X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Bp Artur Miziński: media społecznościowe powinny służyć dobru człowieka

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2019 17:46
- Media społecznościowe powinny być wykorzystane dla dobra człowieka i całej ludzkości, a wiemy, że w rzeczywistości tak nie jest – podkreślił sekretarz KEP bp Artur Miziński podczas konferencji przed obchodami 53. Światowego Dnia Środków Społecznego Przekazu, który wypada w niedzielę.
Bp Artur Miziński
Bp Artur Miziński Foto: Senat/Twitter

Nawiązując do orędzia "Wszyscy tworzymy jedno. Od wirtualnych wspólnot społecznościowych do wspólnot wiernych" papieża Franciszka na Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu, bp Miziński powiedział, że Ojciec Święty zwraca w nim uwagę na "spotkanie człowieka z człowiekiem, a media mają temu służyć".

Jednak "czasami mogą być także środowiskiem izolacji, kiedy poprzez bycie w sieci i kontakt wirtualny zatraca się możliwość, a czasem nawet potrzebę kontaktu bezpośredniego, osobistego, indywidualnego".

jasna Góra.jpg
Pielgrzymka Duchowej Adopcji. Kustosz Jasnej Góry: tylko Bóg może odebrać życie

Zdaniem biskupa, korzystając z tych mediów, niejednokrotnie osłabiamy relacje w rodzinie i zakłócamy proces wychowawczy. Tymczasem papież w orędziu zwraca uwagę na to, żeby "wirtualne wspólnoty społecznościowe stawały się źródłem wspólnot ludzkich, by prowadziły do spotkania, do otwarcia się na drugiego człowieka".

Apel do mediów

Kolejny aspekt, który dotyka naszej codzienności przy korzystaniu ze środków społecznego przekazu, to – jak podkreślił sekretarz Konferencji Episkopatu Polski – "kwestia kultury i piękna języka", które niejednokrotnie są przez media osłabiane.

Bp Miziński zaapelował, aby media przyczyniały się do zaspakajania potrzeb każdego z nas, bo człowiek jest istotą wspólnotową, a więc potrzeby kontaktu, relacji, aby przyczyniały się do łączenia ludzi.

Uczestniczący w konferencji Krzysztof Ziemiec zwrócił uwagę na to, że choć zawód dziennikarza jest zawodem podwyższonego ryzyka, to "tam gdzie jest duch Boży, tam jest prawda, tam jest wolność, zasada nie krzywdzimy, nie kłamiemy".

"Papież wzywa do mądrego bycia w sieciach społecznościowych"

Prezes Instytutu Nowych Mediów Eryk Mistewicz zaapelował, by nie przekazywać złych treści w internecie, bo "rolą dziennikarza jest przekazywanie takich treści, żeby ludzie stawali się mądrzejsi".

Prezes Signis-Polska ks. prof. Marek Lis podkreślił z kolei, że papież Franciszek w orędziu wzywa do "mądrego bycia w sieciach społecznościowych".

kad

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polska pod Krzyżem: cały ból i cierpienie można zostawić Chrystusowi

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2019 07:00
Nawet milion osób może spotkać się na nabożeństwie "Polska pod Krzyżem" 14 września w święto Podwyższenia Krzyża Świętego. O sile, która płynie z wiary, portalowi PolskieRadio24.pl mówi Maciej Bodasiński, współorganizator spotkania.
rozwiń zwiń