Polska pod Krzyżem - najważniejsze informacje organizacyjne

2019-09-13, 14:00

Polska pod Krzyżem - najważniejsze informacje organizacyjne
Akcja Polska pod Krzyżem rusza 14 września. Foto: Facebook/ @polskapodkrzyzem Polska Pod Krzyżem

W sobotę odbędzie się wydarzenie "Polska pod Krzyżem". Wymaga ono przygotowania jak żadne inne wcześniej – poinformował jego organizator Maciej Bodasiński w przekazanym komunikacie.

Posłuchaj

Polska pod Krzyżem to otwarte wydarzenie modlitewne - relacja Tomasza Zielenkiewicza (IAR)
+
Dodaj do playlisty
  • W programie wydarzenia "Polska pod Krzyżem" m.in. droga krzyżowa, Eucharystia, adoracja i nocne czuwanie
  • Organizatorzy apelują o odpowiedni ubiór - wieczorem i w nocy może być chłodno
  • Warto przywieźć ze sobą coś do siedzenia
  • Na miejscu dostępne będą ciepłe posiłki - wydawane także w nocy
  • Nie ma potrzeby rezerwacji miejsca pod krzyżem, dla każdego znajdzie się miejsce - zapewniają organizatorzy

Powiązany Artykuł

Polska pod krzyżem facebook-1200.jpg
Polska pod Krzyżem - serwis specjalny Polskiego Radia

- Podczas spotkania modlitewnego uczestniczyć będziemy w drodze krzyżowej, Eucharystii i adoracji Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Chodzi nie tylko o zabranie odpowiednich ubrań, ale też o przygotowanie duchowe i uzbrojenie się w moc modlitwy – dodał Bodasiński.

Modlitewne wydarzenie całodzienne

Poinformował jednocześnie, że "Polska pod Krzyżem” to wydarzenie całodzienne. Zaczyna się o godzinie 11.00. Główna część modlitewna potrwa od godziny 20.00 do około 22.00. Druga część spotkania to czuwanie nocne, aż do godziny 3.00 w nocy. Skończy się ono mszą świętą niedzielną.

Ze względu na późną porę i - już jesienną - aurę, organizatorzy proszą o zaopatrzenie się w odpowiednio ciepłe i wygodne ubrania. Na nocne czuwanie może przydać się nawet czapka i rękawiczki, bo wymagać ono będzie dłuższego trwania w jednym miejscu.

>>> [CZYTAJ TAKŻE] "Polska pod Krzyżem". Transmisja Drogi Krzyżowej w radiowej Jedynce

Warto też przywieźć ze sobą coś do siedzenia (składane krzesełka turystyczne, karimaty, koce, itp.). Dla pielgrzymów przygotowane będą płatne, prywatne parkingi przed płytą lotniska, na których będzie można zostawić na cały dzień samochody i autokary.

Ciepłe posiłki na miejscu

Na miejscu dostępne będą ciepłe napoje i posiłki (w cenie 10 zł). - Posiłki ciepłe będą też wydawane w trakcie nocnego czuwania tak, aby uczestnicy modlitwy mogli wzmocnić się przed drogą powrotną do domu – podkreślił Maciej Bodasiński.

Na lotnisku w Kruszynie pod Włocławkiem będą też sprzedawane małe krzyże, pasyjki. Zostaną poświęcone podczas wydarzenia i będzie można zabrać je na pamiątkę tego dnia. Organizatorzy zachęcają też do wzięcia ze sobą domowych, małych krzyży, które towarzyszą nam w codziennym życiu.

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Krzysztof Czabański: "Polska pod Krzyżem" nie jest przeciwko komuś

Powiązany Artykuł

ks-Bogdan-Bartold-pap-1200.jpg
"Krzyż jest znakiem zwycięstwa". Proboszcz archikatedry warszawskiej zaprasza na "Polskę pod Krzyżem"

- Nie zapominajmy też o duchowym przygotowaniu do wyjątkowych obchodów tegorocznego święta Podwyższenia Krzyża – powiedział Maciej Bodasiński. Podkreślił też, że warto zadbać o stan łaski uświęcającej i uzbroić się w moc płynącą z różańca.

Najważniejsze jest przygotowanie duchowe

- Od 10 września trwa nieustanna modlitwa różańcowa, tzw. jerycho. To niezmiernie ważne przygotowanie duchowe, byśmy byli gotowi na przyjęcie woli Bożej. Cały czas można do niego dołączać przez stronę PolskaPodKrzyzem.pl – poinformował organizator.

Wejściówki nie są potrzebne, by stanąć pod krzyżem. Dla każdego znajdzie się miejsce, nawet w sobotę rano można podjąć decyzję o przyjeździe.

- Przybywajcie wszyscy utrudzeni i umęczeni, przybywajcie z nadzieją na zbawienie, przybywajmy wszyscy, by tego dnia przejść przez wąską bramę, jaką jest Krzyż naszego Pana Jezusa Chrystusa – zachęcają organizatorzy.

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Papież Franciszek poparł akcję "Polska pod Krzyżem": wypraszajcie dar zwycięstwa dobra nad złem

Hasło zapraszające na spotkanie "Polska pod Krzyżem” brzmi: "Zostaw wszystko i dołącz do wielkiej modlitwy". Na akcję modlitewną zarejestrowało się już niemal 40 tysięcy osób. Wydarzenie ewangelizacyjne organizują diecezja włocławska oraz stworzona przez świeckich Fundacja Solo Dios Basta, która wcześniej organizowała między innymi "Różaniec do granic" i "Wielką pokutę".

Film promujący akcję Polska pod Krzyżem - materiały prasowe

mbl

Polecane

Wróć do strony głównej