Jarosław Gowin: ideologia gender sprzeczna z rozsądkiem i tradycyjnymi polskimi wartościami

2019-09-17, 21:07

Jarosław Gowin: ideologia gender sprzeczna z rozsądkiem i tradycyjnymi polskimi wartościami
Wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin. Foto: PAP/Tomasz Gzell

- Wierzę, że polskie społeczeństwo jest na tyle zdrowe moralnie i przywiązane do tych tradycyjnych wartości i zdrowego rozsądku, że ideologia gender nie będzie się szerzyć - powiedział we wtorek minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.

Minister był pytany w Polsat News, czy - jego zdaniem - ideologia gender, to zagrożenie dla Polski i polskich rodzin.

- To jest ideologia - w moim przekonaniu - sprzeczna ze zdrowym rozsądkiem i też z tradycyjnymi polskimi wartościami. Wyraził przekonanie, iż nie będzie się ona szerzyć. - Na tym zresztą polega rola takich polityków jak Jarosław Kaczyński, Mateusz Morawiecki, Beata Szydło czy Jarosław Gowin - odpowiedział minister.

Powiązany Artykuł

pixabay lgbt homoseksualizm 1200.jpg
Radosław Fogiel: związków partnerskich nie będzie. Polska opiera się negatywnym trendom z zachodu

Pytany, czy w takim razie powinno się zakazywać marszów równości, Gowin odparł, że w jego przekonaniu "treść niesiona przez te marsze jest niemoralna". - Natomiast żyjemy w demokratycznym społeczeństwie i każdy, kto działa w granicach prawa, powinien mieć możliwość demonstrowania swoich przekonań i dotyczy to także marszów równości - dodał.

"Decyzja ws. prof. Nalaskowskiego była pochopna"

Jarosław Gowin był w tym kontekście pytany o sprawę prof. Aleksandra Nalaskowskiego. - Uważam, że konstytucyjna zasada wolności słowa nie pozwala na wyciąganie dyscyplinarnych sankcji wobec prof. Nalaskowskiego. Ta sprawa dobiega finału i myślę, że będzie to finał pomyślny, dosłownie w najbliższych dniach - powiedział. Pytany, czy to oznacza, że władze uczelni przywrócą prof. Nalaskowskiego, Jarosław Gowin zaznaczył, że to zależy od autonomicznej decyzji uczelni i nie chciałby uprzedzać komunikatu jej rektora.

- Demokracja polega na dialogu, na dyspucie, na sporach. Myślę, że decyzja ws. prof. Nalaskowskiego była pochopna i myślę, że do takiego samego wniosku dojdą władze uczelni - mówił Gowin.

>>>[CZYTAJ TAKŻE] J. Kaczyński o adopcji dzieci przez homoseksualistów: będziemy się przed tym bronić

Postępowanie wyjaśniające wobec prof. Aleksandra Nalaskowskiego – jak oświadczono na stronie Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Torunia - dotyczy "sformułowań użytych w artykule prasowym poświęconym osobom o odmiennej orientacji seksualnej". Ze względu na potrzebę wyjaśnienia sprawy rektor UMK zawiesił profesora w obowiązkach nauczyciela akademickiego na trzy miesiące. "Nauczyciele akademiccy zatrudnieni na UMK zobowiązali się okazywać szacunek wobec każdego człowieka" - głosi uzasadnienie tej decyzji.

Powiązany Artykuł

Nalaskowski eastnews 1200.jpg
List otwarty Żarynów w obronie prof. Nalaskowskiego. "To szokująca represja"

Przejaw represji

Felieton, po którym wobec prof. Nalaskowskiego uczelnia wszczęła postępowanie wyjaśniające, ukazał się w "Sieci". Kilka dni temu toruńscy radni PiS zaapelowali do rektora UMK o zmianę decyzji ws. zawieszenia prof. Nalaskowskiego, argumentując, że jego tekst, chociaż ostry, mieści się w granicach wolności wypowiedzi.

>>>[CZYTAJ TAKŻE] Rafał Ziemkiewicz: rewolucja LGBT jest powtórzeniem rewolucji leninowskiej

O interwencję do premiera Mateusza Morawieckiego ws. zawieszenia na UMK prof. Aleksandra Nalaskowskiego zwrócił się szef Rady Mediów Narodowych, poseł PiS Krzysztof Czabański. Według niego, zawieszenie profesora, to przejaw represji wobec osób sprzeciwiających się działalności środowiska LGBT.

Przewodniczący Akademickich Klubów Obywatelskich poinformowali w poniedziałek, że wysłali do ministra nauki i szkolnictwa wyższego list ws. prof. Aleksandra Nalaskowskiego. Jak podali, list powstał m.in. "w związku z licznymi przejawami naruszeń wolności nauki". Wystosowali również list z wyrazami poparcia do prof. Nalaskowskiego.

paw/

Polecane

Wróć do strony głównej