X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Dariusz Piontkowski: polskie szkoły są bezpiecznym miejscem

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2019 14:09
Minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski zapewnił, że rząd dba o odpowiednie przepisy i procedury w tym zakresie.
Audio
  • Dariusz Piontkowski wyjaśnia, że danych zebranych przez kuratorów wynika, że godzina zakończenia zajęć w szkołach przesunęła się w skali kraju średnio o 25 minut (IAR)
Minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski
Minister edukacji narodowej Dariusz PiontkowskiFoto: PAP/Wojciech Olkuśnik

- Polskie szkoły są bezpiecznym miejscem dla polskich dzieci, polskiej młodzieży - stwierdził szef resortu edukacji. - Dyrektorzy i nauczyciele wiedzą, według jakich procedur zachowywać się w konkretnych sytuacjach, także groźnych, które także niestety i w szkole mogą się zdarzyć w przypadku jakiegoś zagrożenia zewnętrznego - zaznaczył.

Dariusz Piontkowski przypomniał, że - tak jak w poprzednich latach - szkoły w uzgodnieniu z radą rodziców mają przygotować program profilaktyczno-wychowawczy dostosowany do potrzeb danej placówki.

- Ten program ma być zatwierdzony przez rodziców. To w kontekście tego, co niektóre samorządy próbują wymyślać, jakieś dodatkowe zajęcia. I tu jest ten moment, w którym rodzice wyraźnie mogą wskazać, jakiego typu zajęcia dodatkowe sobie życzą w szkole, a jakich zajęć sobie nie życzą - oświadczył minister edukacji.

Zajęcia na podobnych zasadach jak w latach ubiegłych

Dariusz Piontkowski podczas czwartkowej konferencji prasowej odniósł się do informacji podawanych w mediach o przepełnieniu w tym roku szkolnym szkół średnich, w efekcie czego w części szkół lekcje kończą się wieczorem, a uczniowie uczą się na dwie zmiany.

Podał, że z informacji MEN wynika, że w 91,5 proc. szkół w skali kraju sytuacja jest lepsza niż w latach ubiegłych, taka sama lub lekcje lekcje kończą się godzinę później niż dotąd. Podał też, że w 97,5 proc. szkół wskaźnik zmianowości jest niższy niż 1,3.

- W większości szkół w Polsce zajęcia odbywają się na podobnych zasadach jak w latach ubiegłych. Te szkoły, które były przeładowane, podobnie, niestety, wyglądają także i dzisiaj. Według nas zdecydowanie lepiej by było, aby zmianowość w szkołach była mniejsza niż w tym roku i w latach ubiegłych. Nie wszystkie samorządy chcą jednak na to wykładać pieniądze i stąd m.in. problem, który w niektórych pojedynczych placówkach się pojawił - stwierdził szef MEN.

Przykłady jednostkowe, nie reguła

- Jeżeli władze danego miasta, danego samorządu, przez wiele lat nie inwestują w oświatę, nie budują nowych szkół, a czasami, wręcz przeciwnie, likwidują je, mimo że jest na nie zapotrzebowanie, to potem mamy tego typu efekty, że młodzież uczy się do godziny 18.00 czy 19.00 - zaznaczył.

Wyraził nadzieję, że przykłady jednostkowe nie będą opisywane jako reguła w większości szkół w Polsce.

Dariusz Piontkowski podkreślił, że tak jak nie było w tym roku problemu z rekrutacją do szkół średnich, która odbywała się tak jak w poprzednich latach, nie było dwa lata temu problemów z układaniem sieci szkół, rodzice i dzieci wiedzieli, gdzie będą się uczyli, nie było cztery lata temu problemu, gdy przywrócono rodzicom prawo wyboru, czy dzieci będą rozpoczynały naukę w szkołach w wieku sześciu czy siedmiu lat, "i tak samo dziś nie ma poważniejszego problemu z udostępnieniem lokali do potrzeb młodzieży".

mr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dariusz Piontkowski: działania władz stolicy były niezgodne z prawem

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2019 10:25
- Mamy sygnały od rodziców, którzy są przeciwni temu, aby samorządy wprowadzały w szkołach zajęcia, które są niezgodne z ich światopoglądem - oznajmił Dariusz Piontkowski, minister edukacji narodowej.
rozwiń zwiń