X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Bruksela: drugi etap postępowania KE w sprawie polskich sądów. Warszawa odpowiada

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2019 18:13
Polska odpowiedziała na zarzuty Komisji Europejskiej w sprawie systemu dyscyplinującego sędziów, ta odpowiada, że uważnie przeanalizuje dokumenty. Wymiana listów jest związana z postępowaniem, która Bruksela prowadzi przeciwko rządowi w Warszawie o naruszenie unijnego prawa.
Audio
  • Beata Płomecka: Polska odpowiada na zarzuty ws. dyscyplinarek, KE mówi, że uważnie przeanalizuje (IAR)
Komisja Europejska
Komisja EuropejskaFoto: Pixabay

Jeśli odpowiedź z Polski nie będzie satysfakcjonująca, Komisja skieruje pozew do unijnego Trybunału Sprawiedliwości w Luksemburgu. Bruksela ma zastrzeżenia do systemu odpowiedzialności dyscyplinarnej, bo uważa, że narusza on niezawisłość sędziowską. Dlatego w kwietniu rozpoczęła postępowanie o naruszenie unijnego prawa przeciwko Polsce, a w połowie lipca przeszła do drugiego etapu. Stało się tak, bo - jak tłumaczyła - odpowiedź z Warszawy przed kilkoma miesiącami nie rozwiała wątpliwości prawnych.

east news Konrad Szymański free 1200.jpg
"Kampania oszczerstw". Konrad Szymański odpowiada na słowa Fransa Timmermansa

Polska zapewniła wtedy Komisję Europejską o gwarancjach niezależności sędziowskiej i o prawidłowo funkcjonującym systemie odpowiedzialności dyscyplinarnej. Teraz urzędnicy w Komisji powiedzieli brukselskiej korespondentce Polskiego Radia Beacie Płomeckiej, że nie spodziewają się przełomu, bo do Brukseli nie dotarły żadne informacje o tym, iż Polska jest gotowa wprowadzić jakiekolwiek zmiany

mbl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

KE chce podnieść sprawę sytuacji w sądownictwie w Polsce na spotkaniu ministrów

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2019 20:07
Komisja Europejska chce podnieść sprawę sytuacji w sądownictwie w Polsce na najbliższym spotkaniu unijnych ministrów 16 września. Brukselska korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka ustaliła nieoficjalnie, że KE poinformowała o tym dziś ambasadorów z państw członkowskich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wysłuchanie Węgier i informacja na temat praworządności w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2019 07:36
Wysłuchanie Węgier oraz informacja na temat praworządności w Polsce to niektóre tematy spotkania unijnych ministrów do spraw europejskich w Brukseli. Wysłuchanie Węgier odbędzie się w ramach procedury z artykułu 7 unijnego traktatu. Informację o Polsce przedstawi wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans.
rozwiń zwiń