X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Makabryczne odkrycie w Ciechanowie. Syn zakopał matkę, by pobierać jej emeryturę

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2019 13:30
W Ciechanowie na Dolnym Śląsku odnaleziono zwłoki kobiety, które zakopał w ogrodzie syn, by pobierać jej emeryturę. Przez pięć lat wyłudził w ten sposób kilkadziesiąt tysięcy złotych. Prokurator postawił mu zarzut znieważenia zwłok, wyłudzenia świadczeń oraz tego, że nie wezwał pomocy medycznej do chorej matki.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: KMP

Sprawa dotyczy wydarzeń, które miały miejsce w 2014 roku. - Dzięki informacji od świadka śledczy dowiedzieli się, że syn zakopał po śmierci matki jej ciało w ogrodzie na terenie posesji, którą chwilowo wynajmowali i w której mieszkali - powiedziała rzecznik Prokuratury Okręgowej w Legnicy prok. Lidia Tkaczyszyn.

Po ukryciu zwłok mężczyzna wyjechał z Ciechanowa. Od 2014 pobierał natomiast emeryturę i wyłudził w ten sposób pond 45 tys. zł. Teraz prokuratura postawiła mu zarzuty znieważenia zwłok, wyłudzenia świadczeń oraz niewezwania pomocy medycznej do chorej matki.

Sekcja wykaże przyczynę zgonu

Podejrzany przyznał się do znieważenia zwłok i wyłudzenia świadczenia. Decyzją sądu został zatrzymany na 3 miesiące.

Wciąż nie wiadomo, jaka była przyczyna śmierci kobiety. - Sekcja zwłok wykaże przyczynę zgonu. Syn twierdzi, że matka zmarła z powodu choroby, dlatego prokurator postawił mu zarzut nieudzielenia pomocy. Nie wezwał on służby medycznej do chorej matki - powiedziała prok. Lidia Tkaczyszyn.

pd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Policjanci uratowali człowieka z pożaru. Mężczyzna był poszukiwany do odbycia kary

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2019 15:38
Do pożaru doszło w wielorodzinnym budynku w gminie Nowogrodziec (Dolnośląskie). Policjanci, którzy jako pierwsi przybyli na miejsce, wynieśli z budynku nieprzytomnego mężczyznę. Okazało się, że był on poszukiwany do odbycia kary 6 miesięcy więzienia za kradzieże.
rozwiń zwiń