X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Była prezes Wisły Kraków i wspólnicy bez aresztu. Sąd: wystarczą poręczenia majątkowe i dozór

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2019 12:29
Sąd Okręgowy w Poznaniu odrzucił wniosek prokuratury o tymczasowy areszt dla byłej prezes Wisły Kraków. Oznacza to, że nie zostanie ona zatrzymana. Wobec wszystkich podejrzanych o działanie na szkodę klubu zastosowano poręczenia majątkowe. Informację przekazało biuro prasowe Sądu Okręgowego w Poznaniu.
Marzena S.-C.
Marzena S.-C.Foto: PAP/Stanisław Rozpędzik

Sąd zdecydował o zastosowaniu wobec Marzeny S.-C. środków zapobiegawczych w postaci poręczenia majątkowego w wysokości 100 tys. zł oraz dozoru policji. Z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie byłej prezes Wisły Kraków w czwartek wystąpiła do sądu Prokuratura Regionalna w Poznaniu.

Marzena S.-C. kierowała klubem w latach 2016-2018. Była prezes oraz trzy inne osoby w przeszłości wchodzące w skład zarządu i rady nadzorczej spółki Wisła Kraków oraz "powiązane ze środowiskiem kibicowskim klubu" zostały zatrzymane we wtorek na polecenie Prokuratury Regionalnej w Poznaniu.

Marzena S. 1200.jpg
Byli przedstawiciele władz Wisły Kraków w rękach CBŚP. Wśród nich Marzena S.

Zatrzymanym postawiono zarzuty m.in. uczestniczenia w zorganizowanej grupie przestępczej oraz dokonania nadużyć i wyrządzenia strat finansowych na niekorzyść spółki Wisła Kraków na łączną kwotę około 10 mln zł.

Poręczenia majątkowe zamiast tymczasowego aresztu

Sąd odrzucił wnioski prokuratury o tymczasowe aresztowanie i zastosował wobec wszystkich podejrzanych środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji oraz poręczenia majątkowego. Były wiceprezes Wisły Kraków Robert S. musi wpłacić 20 tys. zł, a Anna M.-Z., żona Grzegorza Z., współkierującego grupą kibiców Wisły, 30 tys. zł poręczenia. Sąd odroczył sporządzenie pisemnego uzasadnienia swoich decyzji do poniedziałku, powiedziała Anna Marszałek z Prokuratury Regionalnej w Poznaniu.

- Po zapoznaniu się z treścią pisemnego uzasadnienia decyzji sądu, osobno, co do każdego z podejrzanych będzie podejmowana decyzja w kwestii zaskarżenia postanowienia sądu - dodała Marszałek.

Cztery osoby zatrzymane

We wtorek funkcjonariusze CBŚP na polecenie Prokuratury Regionalnej w Poznaniu zatrzymali łącznie cztery osoby, którym postawiono zarzuty dotyczące nieprawidłowości finansowych w Wiśle Kraków. Nikt z podejrzanych nie przyznał się do zarzucanych mu czynów. Wśród podejrzanych jest były przewodniczący rady nadzorczej Wisły Kraków Tadeusz C., który jako jedyny spośród zatrzymanych nie usłyszał zarzutu udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Prokuratura nie skierowała w sprawie Tadeusza C. wniosku o tymczasowe aresztowanie. Zastosowano wobec niego poręczenie majątkowe i zakaz opuszczania kraju. Wszystkim podejrzanym grozi do 10 lat więzienia.

pg


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Byli przedstawiciele władz Wisły Kraków w rękach CBŚP. Wśród nich Marzena S.

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2019 19:11
Funkcjonariusze CBŚP zatrzymali cztery osoby, w tym Marzenę S., byłą Prezes Zarządu Wisła Kraków S.A - poinformowała Prokuratura Krajowa. Chodzi o śledztwo w sprawie niegospodarności w klubie sportowym Wisła Kraków.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ekstraklasa: problem Wisły Kraków. Klub wyda komunikat w sprawie Jakuba Błaszczykowskiego

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2019 21:00
Reprezentant Polski Jakub Błaszczykowski, który w poniedziałkowym meczu eliminacji mistrzostw Europy 2020 przeciwko Austrii doznał kontuzji, nie będzie mógł wystąpić w najbliższym spotkaniu krakowskiej Wisły z Koroną Kielce. 
rozwiń zwiń