X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Andrzej Duda: polska wieś staje się wizytówką Rzeczpospolitej

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2019 13:00
- Polska wieś jest czysta, schludna, zadbana, staje się wizytówką Rzeczpospolitej - powiedział w piątek prezydent Andrzej Duda podczas odbywającej się w Belwederze uroczystości związanej z zakończeniem XVII Ogólnokrajowego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne.
Prezydent Andrzej Duda podczas uroczystości wręczenia listów gratulacyjnych laureatom XVII Ogólnokrajowego Konkursu Bezpieczne gospodarstwo rolne
Prezydent Andrzej Duda podczas uroczystości wręczenia listów gratulacyjnych laureatom XVII Ogólnokrajowego Konkursu "Bezpieczne gospodarstwo rolne"Foto: PAP/Wojciech Olkuśnik

Prezydent zauważył, że jesteśmy w bardzo radosnym okresie roku - z punktu widzenia rolników - czasie dożynek i pewnego podsumowania, którym jest też konkurs Bezpieczne Gospodarstwo Rolne.

Czytaj więcej
ardanowski 1200 pap.jpg
J. K. Ardanowski: wyrównanie dopłat dla rolników jest priorytetem

- Dzisiaj, kiedy popatrzy się na polską wieś, każdy widzi, jak bardzo ona się zmieniła na przestrzeni ostatnich 30 lat. To zupełnie inne gospodarstwa rolne, to zupełnie inne obszary wiejskie niż to, z czym mieliśmy do czynienia w 1989 r., kiedy rozpoczynały się przemiany - mówił Andrzej Duda.

>>> [ZOBACZ TAKŻE] Komisarz rolnictwa UE. Wiemy, czym może zajmować się Janusz Wojciechowski

- Dziś polska wieś jest nowoczesna, dziś polska wieś jest piękna, dziś polska wieś jest czysta, schludna, zadbana i to jest w tej chwili stały element każdego zakątka naszego kraju. To bardzo ważne, dziękuję za to, bo polska wieś - śmiało można powiedzieć - staje się wizytówką Rzeczpospolitej - podkreślił. Prezydent dodał także, że polska wieś jest bezpieczniejsza - dla rolników i ich rodzin.

Rozwój wsi

Na uroczystościach był również obecny minister rolnictwa. Jan Krzysztof Ardanowski zaznaczył, że "chcemy, by w ramach rozwoju zrównoważonego, jak najwięcej ludzi mieszkało na obszarach wiejskich, żeby zachować żywotność społeczną i ekonomiczną na wsi".

Dodał, że planuje rozwijać rolnictwo w oparciu o gospodarstwa rodzinne, które stanowią ważny element struktury społecznej, ale również są sprawne ekonomicznie. Wskazał, że małe gospodarstwa również mają racje bytu, ale muszą zajmować się innymi działaniami, niż duże gospodarstwa korzystające z efektu skali. Jak wymienił, może to być m.in. przetwórstwo, handel detaliczny, etc.

Nowoczesne rolnictwo

- Promujemy również w UE rolnictwo zrównoważone, które funkcjonuje w symbiozie z przyrodą - podkreślił Jan Krzysztof Ardanowski. - Paradygmat rolnictwa, gdzie nowoczesnością nazywano jak największe plony, bez liczenia się z konsekwencjami i ilością zastosowanej chemii, to nie jest nowoczesne rolnictwo - dodał.

Czytaj więcej
jan-krzysztof-ardanowski-PR1-1200.jpg
Minister rolnictwa: warunki życia na wsi muszą być jak w miastach

Według ministra, nowoczesne rolnictwo to takie, które daje wysokie plony, daje dobre zbiory, daje żywność wysokiej jakości. Żywność wytwarzaną tak, by nie pogorszyć warunków przyrodniczych.

>>> [ZOBACZ TAKŻE] Polska walczy o wyrównanie dopłat do rolnictwa: średnio nasz rolnik otrzymuje 200 euro, unijny – 259 euro

W XVII Ogólnokrajowym Konkursie Bezpieczne Gospodarstwo Rolne wzięły udział 1153 gospodarstwa indywidualne. Celem organizowanego od 2003 roku przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego konkursu jest poprawa bezpieczeństwa i higieny pracy w gospodarstwach rolnych. Patronat Honorowy nad imprezą objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

jp

Czytaj także

Minister rolnictwa: pokryjemy rolnikom straty z powodu suszy

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2019 06:50
Straty z powodu suszy zostaną rolnikom pokryte bez względu na to, czy wyniosą 1 czy 2 mld zł - powiedział w czwartek szef resortu rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski w TVP Info. Dodał, że czeka na zakończenie szacowania strat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Minister rolnictwa: szkoły rolnicze muszą edukować kompleksowo

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2019 16:06
Uczniowie szkół rolniczych oficjalnie świętowali rozpoczęcie roku. Na uroczystości w Starym Brześciu w województwie kujawsko-pomorskim osiągnięć w nauce życzył im między innymi wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Ardanowski apeluje do firm skupowych, aby nie karały rolników

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2019 16:30
Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski zaapelował do przedsiębiorców, by w związku z suszą tj. przyczyną niezależną od rolników, nie byli oni karani za niewywiązanie się z umów na dostawy produktów rolnych.
rozwiń zwiń