i naszej partii jest wiarygodność (IAR)

12.05

Szef komitetu wykonawczego PiS, Krzysztof Sobolewski, mówił Polskiemu Radiu, że konwencja poświęcona będzie gospodarczym propozycjom programowym partii. - Nastąpi bezpośrednie odniesienie się i rozwinięcie naszych propozycji przedstawionych w Lublinie, czyli zwiększenia płacy minimalnej i zmniejszenia obciążeń dla przedsiębiorców - mówił Krzysztof Sobolewski.

Nie tylko gospodarka, ale też Śląsk

konwencja pis 1200.jpg
Dziś konwencja tematyczna PiS w Katowicach i cztery konwencje okręgowe

Michał Wójcik, wiceszef resortu sprawiedliwości i kandydat do Sejmu z katowickiej listy PiS, w rozmowie z TVP Info, dodał, że poruszane będą także tematy dotyczące Śląska. - Tutaj bije serce przemysłowe Polski. O tym pamiętamy. Przez całe lata Śląsk był zaniedbywany i to bardzo - mówił Michał Wójcik. - Bardzo trudny był moment, kiedy kopalnie były zamykane. Ludzie to pamiętają - mówił Michał Wójcik i dodał, że "kopalnie zamykali ci, którzy dzisiaj są twarzami Koalicji Obywatelskiej".

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Sondaż: PiS miażdży opozycję, samodzielne rządy

Wiceminister sprawiedliwości przypomniał także ustawę o metropoliach, przygotowaną i wdrożoną przez rząd Beaty Szydło. - Osobą, którą wspierał tę ideę był Mateusz Morawiecki. Pierwsza w Europie środkowo-wschodniej metropolia jest tutaj, a jej sercem są Katowice - mówił Michał Wójcik.

Konwencja w formie debaty

W konwencji w Katowicach wezmą udział między innymi prezes PiS Jarosław Kaczyński, premier Mateusz Morawiecki, wicepremier i szef rady programowej PiS Piotr Gliński, była premier, wiceprezes PiS Beata Szydło oraz minister finansów, inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński. Konwencja odbędzie się w formule debaty.

Będzie to druga konwencja tematyczna organizowana przez Prawo i Sprawiedliwość w tej kampanii. Pierwsza odbyła się w ubiegłą sobotę w Łodzi i była poświęcona rodzinie. Do wyborów PiS planuje zorganizować jeszcze dwie konwencje tematyczna. Konwencja w Katowicach rozpocznie się o godzinie 12.

>>> [CZYTAJ TAKŻE] J. Hrynkiewicz: PiS umacnia system emerytalny. Dzięki temu możemy wypłacać świadczenia

W ten weekend odbędą się również cztery konwencje okręgowe - dziś o godzinie 16 w Wadowicach, natomiast trzy pozostałe jutro: w Krakowie, Nowym Sączu i Tarnowie. We wszystkich konwencjach okręgowych będzie uczestniczył prezes PiS Jarosław Kaczyński. Celem konwencji okręgowych jest prezentacja programu oraz kandydatów PiS z danego okręgu w wyborach do Sejmu i Senatu.

PolskieRadio24.pl, TVP Info, PAP, IAR/ mbl/mg/pb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

M. Morawiecki: przez cztery lata dochód rozporządzalny wzrósł o ok. 450 zł

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2019 11:00
- Przez cztery lata pokazaliśmy, ile można zrobić w krótkim czasie dla najsłabszych - dla młodych ludzi, dla seniorów, rolników, pracowników - mówił premier Mateusz Morawiecki na bydgoskiej konwencji wyborczej Prawa i Sprawiedliwości. - Dochód rozporządzalny wzrósł o 400-450 złotych od 2015 roku. To blisko trzy razy więcej, niż wyniósł wzrost w czasach naszych poprzedników - podkreślił szef rządu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jarosław Kaczyński: polska rodzina jest przedmiotem brutalnego ataku

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2019 17:04
- 13 października będziemy decydowali o tym, czy droga dobrej zmiany, na którą weszliśmy, będzie kontynuowana, czy ruszymy w innym kierunku - mówił Jarosław Kaczyński na konwencji regionalnej w Wałbrzychu. W jego ocenie stawką jest także polska rodzina.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lider PO porównał PiS do pruskich zaborców. Szef KPRM: fałszywy język miłości

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2019 09:56
- Jego słowa wynikają pewnie z prywatnego stresu szefa PO Grzegorza Schetyny, ale też pokazują sposób myślenia osób, które są we władzach PO, myślenia z pogardą, na zasadzie "wyeliminujmy przeciwników" - powiedział szef KPRM Michał Dworczyk, pytany o porównanie obecnej władzy do pruskich zaborców.
rozwiń zwiń