X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Zapadł prawomocny wyrok ws. głośnej sprawy śmierci 2-letniej Lilianny z Piły

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2019 13:54
2-letnia Lilianna przeszkadzała ojczymowi w grze komputerowej; sfrustrowany niepowodzeniami w rozgrywce pchnął dziecko na futrynę drzwi. W wyniku urazów głowy dziewczynka zmarła. Sąd Apelacyjny w Poznaniu nie miał litości dla opiekunów zmarłej dziewczynki i wydał wyrok, skazując matkę i ojczyma na kary więzienia.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/FabrikaSimf

Do dramatycznych zdarzeń doszło w marcu 2017 roku. Wówczas to dziewczynka w stanie ciężkim trafiła do szpitala. Miała złamane kości czaszki i krwiaki. Lekarzom nie udało się jej uratować. Z ustaleń prokuratury wynika, że dziewczynkę popchnął ojczym, sfrustrowany niepowodzeniami w grze komputerowej. Dziecko upadło i uderzyło głową o metalową futrynę drzwi.

Angelice B., matce dziewczynki oraz Szymonowi B., ojczymowi dziecka, prokuratura postawiła zarzut zabójstwa z zamiarem ewentualnym. W grudniu ub. roku Sąd Okręgowy w Poznaniu skazał matkę dziecka na 2 lata więzienia, a ojczyma na karę łączną 12 lat i 2 miesięcy więzienia. Wydając wówczas wyrok, sąd zmienił wobec Szymona B. kwalifikację prawną czynu z zabójstwa z zamiarem ewentualnym na art. 156 par. 3, czyli spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, skutkującego śmiercią. Wobec Angeliki B. sąd również zdecydował o zmianie kwalifikacji czynu - na art. 155 kk, czyli nieumyślne spowodowanie śmierci - i za to wymierzył jej karę 2 lat pozbawienia wolności.

Apelacje i prawomocny wyrok

Apelację od wyroku złożyli zarówno prokurator jak obrońca Szymona B. Pierwszy z nich domagał się zmiany wysokości orzeczonej kary dla obojga oskarżonych na 25 lat pozbawienia wolności. Drugi wskazywał natomiast na błędy w ustaleniach faktycznych i rażącą - jego zdaniem - niewspółmierność orzeczonej kary. Obrońca wniósł m.in. o warunkowe zawieszenie wykonania kary lub o uchylenie orzeczenia w całości i skierowanie sprawy do ponownego rozpatrzenia przez sąd pierwszej instancji.

Do apelacji obu stron nie przychylił się Sąd Apelacyjny w Poznaniu, który utrzymał w mocy orzeczenie pierwszej instancji. Sędzia Marek Kordowiecki, uzasadniając wyrok, wskazał, że apelacje – zarówno prokuratury, jak i obrońcy oskarżonego – nie zasługują na uwzględnienie i stanowią jedynie "polemikę z ustaleniami sądu I instancji".

Oskarżonych nie było w sądzie podczas odczytywania wyroku. Prok. Bartłomiej Urban z Prokuratury Rejonowej w Pile podkreślił, że prokuratura rozważy wniesienie skargi kasacyjnej w tej sprawie po zapoznaniu się z pisemnym uzasadnieniem wyroku.

pd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Akt oskarżenia w sprawie wysadzenia kamienicy w Poznaniu. Sprawca zacierał ślady zabójstwa

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2019 10:54
Prokuratura Okręgowa w Poznaniu zakończyła śledztwo w sprawie wybuchu gazu w kamienicy na Dębcu i skierowała do sądu akt oskarżenia. Śledczy zarzucili Tomaszowi J. m.in. zabójstwo żony i zbeszczeszczanie jej zwłok oraz zabójstwo czterech osób i usiłowanie zabójstwa kolejnych 34.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kalisz: oskarżony zmarł na sali rozpraw. Miał dobrowolnie poddać się karze

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2019 17:56
59-latek oskarżony o nielegalne składowanie odpadów zmarł na sali rozpraw w poniedziałek w Sądzie Okręgowym w Kaliszu - dowiedziała się Polska Agencja Prasowa. Informację potwierdziła rzecznik prasowa sądu Edyta Janiszewska.
rozwiń zwiń