X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Policja podsumowała akcję "Telefony". Ponad 14 tys. wykroczeń

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2019 13:04
W poniedziałkowej akcji wzięło udział ok. 5 tys. policjantów ruchu drogowego. Celem było egzekwowanie od kierowców przestrzegania zakazu korzystania podczas jazdy z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku. - Przy okazji ujawniliśmy 50 osób poszukiwanych - przekazał rzecznik Komendy Głównej Policji insp. Mariusz Ciarka.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: bbernard/Shutterstock

Działania policji dotyczyły nie tylko kierowców, ale też innych użytkowników dróg, ponieważ taki zakaz dotyczy wszystkich kierujących pojazdami, w tym rowerzystów.

Jak powiedział Mariusz Ciarka, podczas działań kontrolno-prewencyjnych policjanci ujawnili 14 185 wykroczeń, z czego korzystanie z telefonów podczas jazdy stanowiło 3924. Dodał, że podczas akcji "przy okazji" ujawniono 50 osób poszukiwanych.

wypadek-samochod-auto-stluczka-kierowca-droga-policja-F-shutterstock_1200.jpg
Telebimy w całej Polsce. Policja pokaże filmy ostrzegające przed niebezpiecznymi zachowaniami na drogach

Akcja pod patronatem TISPOL

- Trzeba podkreślić, że policjanci zwracają uwagę na wszystkie wykroczenia przez cały rok - to nie jest tak, że tylko w danym dniu.

To był dzień pod patronatem Europejskiej Organizacji Policji Ruchu Drogowego TISPOL przeprowadzany w całej Europie - poinformował policjant.

- Takie akcje pod patronatem TISPOL-u są cykliczne, ogłaszane co jakiś czas - że w danym dniu policjanci szczególnie będą zwracać uwagę na kierujących używających telefonu, co nie zwalnia nas z obserwacji innych wykroczeń - dodał.

>>>[CZYTAJ TAKŻE] Skutki wichur nad Polską. Straż pożarna interweniowała ponad tysiąc razy

Ciarka wskazał też, że "przestrzeganie przepisów, koncentracja, obserwacja drogi i jej otoczenia, nawiązanie kontaktu wzrokowego kierowca - pieszy, wzajemny szacunek i życzliwość to czynniki, które z pewnością mają istotny wpływ na poprawę bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego."

Działania policji dotyczące zakazu używania telefonu podczas jazdy wspiera emisja spotu pt. "Nie używaj telefonu w trakcie jazdy".

st

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Policja podsumowała początek roku szkolnego. Mniej wypadków z udziałem najmłodszych

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2019 09:46
W pierwszym tygodniu roku szkolnego w 941 wypadkach drogowych zginęły 73 osoby, a 1283 zostały ranne - wynika z najnowszych statystyk Komendy Głównej Policji. W 49 wypadkach brały udział dzieci w wieku szkolnym, 5 z nich zginęło.
rozwiń zwiń