X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

J. Sasin: A. Struzik nie chce podziału województwa. Obawia się o fotel

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2019 09:38
Marszałek woj. mazowieckiego Adam Struzik (PSL) jest przeciwnikiem podziału województwa, mimo że tak bardzo podkreśla, że chodzi mu rzeczywiście o to Mazowsze lokalne, pozawarszawskie - ocenił w czwartek wicepremier Jacek Sasin.
Jacek Sasin
Jacek SasinFoto: PR24

Sasin w Polsat News był pytany o słowa szefa PiS Jarosława Kaczyńskiego, który zapowiedział podział obecnego województwa mazowieckiego na dwa: województwo obejmujące Warszawę i okolice oraz na województwo mazowieckie. Według lidera PiS ma to rozwiązać problem zawyżania przez stolicę dochodu na mieszkańca w obrębie Mazowsza.

Sasin zaznaczył, że jeszcze nie ma konkretnego projektu ustawy w tej sprawie. - Ale jest absolutne przekonanie, że jest to niezbędne - zaznaczył. Zwrócił jednocześnie uwagę, że w większości krajów UE "regiony stołeczne, stolice, są wydzielone jako oddzielne jednostki administracyjne". - I my chcemy zrobić to samo - oświadczył.

pixabay wisła warszawa 1200.jpg
Prezes Prawa i Sprawiedliwości zapowiada podział województwa mazowieckiego

"Marszałek Adam Struzik obawia się swój fotel"

Wicepremier odniósł się jednocześnie do krytyki tego pomysłu przez marszałka woj. mazowieckiego. Adam Struzik mówił niedawno, że szef PiS wrócił do pomysłu podzielenia, "a tak naprawdę rozbioru województwa mazowieckiego". - To są pomysły, które powtarzają się co wybory. Są adresowane do ludzi, którzy być może nie rozumieją, że dzisiaj Mazowsze, to jest jeden z najlepiej rozwijających się regionów europejskich, że taki podział oznaczałby cofnięcie się w rozwoju - zaznaczył Struzik. - To jest absolutnie destrukcyjny pomysł i zdecydowanie się temu przeciwstawiamy - ocenił.

Odnosząc się do tych słów, Sasin powiedział: myślę, że marszałek Struzik to się najbardziej obawia o swój fotel marszałkowski. Jest przeciwnikiem tego rozwiązania, mimo że tak bardzo podkreśla, że tak bardzo mu chodzi rzeczywiście o to Mazowsze lokalne, pozawarszawskie".

Wicepremier zwrócił uwagę, że jeśli będą dwa województwa, "to pewnie trzeba będzie również zrobić nowe wybory do samorządu jednego i drugiego województwa". - I w takim kontekście tę wypowiedź marszałka traktuję - dodał.

koz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak