X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Przemytnik imigrantów zatrzymany na przejściu w Medyce. Był poszukiwany przez Francję

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2019 12:03
Funkcjonariusze Straży Granicznej z Medyki na Podkarpaciu zatrzymali 34-letniego Ukraińca, za którym władze Francji wydały Europejski Nakaz Aresztowania. Mężczyzna jest podejrzany o przerzut imigrantów z Francji do Anglii przez kanał La Manche.
Przejście graniczne w Medyce
Przejście graniczne w MedyceFoto: BOŚG

Jak poinformowała rzeczniczka prasowa Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu mjr Elżbieta Pikor, mężczyzna został zatrzymany w nocy podczas kontroli pasażerów autobusu wyjeżdżającego z Polski przez przejście graniczne w Medyce.

- Podczas sprawdzania danych 34-letniego obywatela Ukrainy, w międzynarodowych bazach poszukiwawczych ustalono, że mężczyzna jest w zainteresowaniu francuskiego wymiaru sprawiedliwości. Władze tego kraju wydały za cudzoziemcem Europejski Nakaz Aresztowania w celu zatrzymania i ekstradycji – dodała.

straż graniczna.jpg
Straż Graniczna powstrzymała nielegalny napływ imigrantów z Indii do Polski

Pikor wyjaśniła, że Ukrainiec jest podejrzewany o udział w grupie przestępczej przerzucającej imigrantów z Francji do Wielkiej Brytanii z wykorzystaniem łodzi przez kanał La Manche. Interpol poszukiwał podejrzanego w kilkudziesięciu krajach świata.

Rzeczniczka zaznaczyła, że mężczyzna przebywał legalnie w Polsce i wracał do rodzinnego miasta na Ukrainie. - W chwili zatrzymania przez strażników granicznych był zupełnie zaskoczony i nie spodziewał się takiego przebiegu wydarzeń – powiedziała Pikor.

Cudzoziemiec pozostaje w dyspozycji przemyskiej prokuratury, gdzie oczekuje na rozpoczęcie procedury ekstradycyjnej.

Od początku 2019 roku podkarpaccy funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali już ponad 250 osób poszukiwanych przez władze Polski oraz wymiary sprawiedliwości innych europejskich krajów.

fc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Straż Graniczna zatrzymała podejrzanego o działalność w ukraińskiej mafii

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2019 16:25
Funkcjonariusze placówki Straży Granicznej na krakowskim lotnisku zatrzymali w środę obywatela Ukrainy, poszukiwanego tzw. czerwoną notą Interpolu za działalność w zorganizowanej grupie przestępczej w swoim kraju.
rozwiń zwiń