X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Doradca prezydenta: propozycje ws. "Czajki" powinien złożyć R. Trzaskowski

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2019 10:47
Doradca prezydenta Paweł Sałek powiedział, że udało się na jakiś czas rozwiązać problem awarii w oczyszczalni "Czajka".- Kwestia nadchodzącej zimy jest trudną sprawą - przyznał jednak i wskazał, że propozycje w tej sprawie powinny wyjść od Rafała Trzaskowskiego, prezydenta Warszawy.
Nowa pompa w instalacji tłoczącej ścieki do tymczasowego rurociągu na moście pontonowym przez Wisłę
Nowa pompa w instalacji tłoczącej ścieki do tymczasowego rurociągu na moście pontonowym przez WisłęFoto: PAP/Tomasz Gzell
  • Pod koniec sierpnia doszło do awarii w oczyszczalni "Czajka" w Warszawie, w wyniku której nieczystości były wrzucane do Wisły
  • Obecnie część ścieków przepompowuje tymczasowy rurociąg
  • Paweł Sałek uważa, że "kwestia nadchodzącej zimy jest trudną sprawą"
  • Doradca prezydenta  oczekuje propozycji od prezydenta Warszawy nt. całkowitego uporania się ze skutkami awarii

Do awarii dwóch kolektorów odprowadzających ścieki z lewobrzeżnej Warszawy do leżącej na prawym brzegu oczyszczalni "Czajka" doszło pod koniec sierpnia. W jej efekcie nieczystości były w całości zrzucane do Wisły.

Wobec zagrożenia ekologicznego premier Mateusz Morawiecki podjął decyzję o budowie tymczasowego rurociągu, dzięki któremu część ścieków z lewobrzeżnej Warszawy jest przepompowywana do oczyszczalni "Czajka".

W sobotę szef KPRM Michał Dworczyk poinformował, że instalacja uzyskała 100-proc. wydajność i wszystkie odprowadzane ścieki trafiają już do oczyszczalni.

ZOBACZ TAKŻE
gww 1200.jpg
Wody Polskie o awarii "Czajki": największa taka katastrofa ekologiczna na świecie

Problem rozwiązany "przynajmniej do zimy"

Pytany we wtorek o tę sprawę w TVP Info doradca prezydenta Andrzeja Dudy Paweł Sałek wyraził zadowolenie, że "przynajmniej do zimy" udało się rozwiązać problem z awarią kolektora. - Wielkie podziękowania przede wszystkim dla żołnierzy, którzy zbudowali most pontonowy, a także dla wszystkich pracowników Wód Polskich i MPWiK - powiedział.

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] Michał Dworczyk o "Czajce": największa awaria w ostatnich latach nie tylko w kraju, ale i w regionie

Wskazał równocześnie, że mimo tego, cały czas zachodzi pytanie: co dalej. - Dlatego, że pamiętajmy o tym, że Wisła jest dziką rzeką, co oznacza, że różnego rodzaju korzenie, gałęzie przepływają, i tutaj (przy moście pontonowym - przyp. red.) w pewnym momencie może robić się swego rodzaju tama - powiedział doradca prezydenta.

Wskazał, że "kwestia nadchodzącej zimy jest trudną sprawą" i w najbliższym czasie trzeba będzie "coś zaproponować". - Jednym z pomysłów jest to, ażeby dodatkowo na konstrukcji mostu północnego podwiesić kolejny rurociąg, kolejny bajpas, żeby można było te ścieki transportować - poinformował.

ZOBACZ TAKŻE
trzaskowski 1200 twitter.jpg
Rafał Trzaskowski: za kilka tygodni będą znane przyczyny awarii kolektorów

"Do sprawy trzeba podejść odpowiedzialnie"

Dopytywany, kto powinien składać propozycje odnośnie dalszych rozwiązań, Sałek powiedział, że "przede wszystkim prezydent Warszawy, bo instalacja »Czajka« i problem w pierwszej kolejności jest pana prezydenta (Rafała) Trzaskowskiego".

Przyznał zarazem, że problem z lokalnego stał się ogólnopolskim.

- Do sprawy trzeba podejść odpowiedzialnie i jednocześnie zaznaczam, że w tej trudnej sytuacji, która jest - nawet, jeśli ten rurociąg funkcjonuje i ten most pontonowy także spełnia swoją funkcję - proponuję, żeby nie podkręcać emocji, tylko rzetelnie, inżyniersko i w sposób bardzo odpowiedzialny zadbać o to, ażeby cały ten odbiór ścieków następował i żeby nie było zrzutu awaryjnego - wskazał Paweł Sałek.

msze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak