X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Premier: współpraca z Polonią jest priorytetem polskiego rządu

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2019 19:22
Premier Mateusz Morawiecki napisał w liście do uczestników V Zjazdu Klubów "Gazety Polskiej" Europy Zachodniej, że współpraca z Polonią jest priorytetem polskiego rządu. "Zależy nam na wzmacnianiu pozycji polskiej społeczności za granicą" - podkreślił szef rządu.
Premier Mateusz Morawiecki
Premier Mateusz MorawieckiFoto: PAP/Hanna Bardo

młodzi_happy_ludzie1200.jpg
M. Piejko: coraz więcej Polaków wraca z emigracji, bo sytuacja w Polsce jest dobra

Trzydniowe spotkanie rozpoczęło się w miejscowości La Ferté-sous-Jouarre we Francji. Premier zapewnił w liście, że polski rząd tworzy warunki, aby umożliwić powroty Polaków z krajów Europy do ojczyzny. Podkreślił przy tym, że praca i działania przedstawicieli Polonii za granicą są najlepszą wizytówką Polski.

"Jesteśmy dumni, że wielu Polaków osiągnęło wysoką pozycję i często pełni rolę pomostu między Polską i krajem przebywania" - napisał Mateusz Morawiecki. Przypomniał też, że trudny okres zależności od ZSRR, a w szczególności w czasie stanu wojennego, Polacy przetrwali między innymi dzięki pomocy zza granicy, przekazywanej przez Polonię.

>>>[CZYTAJ TAKŻE] Amerykańska Polonia dba o polską tradycję

"Nie zapominamy o wsparciu udzielonym ruchowi Solidarność i jesteśmy za to bardzo wdzięczni" - dodał szef rządu. Premier podziękował uczestnikom zjazdu za "zaangażowanie i codzienny trud na rzecz umacniania więzi z Polską, podtrzymywanie polskości i niesienie w przyszłość ducha solidarności".

V Zjazd Klubów "Gazety Polskiej" Europy Zachodniej potrwa do niedzieli.

pb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Premier: nie ma Polski bez Polonii, nie ma Polonii bez Polski

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2018 21:19
Premier Mateusz Morawiecki został pierwszym laureatem nagrody im. prof. Andrzeja Stelmachowskiego za szczególne zasługi dla Polonii. Nagrodę wręczono szefowi rządu podczas gali V Światowego Zjazdu Polonii i Polaków z Zagranicy w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej w Warszawie. Po wręczeniu nagrody rozpoczął się koncert "Nasza Niepodległa 1918-2018".
rozwiń zwiń