X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

PKW podała nowe informacje ws. numerów list wyborczych

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2019 20:22
– W piątek w siedzibie PKW zostaną wylosowane numery list wyborczych komitetów wyborczych, które zarejestrowały listy kandydatów do Sejmu w więcej niż w jednym okręgu wyborczym. W losowaniu weźmie udział dziewięć komitetów – poinformowała szefowa KBW Magdalena Pietrzak.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

lisiecki.jpg
Paweł Lisiecki: PiS uszanuje wynik wyborów

W pierwszej kolejności losowane będą numery dla tych komitetów wyborczych, które zarejestrowały swoje listy we wszystkich 41 okręgach wyborczych. W dalszej kolejności losowane są numery dla list pozostałych komitetów wyborczych.

We wszystkich 41 okręgach wyborczych listy zarejestrowało pięć komitetów wyborczych: KKW Koalicja Obywatelska PO .N IPL Zieloni, KW Konfederacja Wolność i Niepodległość, KW Prawo i Sprawiedliwość, KW Polskie Stronnictwo Ludowe i KW Sojusz Lewicy Demokratycznej.

Listy wyborcze zarejestrowały też, ale nie w całym kraju, komitety: KW Skuteczni Piotra Liroya-Marca, KW Prawica, KW Akcja Zawiedzionych Emerytów Rencistów oraz KWW Koalicji Bezpartyjni i Samorządowcy. – Łącznie jest dziewięć komitetów, które będą jutro brały udział w głosowaniu – poinformowała szefowa KBW.

"Obowiązywać będzie jednostronicowa karta do głosowania"

W tegorocznych wyborach do Sejmu w całym kraju będzie obowiązywała jednostronicowa karta do głosowania – na karcie będą umieszczone zarejestrowane w danym okręgu wyborczym listy kandydatów na posłów. Uchwałę w tej sprawie podjęła w poniedziałek PKW.

Jarosław Kaczyński 1200.jpg
Prezes PiS kontynuuje objazd po kraju. Dziś odwiedzi Gdańsk i Słupsk

Początkowo Komisja rozważała wcześniej możliwość, by w zależności od wielkości okręgu wyborczego i liczby zarejestrowanych list kandydatów, karta do głosowania miała postać karty jednostronicowej lub broszury.

Szefowa Krajowego Biura Wyborczego Magdalena Pietrzak mówiła wcześniej, że Państwowej Komisji Wyborczej zależało, by karty wyborcze miały formę jednej kartki. – Widzimy, że jednostronicowa karta wyborcza jest najlepsza zarówno dla wyborców z uwagi na małą liczbę głosów nieważnych, jak i dla komisji wyborczych, które liczą głosy – powiedziała Magdalena Pietrzak.

Największy okrąg – Warszawa. Najmniejszy? Częstochowa

W wyborach do Sejmu Polska podzielona jest na 41 okręgów różnej wielkości. Najmniejszym okręgiem, gdzie wybiera się 7 posłów jest Częstochowa, zaś największym Warszawa – tu do zdobycia jest aż 20 mandatów. Nazwiska kandydatów do Senatu znajdą się na karcie w formie pojedynczej kartki. Senatorowie wybierani są w 100 jednomandatowych okręgach wyborczych.

Wybory parlamentarne odbędą się 13 października. Polacy wybiorą 460 posłów i 100 senatorów na czteroletnią kadencję.

pb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Reakcje na datę wyborów. PiS zadowolone z decyzji, PO ją krytykuje

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2019 21:39
Poszczególne ugrupowania odniosły się do ogłoszenia przez prezydenta daty wyborów parlamentarnych. PiS jest zadowolone, PO krytyczne. Zdaniem PSL data wyborów "była oczywista od czerwca". Według Lewicy, 13 października promuje większe komitety, Kukiz'15 niepokoi krótki okres kampanii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ciekawe pojedynki "jedynek" w wyborach do Sejmu. Partie odsłoniły karty

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2019 14:18
Poznaliśmy liderów list wyborczych do Sejmu, których wystawiły: Zjednoczona Prawica, Koalicja Obywatelska i Lewica. Ciekawe pojedynki zapowiadają się w większości większych miast.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rzecznik PO przegrał z PiS. Musi sprostować wypowiedź ws. "cystern wstydu PO-PSL"

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2019 14:30
Wpis twitterowy rzecznika PO Jana Grabca zawierał nieprawdziwe informacje na temat tzw. "cystern wstydu PO-PSL". Tak orzekł Sąd Okręgowy w Warszawie, który nakazał mu zamieszczenie sprostowania.
rozwiń zwiń